Ne paslaptis, kad „LG ThinQ“ produktų serija jau turi dirbtinį intelektą – jį naudoja ne tik „LG“ išmanieji telefonai, bet ir dulkių siurbliai, šaldytuvai, skalbimo mašinos ir daugelis kitų buitinės technikos įrenginių. „DI yra galimybė gyventi kitaip, kiek geriau“, – sako „LG“ vadovas Jo Seong-Jinas.
„LG“ technologijų padalinio vadovas I.P.Parkas teigia, kad dirbtinis intelektas „pakeis kiekvieną mūsų gyvenimo aspektą.“ Renginio metu buvo parodytas vaizdo klipas, kuriame vaizduojami nauji LG įrenginiai: šaldytuvas, dulkių siurblys-robotas, televizorius, kondicionierius, oro drėkintuvas. Visi šie įrenginiai geba atpažinti vartotojo balsą ir gali vykdyti tam tikras komandas, išsakomas balsu. Įdomiausia tai, kad LG naudojamas dirbtinis intelektas ilgainiui pats tobulėja ir mokosi – iki šiol daugelis DI sistemų galėjo tobulėti tik su programinės įrangos atnaujinimais arba pačiam naudotojui pasirenkant tam tikrus nustatymus.
„Kuo daugiau naudosite mūsų produktus, tuo geriau jie veiks. Štai, pavyzdžiui, mūsų naujasis „ThinQ“ kondicionierius stebi jūsų įpročius ir šaldo jūsų kambarį tik tada, kai to tikrai norite. Na, o „LG“ DI automobiliams gali atpažinti net ir jūsų veido mimikas ir pagal tai nuspręsti, kaip jūs jaučiatės, nustatyti ar esate pajėgus vairuoti.”
Teigiama, kad ateityje LG DI automobiliams, kuriam šiuo metu kompanija skiria ypač daug dėmesio, galės automatiškai parinkti muziką ir kitus nustatymus pagal vartotojo būseną.
Kompanijai tai yra įveikiama užduotis, nes LG turi mokslininkų komandas visame pasaulyje, taip pat korėjiečiai bendradarbiauja su daugeliu geriausių pasaulio universitetų.
LG nori, kad dirbtinis intelektas būtų naudojamas ne tik žmonių namuose, bet ir viešbučiuose ar oro uostuose – atstovai netgi pademonstravo kelis robotus, galinčius bendrauti, nuvesti iki viešbučio kambario, panešti jūsų lagaminus ir t.t.
Robotai
Vienas iš tokių robotų yra naujasis „LG CLOi“. Tai – ypač draugiškai atrodantis robotas, galintis bendrauti, nurodyti, kur yra vienas ar kitas objektas, atsakyti į daugelį klausimų.
Tuo tarpu naujausias LG dėvimas robotas, kurtas kartu su „SG Robotics“, leis senjorams ar neįgaliesiems judėti ir džiaugtis įprastu gyvenimu. Šis robotas gali bendrauti su kitais DI įrenginiais ir, LG atstovų manymu, tokį robotą ateityje dėvės visi, norėsiantys dirbti ar vaikščioti ilgiau.
Taip pat kompanija teigia, kad jau netolimoje ateityje namų ruošos darbai bus atliekami robotų. Grindis net neprašomi siurbs ir plaus robotai, skalbimo mašinos pačios pačios parinks jūsų rūbams tinkamą programą, šaldytuvai skirtingose zonas palaikys tobulą temperatūrą kiekvienam saugomam maisto produktui ir t.t.
„Įsivaizduokite, kad pabundate ir jūsų kava jau pagaminta. Arba jūs išeinate iš kambario ir šviesa išsijungia pati. Argi nenorite gyventi tokioje ateityje?“
Pietų Korėjos kompanija taip pat prisijungė prie „Open Connectivity Foundation“ grupės, kurioje yra daugiau kaip 400 skirtingų kompanijų. Šioje grupėje esančių įmonių DI naudojantys produktai naudoja tą patį standartą, o tai reiškia, kad skirtingų įmonių produktai galės bendrauti tarpusavyje, dalintis informacija ir taip suteikti dar geresnę patirtį. Tai leis išnaudoti visą IoT (daiktų interneto) potencialą.
LG savo IoT produktams naudoja „webOS“ atviro kodo operacinę sistemą. Teigiama, kad tai yra „tobula sistema išmaniesiems laikrodžiams, televizoriams ar net automobiliams.“ „webOS“ gali veikti ir su „Google Assistant“ bei daugeliu kitų programinių sprendimų, nes LG bendradarbiauja su „Google“, „Yandex“ ir daugeliu kitų DI tobulinančių kompanijų.
„HERE“ žemėlapių platformos vadovas Peteris Kurpickas teigia, kad 2020 m. rinkoje jau bus daugiau kaip 20 milijardų IoT įrenginių. Tai reiškia, kad ateityje visi šie įrenginiai galės bendrauti tarpusavyje. Pavyzdžiui, susidarius transporto, į jį patekę automobiliai su DI praneš apie incidentą jūsų automobiliui, todėl galėsite važiuoti kitu maršrutu.
Štai daugmaž tokią išmanią ateitį įsivaizduoja LG. Gyventi bus lengviau, o daugelis dabar mums įprastų darbų ir veiksmų bus perduodami robotams tam, kad mes savo laiką leisti galėtume naudingiau.