Parodoje “IFA 2018” pristatytas protingas… kubas

2018 m. rugsėjo 3 d. 13:49
Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2018“ „Huawei“ pažėrė naujienų, nustebinusių daugelį technologijų ekspertų. Vokietijoje oficialiai dienos šviesą išvydo šviežiausias bendrovės inžinierių kūrinys „AI Cube“, žymintis naują produktų liniją kompanijos produktų asortimente. Tai – itin aukštos kokybės garsą siūlantis išmanusis garsiakalbis bei 4G maršrutizatorius viename įrenginyje. Be šios naujienos gerbėjams buvo pateikta dar viena staigmena – nedidelių buvimo vietos siųstuvų (angl. beacons) sistema, pavadinta „Locator“ vardu. Gamintojo atstovų teigimu, jau netrukus šios naujovės galės atsidurti kiekvieno iš mūsų namuose.
Daugiau nuotraukų (1)
Nauja kryptis – intelektualusis kubas
Išmanusis garsiakalbis ir maršrutizatorius „Huawei AI Cube“ užpildo nišą, kurios trūko kompanijos produktų lentynoje. Dirbtinio intelekto pagrindu veikiantis įrenginys turi integruotą virtualią asistentę „Alexą“, palengvinančią naudojimosi patirtį. Pasak „Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovo Yanfei, minėtas prietaisas žymi oficialią kompanijos įžengimo į išmaniųjų garsiakalbių rinką pradžią.
„Šis inovatyvus produktas reprezentuoja naują patogesnį būdą prisijungti prie interneto ryšio bei valdyti išmaniuosius įrenginius, kartu gaunant itin aukštos kokybės garsą tame pačiame kompaktiško pavidalo kube“, – kalba Yanfei.
„Huawei Consumer BG“ generalinis direktorius Richardas Yu teigia, kad „Huawei“ sąjunga su „Amazon“ leido suprojektuoti intelektualų įrenginį – „AI Cube“, kuris turėtų patraukti pirkėjų dėmesį bei suteikti naujų galimybių.
Virtuali asistentė – jūsų paslaugoms
Palaikydamas „Wi-Fi“ bei 4G LTE mobiliojo interneto ryšį, naujasis inžinierių kūrinys išmaniaisiais sprendimais gali patenkinti įvairiausius poreikius. Maršrutizatoriaus paruošimas darbui yra paprastas ir nereikalaujantis specialių žinių.
Norint sukurti didelės spartos interneto ryšį (300 Mbps greitaveika), kurį palaiko „LTE 6 Cat.“ aparatai, reikalinga tik 4G SIM kortelė, prijungta prie įrenginio. Šis maršrutizatorius taip pat suderinamas su 802.11ac „Wi-Fi“ standartu, o tai reiškia, kad jis geba dirbti tiek 2,4 GHz, tiek 5 GHz dažnių juostomis bei perduoda duomenis per LAN iki 1200 Mbps greičiu.
Be visų šių savybių, naudotojai galės mėgautis ir virtualios asistentės „Alexos“ draugija. Ši intelektuali sistema leis balsu valdyti išmaniuosiuose įrenginius namuose, leisti mėgstamą muziką, bei gauti prieigą prie daugiau nei 50 tūkst. funkcijų. Anot „Alexa Voice Service“ viceprezidento Pete Thompsono, naujasis „Huawei AI Cube“ sujungia skirtingus įrenginius išlaikydamas išmanaus funkcionalumo ir aukštos kokybės garso balansą.
Unikalus įrenginys – išskirtiniam garsui
Kalbant apie garsiakalbio galimybes, „AI Cube“ aprūpintas didele 400 ml garso ertme ir aliuminio diafragma. Tai intelektualiam įrenginiui garantuoja aukščiausios kokybės žemo, vidutinio ir aukšto dažnio garsų skambėjimą. Garso kokybę taip pat pagerina „Huawei“ patentuotas inovatyvus sprendimas „Histen“.
Išbandytas jau keliuose ankstesniuose kompanijos įrenginiuose, „Histen“ praturtina garsiakalbio galimybių spektrą, įskaitant virtualų bosą, linijinį fazės ekvalaizerį, adaptyvų valdymo perėmimą, balso atpažinimo iš toli funkciją ir kt.
Visos šios anksčiau minėtos technologijos yra sutalpintos į nedidelį matinės baltos spalvos vientisą 3D akytą korpusą. Maža to, intelektualus garsiakalbis yra suprojektuotas taip, kad visos jungtys būtų paslėptos, taip paverčiant jį tarsi namų dekoro detale.
Kaip kalba Yanfei, remdamasis rinkos analizės kompanija „Canalys“, bendras visame pasaulyje įdiegtų išmaniųjų garsiakalbių skaičius iki 2020 m. turėtų augti daugiau nei dvigubai ir pasiekti 225 mln. vienetų.
„Šis didžiulis potencialas domina daugelį gamintojų, ypač Kinijos technologijų atstovus. Kaip viena iš lyderių, mūsų kompanija suinteresuota pasinaudoti šia proga ne tik Kinijoje, bet ir už jos ribų. Todėl neabejojame, kad „AI Cube“ puikiai pasitarnaus žengiant pirmuosius žingsnius“, – kalba jis.
Mažas, bet galingas
Kartu su „Huawei AI Cube“ buvo pristatyta ir dar viena naujiena, pavadinta „Locator“ vardu. Tai yra galingas, tačiau nedidelis buvimo vietos siųstuvas.
Šis inžinierių kūrinys pasižymi ilgu veikimo bei budėjimo laiku ir palaiko keturių pagrindinių pasaulio navigacijos palydovų sistemų standartus: GPS, GLONASS, „Galileo“ ir „Beidou“. Suderinamas su „nano SIM“ ir „eSIM“, minėtas prietaisas taip pat palaiko tarptinklinį ryšį pasauliniu mastu su ataskaitomis apie buvimo vietą beveik realiuoju laiku.
Tuo pačiu „Locator“ teikia ir daugiau paslaugų, įskaitant SOS mygtuką, „Geofence“ ir „BLE Found“. Pastaroji funkcija aktyvuoja signalą „Locator“ įrenginyje, kai suporuotas išmanusis įrenginys atsiduria bent 10 metrų atstumu nuo siųstuvo. Pasak Yanfei, tai yra tvirtas universalus įrenginys, turintis IP68 sertifikatą, todėl puikiai tinka naudojimui tiek lauke, tiek patalpose.
dirbtinis intelektas^InstantHuawei
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.