Ir nors pats pagrindinis pristatymas vyko San Franciske, Europos žurnalistus „Samsung“ pakvietė jo stebėti arčiau, į Londoną – kur buvo galimybė ne tik stebėti pristatymo transliaciją, bet ir iškart išbandyti naujuosius telefonus. Šia proga pasinaudojo ir portalas Lrytas.lt – tad dalinamės šviežiausiais įspūdžiais iš pirmųjų prisilietimų prie vienų iš laukiamiausių metų flagmanų.
Net keturios versijos
Jau kelerius metus visi flagmanų gamintojai pristato nebe po vieną, o po kelias to paties modelio modifikacijas. „Samsung“ iki šiol tradiciškai paskutiniu metu leisdavo tik po dvi S modelių versijas – pagrindinę ir „pliusinę“ (+) arba „ribinę“ (taip kai kas juokaudami versdavo „Edge“) – bet pasaulis keičiasi: nuo šiol „Samsung S10“ turi ne tik pagrindinę ir didesnę – bet ir sumažintą versiją.
Ir žinoma, visokių spėliojimų bei nutekintos informacijos netrūko, bet dabar galima patvirtinti oficialias S10 – ir jo modifikacijų – specifikacijas.
Samsung Galaxy S10e
„Samsung Galaxy S10e“ – tai modelis, norintiems mažo S10“, – pristatymo metu teigė „Samsung“. Iš tiesų, tai pats mažiausias serijos modelis, patogiai gulintis net ir nedideliame delne (ar taip bent jau sakė kolegos, kurių letenos mažesnės už mano). 5,8 colio įstrižainės plokščias (t. y. nelenktomis briaunomis) ekranas, palaikantis Full HD raišką, dvi galinės – ultraplataus kampo (123 laipsnių apimanti 16 Mpix F 2.2) ir plataus kampo (12 Mpix „Dual Pixel“ technologijos F 1.5 / F 2.4 su optinio stabilizavimo sistema) – ir viena priekinė korpuso krašte esanti (10 Mpix F 1.9, taip pat „Dual Pixel“) kameros, 6 GB RAM ir 126 GB vidinės atminties arba 8GB RAM ir 256 GB vidinės atminties, plius micro SD kortelė iki 512 GB, 3100 mAh baterija ir greitasis bei bevielis krovimai, tradicinis pirštų jutiklis ant įjungimo/išjungimo mygtuko telefono korpuso briaunoje ir 2D veido atpažinimo sistema bei 8 branduolių 8nm technologijos „Exynos“ procesorius.
Kiek teko palaikyti rankose visai nuotaikingos kanarėliškai geltonos spalvos modelį – net jei tai ir mažiausias bei pigiausias modelis, jis tikrai neatrodo pigiai. Taip, kuklesnis dydžiu ir kamerų „akių“ skaičiumi, ir ekranas be lenktų briaunų – bet atrodo vis tiek neblogai, o rankoje guli maloniai.
Samsung Galaxy S10
S10-ukas – tai bazinis šios serijos modelis. 6,1 colio įstrižainės lenktu („Edge“) ekranu, palaikančiu „Wide Quad HD“ raišką, trimis galinėmis kameromis – ultraplataus kampo (16 Mpix F 2.2), plataus kampo (12 Mpix „Dual Pixel“ F 1.5 / F 2.4 su optinio stabilizavimo sistema) ir teleobjektyvu (12 Mpix F 2.4) – ir viena lygiai tokia pačia, kaip ir S10e, priekine.
Atminties konfigūracija – 8GM RAM ir 128 GB vidinės arba 8 GB RAM ir 512 GB vidinės atminties (su vieta micro SD kortelei iki 512), palaikomi krovimo būdai – taip pat tokie patys, kaip ir minėti anksčiau, tik štai baterija kiek didesnė – 3400 mAh. Ir šis telefonas jau turi didžiausią „Samsung“ modelių naujovę – po stiklu esantį ultragarsinį pirštų atspaudų skenerį.
Telefono širdis – taip pat 8 branduolių 8nm „Exynos“.
Pirmieji potyriai – telefonas nemažas, bet rankoje guli gerai ir labai maloniai. Dizainas tikrai gražus – ir subjektyviai vertinant, ko gero, pirmas tikrai gražiai bei subtiliai pavykęs lenktų ekrano briaunų sprendimas, visiškai nelaužiantis vaizdo kraštuose, tad tampantis ne erzinančiu optiniu nesklandumu, o gražia dizaino detale. Sakyčiau, lenktų briaunų laužiama šviesa netgi kuria ištaigingumo įspūdį.
Samsung Galaxy S10+
Na ir S10+ – žinoma, prabangiausias, bet kartu ir įdomiausias iš visos trijulės. Na, išskyrus tą vieną likusį, apie kurį – kiek vėliau.
Telefonas labiausiai išsiskiria įspūdingos atminties kiekiu, nes atminties variantai – 8 GB RAM ir 128 GB vidinės, 8 GB RAM ir 512 GB vidinės ir net 16 GB RAM bei 1 TB vidinės atminties, plius micro SD iki 512 GB. Taigi, galima turėtu telefoną su 1 TB ar net 1,5 TB pastoviosios atminties. Kaip pristatyme sakė „Samsung“ – tiek turėtų pakakti visam telefono gyvavimo laikui arba galima visiškai atsisakyti srautinių transliacijų, viską parsisiurbiant į patį telefoną. Kas, kaip buvo pajuokauta – bus labai naudinga Londone, kur metro interneto ryšys labai jau ne kažką.
Dar telefonas išsiskiria ir dydžiu (6,4 colių Wide Quad HD raiškos ekranas), papildoma priekine kamera (be visuose anksčiau paminėtuose modeliuose esančios10 Mpix „Dual Pixel“ F 1.9, yra dar ir vaizdo gyliui fiksuoti skirta 8 Mpix F 2.2) – ir 4100 mAh baterija.
Keista, bet būdamas didžiausias iš trijulės, S10+ rankose vis dėlto neatrodo (ir nesijaučia) pernelyg griozdišku – galbūt tai lemia jo nedidelis storis, svoris ir taip pat sėkmingai realizuotos lenktos ekrano briaunos. Žinoma, jis ilgas, ir viena ranka valdyti – ypač turintiems smulkesnes plaštakas, ar negrojantiems gitara) – gali būti ne itin patogu. Rankose čiupinėtą keraminės baltos spalvos modelį nejučia praminiau „šaldytuvu“. Iš tiesų – siauras, aukštas, baltas ir gražiai užapvalintais kampais.
5G atrieda atidunda
Na ir žinoma, renginio saldainiukas – naujos eros šauklys „Samsung S10 5G“. Telefonas, kuris pristatomas tada, kai praktiškai dar net nėra 5G ryšio (na taip, kai kuriose pasaulio vietose stovi po kelias 5G ryšio stotis – pora tokių juk yra jau ir Vilniuje) ar nei aišku, kam telefonui jo išvis reikia. Na bet suprantama – visi nori būti pirmieji.
Specifikacijomis „S10 5G“ atrodo toks pats gigantas, kaip ir fiziškai: 6,7 colio įstrižainės ekranas lenktais kraštais, 8 GB RAM + 256 GB vidinės atminties, 4500 mAh baterija (galima spėti, kad nemažai jos prireiks būtent 5G modulio reikalams), keturguba galinė kamera (kaip teigiama, „3D gylį matanti hQVGA kamera; 16 Mpix ultraplati F 2.2; plati 12 Mpix F 1.5 / F 2.4 su „Dual Pixel“ ir optiniu stabilizavimu; 12 Mpix F 2.4 telelinzė) ir dviguba priekinė – suporuotos 10 Mpix F 1.9 ir ta hQVGA.
Žinoma, taip pat pirštų atspaudų skeneris po stiklu, greitasis ir belaidis krovimo būdai, 2D veido atpažinimas – ir visa kita, ką turi kiti S10 modeliai.
Jausmas laikyti rankoje – panašus kaip pirmą kartą į rankas paėmus pirmąjį „Samsung Note“. Didelis, keistas, reikalaujantis pripratimo. Bet atmetimo reakcijos nesukelia, o tai jau šis tas.
Kitos ypatybės – arba ką pavyko pastebėti
Visi serijos aparatai turi „Wireless power share“ – t. y. gali tapti belaide krovimo stotele. Teoriškai – pavyzdžiui, kad galėtum pasikrauti naująsias belaides „Galaxy Buds“ ausines ar išmanųjį laikrodį. Kaip tai veiktų praktiškai, žinoma, kol kas nebuvo progos išbandyti.
Beje, apie „Galaxy buds“ – nebloga naujiena, kad jos kurtos bendradarbiaujant su AKG – ir bent jau vizualiai atrodo neblogai. Deja, garso kokybės išbandyti kol kas nepavyko.
Vaizdas ekranuose tikrai neblogas – kontrastai ryškūs, bet neatrodo perspausti, spalvos atrodo natūraliai. Kiek teko pamaigyti kameras – vaizdas irgi neblogas, tik ultraplataus kampo kadruose kiek dingsta detalumas – galima spėti, kad taip nutinka dėl vaizdą „tiesinančių“ algoritmų, be kurių vaizdas būtų labai jau žuviaakiškas.
„Samsung“ jau irgi aktyviau reklamuojasi, kad fotografijai naudoja dirbtinį intelektą, ir turi atskirą procesorių jam – NPU (angl. neural processing unit). To pasekoje – telefonas atpažįsta 30 fotografijos scenų, tarp jų net tokias, kaip „batai“ ar „kūdikis“. DI naudojamas ir optimizuoti telefono veiklai – pristatymo metu buvo minimi tokie scenarijai, kaip kad DI atmintis, kokias programėles vartoja rytais (tarkime, „Spotify“ ir ką nors sportui) ir kokias – kitu metu, ir pagal tai jas atidaro ir uždaro, taip sutaupydamas telefono resursus ir energiją.
Skelbiama ir apie „WiFi 6“ standartą, ir ko gero pirmą kartą istorijoje – specialią integraciją su žaidimų varikliukais, t. y. S10 turi integruotą „Unity“ variklio optimizavimo sistemą (o čia proga priminti ir paploti sau per petį, kad prie „Unity“ vystymo prisideda ir nemažai lietuvių).
Priekinė ir galinė kameros filmuoja UHD raiška, giriamasi, kad galinė pirmą kartą leidžia filmuoti „HDR10+“ technologija.
Dingusi „iškirptė“ (angl. notch), o vietoje jo priekinė kamera esanti tiesiog ekrane kuria visai malonų didesnio – ar gal pilnesnio – ekrano įspūdį.
Pirštų atspaudų skeneris – iš tų trumpų epizodų, kiek teko jį bandyti – nelabai kuo skiriasi nuo „Huawei Mate 20 Pro“, tik gal greitesnis. Bet čia reikia daugiau bandymų, nei vien pamaigymo reprezentacinėse erdvėse.
Deja, vis dar yra „Bixby“ – ir jam dedikuotas atskiras mygtukas – ir jis vis dar veikia taip pat nykiai, kaip ir iki šiol. Nors žinoma, galima būti optimistu ir tikėtis, kad ateityje šis sprendimas ištobulės ir kada nors taps ne erzinančiu, o naudingu.
Tad apibendrinant
Apibendrinti galima taip: „Samsung“ niekuo nepribloškė (na, gal tik užsidėjo varnelę pirmieji oficialiai pristatę 5G telefoną), bet ir nesugadino savo naujųjų telefonų. Toliau progresuojama nebe šuoliais, o tolygiai, po truputį.
Galima pripažinti tikrai ryškiai pagerėjusį estetinį dizainą – pagaliau lenkti ekrano kraštai neerzina, atrodo patraukliai ir estetiškai. Atsiranda gyvesnių korpuso spalvų. Kamerų bandymai bent jau iš pirmų bandymų nenuvilia.
Kainos, žinoma, nemažos. Mažylis S10e – apie 750 eurų, standartinis S10 – apie 900, S10+ – apie 1000 eurų. 5G modelio kaina kol kas neskelbiama.
Išankstiniai užsakymai pradedami nuo dabar, prekyboje telefonai pasirodys nuo kovo 8d. (o 5G modelis – balandį).