Jūsų dėmesiui – trys Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, atrinktos įdomybės apie „iPhone“, kurių galbūt nežinojote.
Pasisavintas vardas
Daugelis žino, kad „iPhone“ buvo ne pirmasis išmanusis telefonas, tačiau pasirodo, jog jis nebuvo ir pirmasis „iPhone“. 2007-ųjų pradžioje šis pavadinimas priklausė kompanijai „Cisco“, tiksliau, jos sukurtam ir balso internetu ryšio (VoIP) protokolą naudojančiam telefonui.
Po to, kai „Apple“ viešai paskelbė, jog birželį pristatys pirmosios kartos „iPhone“, kompanija „Cisco“ pateikė ieškinį dėl pasisavinto prekės ženklo pavadinimo. Vėliau bendrovėms pavyko pasiekti neteisminį susitarimą. Sklando gandai, kad kompanijos susitarė bendradarbiauti kurdamos naujus produktus, tačiau kol kas tokios partnerystės rezultatų nėra.
Sentimentalusis laikas
9:41 Visuose oficialiose nuotraukose arba reklamose, kuriose yra vaizduojami „iPhone“ telefonai – jų ekranuose galima pamatyti visuomet tą patį laiką, 9:41. Toks nuoseklumas, žinoma, ne atsitiktinis. Pasirodo, būtent tokią minutę 2007-aisiais ir buvo pristatytas pirmasis „iPhone“, nulėmęs ,„Apple“ sėkmę.
Tuo tarpu, „Apple“ laikrodžiai rodo kitokį laiką – 10:09. Tradiciškai, laikrodžių gamintojai savo prietaisus vaizduoja rodančius 10:10, nes tokioje rodyklių pozicijoje yra geriausiai matomas laikrodžio ciferblatas ir pavadinimas. Sakoma, kad „Apple“ sąmoningai pasirinko maištauti ir rodyti viena minute ankstenį laiką – kaip žinutę, kad jie yra visada priekyje, skirtą savo pirmtakams ir konkurentams.
Konkurencinga draugystė
Bendrovės „Apple“ ir „Samsung“ visuomet yra pristatomos kaip konkurentės, o ir ne veltui – būtent judviejų išmanieji dažniausiai dalinasi populiariausių telefonų dešimtuką. Vis tik, būtent „Samsung“ yra ir viena didžiausių „Apple“ tiekėjų.
Pavyzdžiui, būtent ši Pietų Korėjos gamintoja buvo pasirinkta kaip pagrindinė jubiliejinio „iPhone X“ 5,8 colių įstrižainės OLED ekrano tiekėja. Pasirodo, „Samsung“ detales bendrovei „Apple“ gamina jau seniai – anksčiau ji tiekė ir „A“ serijos procesorius, „NAND“ bei „DRAM“ atminties mikroschemas.