„Savo klientams nuolat ieškome išmanių sprendimų, kurie padėtų palengvinti jų gyvenimą, todėl kaskart su nekantrumu laukiame CES parodos. Šiemet pastebime tendenciją, kad atsiranda vis daugiau išmanių sprendimų namams, kuriuose atsispindi daiktų interneto, dirbtinio intelekto ir virtualių asistentų technologijos. Svarbiausia – tai nėra tolima ateitis, nemaža dalis parodoje parodytų sprendimų vėliau randa vietą mūsų gyvenimuose. Pavyzdžiui, išmanūs siurbliai ar vaizdo kameros kažkada atrodė lyg fantastinių filmų rekvizitai, tačiau šiandien daugelis mūsų jau neįsivaizduoja gyvenimo be jų“, – sako „Bitės Profas“ Egidijus Adomkaitis ir dalinasi šešiais naujais išmanių namų sprendimais, pristatytais CES parodoje.
Išmanus veidrodis, bendraujantis su jumis ir valdantis namus
„Išmanius sprendimus namams kurianti bendrovė „Kohler“ CES parodoje pristatė naujausią savo produktų liniją – „Kohler Konnect.“ Joje vienas įdomiausių produktų yra iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsiskiriantis „Verdera“ veidrodis. Tačiau iš tiesų jis turi daug išmanių funkcijų. Naudodami „Amazon Alexa“ virtualų asistentą, galite paliepti veidrodžiui paskaityti jums dienos naujienas, pareguliuoti veidrodžio apšvietimą ar bendrauti su kitais išmaniais įrenginiais. Pavyzdžiui, paprašyti išmanaus vandens maišytuvo įpilti lygiai tiek vandens, kiek reikia išsivirti makaronus, ar paleisti vandenį į vonią ir sustabdyti automatiškai jai prisipildžius“, – pasakoja E. Adomkaitis.
Įrenginiai bendrauti su keturkojais nesant namuose
Bendrovė „Petcube“ kuria įvairius sprendimus, leidžiančius per atstumą bendrauti gyvūnams ir jų šeimininkams. Iki šiol įmonės klientai galėjo nusipirkti kubo formos išmanų įrenginį namams, per kurį galėjo stebėti, ką veikia namuose vienas likęs augintis ar net pažaisti su juo. CES parodoje „Petcube“ žengė žingsnį į priekį – naudodamas dirbtinį intelektą įrenginys galės nustatyti, kada gyvūnas žiūri į kameros objektyvą ir pats pradės vaizdo skambutį su šeimininku. Tuomet jau žmogus galės pats pasirinkti, ar nori pabendrauti su keturkoju.
Dirbtinis intelektas – saugesniems namams
Dirbtinio intelekto tendencija keliasi ir į namų saugumą sritį. E. Adomkaitis pastebi, kad dar šiemet išmanios belaidės stebėjimo sistemos taps gudresnės bei tiksliau atpažins vagis: „Jau kurį laiką savo klientams siūlome didžiausio išmanių kamerų namams gamintojo „Arlo“ įrenginius, kuriuos lietuviai spėjo pamėgti. Bendrovė CES parodoje pristatė šiemet kameras pasieksiančius atnaujinimus, kurie leis jaustis dar saugiau. Dabar kameros gali įsijungti užfiksavę judesį, o po atnaujinimo dirbtinis intelektas nuspręs, ar judesį sukelia gyvūnas, ar žmogus. Jei pastarasis, kamera iškart atsiųs užfiksuotą vaizdą į savininko telefoną ir pasiūlys įjungti signalizaciją ar iškviesti saugumo tarnybas.“
Išmani lempa ir šviesai, ir internetui
„Kaip alternatyva „Wi-Fi“ bevieliui internetui yra technologija „Li-Fi“, kuri naudoja infraraudonuosius spindulius interneto teikimui be jokių papildomų laidų ar maršrutizatorių. Šios technologijos pagrindu gimė išmani lempa „MyLiFi“, kuri ne tik šviečia, bet ir skleidžia interneto ryšį. Kadangi įprastas kompiuteris nesupranta infraraudonųjų spindulių, tereikia prie jo prijungti nedidelį priedą, kuris šį trūkumą ištaisys. Nors šiuo metu „Li-Fi“ bevielio interneto apimamas plotas gana nedidelis, ateityje galima tikėtis, kad tokiomis lempomis galėsime ne tik apšviesti, bet ir aprūpinti internetu visus namus ar biurus“, – teigia „Bitės Profas“.
Ateitis be raktų?
„Nest x Yale“ išmani spyna leidžia visiškai atsisakyti namų raktų, kuriuos keičia telefonas arba pačioje spynoje įtaisytas liečiamas ekranas. Šis išmanus sprendimas turi begalę privalumų prieš raktus – nereikia jaudintis, jei pametėte ar nerandate raktų, ar uždarėte duris, galite stebėti, kas ir kada įeina bei išeina iš namų, trumpam atidaryti duris nuotoliniu būdu ar sukurti slaptažodžius draugams“, – sako E. Adomkaitis.
Neturite laiko lankstyti drabužius? Palikite tai lankstymo draugui
„Bitės Profas“ pastebi, kad dar viena išmanių namų kryptis CES parodoje – įvairūs išmanūs pagalbininkai, padedantys išvengti nuobodžių rutininių buities darbų: „Pavyzdžiui, parodoje pristatytas „FoldiMate“ įrenginys, kurio užduotis labai paprasta – tvarkingai sudėti skalbinius. Į įrenginį po vieną dedate savo drabužius ir jis juos greitai sulanksto. Tiesa, preciziškai sulankstytus rūbus į spintą susidėti kol kas turėsime patys, bet tam turėsime daugiau laiko – „FoldiMate“ per keturias minutes sulankstys iki 40 drabužių.“