Grybų sezonas: kaip po baravyku nepalikti naujo „iPhone“?

2018 m. rugpjūčio 25 d. 07:51
Baigiantis vasarai vieni braukia liūdesio ašarą, o kiti jau trina rankomis, nes nenumaldomai artėja grybų karštinė. Ruošiantis rudens pradžiai ir grybų antplūdžiui, kaip įprasta, tikrinama, ar ne kiauros pintinės, prisimenami grybų pavadinimai bei naršomi atokesnių miškų žemėlapiai. Bet einant grybauti kartais iš galvos visai išgaruoja vienas svarbiausių mūsų asmeninių daiktų – išmanusis telefonas. O tai gresia netikėtu telefono išsikrovimu, pametimu, įskilusiu ekranu ar pan. Tam, kad taip nenutiktų, „Bitės Profai“ parengė penkių patarimų gidą, kurie padės ir prisirinkti grybų, ir per anksti neatsisveikinti su naujutėlaičiu telefonu.
Daugiau nuotraukų (1)
„Iš patirties žinau, kad labai norint kuprinėje visada atsiras bent šiek tiek papildomos vietos. Todėl kai manęs bičiuliai paklausia, ar ko nors prieš grybų medžioklę nepamiršo, patariu pagalvoti apie išmaniojo telefono priedus. Vien todėl, kad apie juos, išsiruošę į mišką, net nesusimąstome. Bet ėjimas į mišką – tai ne tas pats, kas išeiti vakare į miestą, todėl ir priedų gamtoje prireiks kitokių. Tad rengiantis pririnkti daugiausiai baravykų ar voveraičių, pravartu pagalvoti apie pagrindinius pavojus, kurie miške tyko vieno vertingiausių mūsų įrenginių, nes vėliau gali tekti ne tik girtis pririnktais grybais, bet ir guostis dėl pamesto arba apgadinto telefono“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir dalinasi penkiais patarimais, kaip apsaugoti telefoną, medžiojant rudeninį Lietuvos miškų lobį.
Pirmasis patarimas: įkrauti telefoną galima ir rankiniu būdu
K.Špiliausko teigimu, senkant išmaniojo baterijai mes karštligiškai pradedame ieškoti savo kroviklio ar skolintis jį iš draugų, tačiau būnant, pavyzdžiui, miške, iš jo nebus jokios naudos.
„Kaip įkrauti telefoną, jei baterija pašėlusiu greičiu senka, o mes nenorime likti gamtoje be ryšio? Pasinaudoti išorine baterija. Jų šiandien yra įvairaus dydžių bei dizaino, todėl sau tinkamą gali surasti net patys išrankiausi. Kita vertus, išorine baterija nieko nebenustebinsi, tad jei norisi ir visada įkrauto telefono, ir nustebinti aplinkinius, egzistuoja gerokai egzotiškesnis būdas įkrauti telefoną. Koks? Rankinis telefono kroviklis! Didelė tikimybė, kad tokio kroviklio Lietuvoje surasti nepavyks ir teks užsakyti iš užsienio, tačiau nuostabą kitiems sukelsite iš karto. Jų veikimo principas labai paprastas: telefoną prijungiame USB jungtimi, o norėdami jį įkrauti – tiesiog ranka sukame rankenėlę. Žinoma, su įprastais telefonų įkrovikliais tokiu krovimo būdu neparungtyniausime, tačiau telefonas niekuomet nebus išsikrovęs, o jūs išsiskirsite originaliu krovikliu“, – teigia „Bitės Profas“.
Antrasis patarimas: stilingą telefono dėklą pakeiskite praktiškesniu
„Telefonų priedas, kurio paklausa niekada nemažėja, yra įvairaus dydžio dėklai. Vieni jų – paprasti ir lengvi, kiti – storesni, užima daugiau vietos, bet ir geriau apsaugo patį telefoną. Paskutiniu metu, renkantis šį priedą, telefonų savininkai daugiau dėmesio kreipia į tokių dėklų stilių ar dizainą. Ir tai suprantama: turint naują, tik ką išpakuotą telefoną mažiausiai norisi slėpti jį gigantiškame apsauginiame dėkle. Kita vertus, būtent tokį dėklą rekomenduojame įsigyti prieš keliaujant rinkti grybų į mišką. Rizika rudenį gamtoje staiga paslysti, kristi ar sutrenkti telefoną yra kelis kartus didesnė nei eilinę dieną mieste, tad pravartu pagalvoti apie du telefono dėklus“, – teigia K.Špiliauskas.
Trečiasis patarimas: gudrybė, padėsianti greičiau surasti pamestą telefoną
Tiems, kas yra miške pametę telefoną, pasak „Bitės Profo“, tikrai pažįstamas jausmas, kai baimės pilnomis kelnėmis suki ratus aplink medžius ir tikiesi, kad jis nukrito kur nors netoliese: „Jei nuolat lankstantis ir ieškant ar renkant grybus iš kelnių kišenės iškrenta telefonas, tai gali tapti blogiausiu metų prisiminimu. Tiesa, gerai, jei prieš tai nebuvote įjungę begarsės aplinkos ir draugai gali jums paskambinti, o jūs telefoną surasite pagal skambėjimo garsą. Bet jei esate vieni? Patartina prieš einant į mišką prisitaisyti išmanų daiktų seklį. Tai priedas, primenantis raktų pakabuką, tačiau skleidžiantis stiprų garsinį signalą, ieškant pamesto daikto. Tiesa, prietaisas gali veikti ir atvirkščiai – nuspaudus jį, pradės skambėti telefonas ir taip nesunkiai galite atrasti ne tik telefoną, bet ir tarp krūmų pasislėpusį grybą, po kuriuo pasislėpė pamestas įrenginys.“
Ketvirtasis patarimas: kaip niekada nepamesti savo automobilio?
„Kai važiuojame ieškoti kitų grybų medžiotojų dar neišnarstytų vietų, renkamės kuo atokesnius ar kažkieno parekomenduotus miškus. Tačiau atsidūrus miškuose, kuriuose nesilankėme anksčiau, nesunku paklysti ir pamiršti, kurioje vietoje ar net pusėje palikote automobilį. O tokiais atvejais iš pilnų pintinių grybų maža naudos. Ką daryti? Pasikliaukite išmaniuoju telefonu. Šiandien kai kurios programėlės leidžia pažymėti savo automobilio vietą žemėlapyje ir vėliau iki jo jus pačios atveda. Yra programėlių, pavyzdžiui, „Waze“ („iOS“, „Android“), kurios automatiškai pažymi, kur sustojus paliktas automobilis ir užfiksuoja, kad nebevažiuojate ir pradėjote eiti“, – atkreipia dėmesį „Bitės Profas“.
Penktasis patarimas: dviguba apsauga nuo vandens pavojaus
Pasak K.Špiliausko, vienas didžiausių gamtoje tykančių pavojų yra vandens telkiniai arba netikėti smarkūs rudens lietūs, todėl nuo jų verta apsidrausti dukart: „Nors kai kurie telefonai šiandien jau yra atsparūs vandeniui, atsarga gėdos nedaro ir net atspariausius vandeniui telefonus verta įsidėti į specialius neperšlampamus dėklus telefonams. Apie juos neabejotinai jau žino Lietuvos baidarių entuziastai, nes šie dėklai gali būti užsikabinami ant kaklo ir taip nepasimesti. Tačiau jei ketinate eiti gilyn į mišką ieškant grybų ir norite pasiimti išmanųjį įrenginį, tokia apsauga yra pirmo būtinumo priedas jūsų telefonui.“
TelefonaiRuduotelefono apsauga
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.