Mūsų „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ testas: pasirodo, greitesni už kompiuterį

2017 m. spalio 5 d. 20:00
Benediktas Nojus
„iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ – naujieji „Apple“ įrenginiai, kartu su „iPhone X“ pristatyti rugsėjo pradžioje ir Lietuvą pasiekę visai neseniai. Bet ar verta atsijauninti, žinant, kad už pigesnį modelį paklosite 819, o už brangesnį – 939 eurus? Išgirdus įrenginių anonsą, nebuvome per daug sužavėti paskelbtomis naujovėmis, bet ar išbandžius testams gautą modelį pakeitėme nuomonę?
Daugiau nuotraukų (22)
Kurdama kiekvieną iš gaminių, bendrovė „Apple“ visų pirma didžiausią dėmesį skiria estetikai, ir jei inžinieriams į gaminį nepavyksta sugrūsti vieno ar kito funkcionalumo – jie atleidžiami, kad į jų vietą stotų gebantys susidoroti su iššūkiu. Aišku, taip buvo, kai gyvas buvo Steve’as Jobsas, tad daugelis, išvydę naujus modelius, prunkštė, kad tai tik ketvirtą sykį reinkarnuojamas „iPhone 6“ dizainas, o vizualūs pokyčiai minimalūs, mat telefonas tokių pat matmenų ir dydžio, tad tiks visi jūsų turimi įdėklai ir priedai.
Pirmieji skirtumai nuo senesnės kartos modelių – naujos spalvos ir vientiso stiklo korpusas tiek priekyje, tiek nugarėlėje. Naujoji kosminė pilka spalva, nebe tiek juoda, kiek „iPhone 7“. Sidabrinė labiau primena baltą keramiką „Apple“ laikrodyje ar kiaušinio lukštą. O naujoji auksinė – puiki santuoka tarp buvusių rausvo ir tradicinio aukso spalvų.
Išvaizda
Korpusas vis dar atsparus vandeniui ir dulkėmis, tad telefoną nebaisu pasiimti su savimi maudantis ar į vandens pramogų parką. „Apple“ teigia, kad naujasis „Gorilla Glass 5“ stiklas, bemaž 50% atsparesnis nei prieš tai buvęs, tačiau mes manome, kad vientisas stiklinis korpusas yra išsipildžiusi svajonė tiems, kas visada troško sudaužyti tiek priekinę, tiek galinę telefono pusę (it senais gerais „iPhone 4s“ laikais). Po nugarėlės stiklu paslėptas tiek „Apple“ logotipas, tiek blykstė, o dėl atsiradusių naujų jungimo linijų tarp telefono priekio ir nugarėlės susidaro toks įspūdis, kad telefoną laikyti kur kas patogiau. Žinoma, stiklinė nugarėlė garantuoja ir tai, kad telefonas šiek tiek slidesnis, tepasi pirštų atspaudais ir mėto daug daugiau atspindžių.
Jei smalsu, kodėl „Apple“ atsisakė tiek išgirto aliuminio, paaiškinimas itin paprastas – galinė dalis iš stiklo leidžia telefoną lengvai įkrauti be laidų. Ir nors daugeliui tai vis dar nereikalinga funkcija, itin greit prie jos priprasite, jei namuose jau turite baldų, galinčių įkrauti įrenginį arba šią funkciją palaiko jūsų automobilis. Visiems kitiems pradžioje teks įsigyti krovimui skirtą pagalvėlę, suderinamą su „Qi“ technologija. Laimei, „Apple“ šįkart nusprendė neišradinėti savo standarto, tad rasite tiek pigesnių, tiek brangesnių įkrovos pagalvėlių.
Baterija ir sparta
Kalbant apie baterijas, testams gautojo „iPhone 8 Plus“ baterija nustebino, mat lyginant su turimu „iPhone 7 Plus“ telefonu, naujesnį modelį tenka krauti kur kas rečiau. Įjungus baterijos saugojimo režimą ir sumažinus ekrano ryškumą, penktadienį gautas telefonas pilnai išsikrovė tik į sekmadienio pavakarę! O juk juo buvo fotografuota, filmuota ir žaista. 
Naudojant telefoną aktyviai, t. y. pastoviai žiūrint „Youtube“, pliekiant „Hearthstone“ kortomis ir darant visus kitus, darbo vietoje tiesiog privalomus dalykus – grįžus namo turėsite dar 30–40% baterijos įkrovimo, tad jei namo iškart nevyksite, o užsuksite į vakarėlį ar klubą, galėsite dar ilgai fotografuoti, filmuoti ir įsivesti naujų pažinčių telefonų numerius ar soc. tinklų kontaktus. Manau, „iPhone 8 Plus“ tikrai galima vadinti šių dienų baterijos karaliumi, kuriam sunkiai prilygsta artimiausi konkurentai.
Akivaizdu, kad ilgesnį baterijos veikimą smarkiai įtakoja tiek naujoji operacinė sistema „iOS“ 11 (ją gal apžvelgsime šiek tiek vėliau), tiek telefone įdiegtas naujasis lustas. Ar jis spartus? „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ yra beprotiškai spartūs telefonai, savo sparta tokius telefonus kaip „Samsung Galaxy S8“ ir „Samsung Note 8“ lenkiantys bemaž du kartus. Ir visa tai – dėl naujojo „A11 Bionic“ lusto su 64 bitų architektūra ir trijų branduolių vaizdo posistemės. Išties telefonai tokie greiti, kad sparta lenkia net „Apple Macbook“ kompiuterius! Tad pasisveikinkite su itin puikiai atrodančiais trimačiais žaidimais, užplūsiančiais programėlių parduotuvę jau visai netrukus.
Spartus „A11 Bionic“ lustas leidžia ir iš naujo atrasti papildytos realybės programas ir žaidimus. Nors tokias programėles kaip „Pokemon Go“ jau esame matę, nesunku prisiminti, kad per telefono foto kamerą matomi virtualūs objektai mūsiškiame pasaulyje buvo vaizduojami ne itin tiksliai, t. y. slankiojo aukštyn žemyn, į dešinę ir į kairę. Dabar, jie yra it prikalti, tad pokemonus pradėjęs lakstyti žeme nebepakils į orą. Skraidydami sraigtasparniu galėsite šaudyti į zombius. O štai atsisiuntus „Ikea Place“ programėlę (beje, ji atpažįsta lietuvius – rodo mums skirtų prekių pasirinkimą ir bendrauja lietuviškai), galima virtualiai pasistatyti spintą, sofą ar fotelį:  kad galima būtu įsitikinti, ar jis tinka jūsų namams.
Ekranas ir fotografavimas
Aptariant įrenginio ekraną, šis sulaukė vos vieno ženklaus atnaujinimo. „Apple“, skirtingai nei „Android“ įrenginiai, nesiekia įgrūsti kuo daugiau pikselių (kuriuos vaizduojant greičiau išsikraus baterija, o eilinis vartotojas skirtumo vaizde neregės), o nori, kad žiūrėti į ekraną būtų malonu. „Dual-domain“ pikseliai leidžia puikiai matyti ekraną beveik bet kokiu kampu, o „True Tone“ technologija, anksčiau naudota „iPad“ planšetėse, automatiškai koreguoja baltos spalvos balansą, kad jis atitiktų apšvietimą aplink oje. T. y. patalpoje su ryškiomis geltonomis lempomis, ekranas taip pat bus gelsvesnis ir į jį žiūrėti bus maloniau. Pasinaudojus telefonu kieme, galima teigti, kad įrenginio ekranas ryškus, veikiausiai ryškesnis nei daugelio, tačiau saulėkaitoje turėdami pvz. „Samsung“ gaminius, vaizdo įrašą „Youtube“ įžvelgsite geriau.
Telefonuose įdiegiamos fotokameros – vienas tų dalykėlių, kurie tobulėja nuolat, ir būtent dėl gražesnių fotografijų ir ryškesnių asmenukių žmonės keičia telefonus. Ne išimtis ir „iPhone 8“. Jei su senesne karta lyginsite vien tik pagal techninius parametrus, kameros gali pasirodyti vienodos – tie patys 12 megapikselių. Tačiau šioje vietoje ir suklysite, nes nuotraukų kokybę įtakoja ir įrenginio lustas, o šis, kaip minėjome, ypatingai spartus. 
„iPhone 8“ telefonu fotografuotos nuotraukos atrodo puikiai, ir jei didžioji dalis „Android“ įrenginių fotografuojant paryškina spalvas, „Apple“ siekia išlaikyti natūralumą. Skirtingai nei 8-tukas, „8 Plus“ modelis turi ne tik 12 MP plačiakampę, bet ir teleobjektyvo kamerą.
O su ja – prasideda visas smagumas. Ši kamera leidžia ne tik objektą optiškai priartinti du kartus (o skaitmeniniu būdu - 10 kartų), tačiau galėsite fotografuoti ir portreto rėžimu. Šio rėžimo esmė – už sufokusuoto objekto yra išliejamas fonas – panašiai, kaip fotografuojant veidrodiniu fotoaparatu. 
Bet taip buvo pernai. Šiemet režimas papildytas „Portreto apšvietimo“ funkcija, leidžiančia sukurti studijinio apšvietimo efektus. Nupasakoti tą sunku, tad tiesiog žvilgtelėkite į mūsų padarytas fotografijas. 
Jei mėgstate filmuoti, 4K raiška nuo šiol galėsite filmuoti 60 kadrų per sekunde greičiu, o filmuojamą vaizdą sulėtinti iki 240 kadrų per sekundę.
Likę pokyčiai ir apibendrinimas
Nesinori pamiršti ir atnaujintų garsiakalbių telefone. Anot „Apple“, jie skamba iki 25% garsiau ir atkuriamas garsas kur kas švaresnis bei sodresnis. Realiame naudojame – praleisite mažiau skambučių, nes dažniau girdėsite savo telefono melodiją. Džiugu ir tai, kad „Apple“, atsikračiusi 3,5 mm ausinių lizdo, atsikratė ir 16 GB prakeiksmo, tad bazinis modelis turi ne 16, ne 32, bet 64 GB laisvos vietos. Jei norite, galite rinktis ir talpesnį, 256 GB turintį modelį, tačiau paskubėsime priminti, jog dėl naujo nuotraukų saugojimo formato HEVC, nuotraukos užims net trečdaliu mažiau vietos, bet nepraras kokybės. Apjungę tai su „Google Photos“ ar „Flickr“, savo telefone galėsite saugoti iš esmės begalybę nuotraukų.
O apibendrinant galime teigti, kad jei esate ilgametis „Apple“ ir „iPhone“ gerbėjas, kuriam striuka su pinigais – „iPhone 8“ yra pats tas, nes jums tikrai patiks šio telefono sparta ir nauji potyriai liečiant telefoną – ir juo fotografuojant. Ištraukę ir išpakavę telefoną, iškart galėsite juo naudotis – bei būsite tikri, kad jo spartos pakaks 3–4 metams į priekį, o taip pat maždaug tiek pat laiko „Apple“ jums siūlys įsidiegti naujausią programinę įrangą. Taip pat, kol nepasirodė naujasis „Google Pixel“ telefonas ar „iPhone X“, turėdami 8-tuką galėsite didžiuotis turėdami vieną geriausių kamerų.
Jei jūs esate užkietėjęs „Android“ fanas, šis atnaujinimas neprivers jus pereiti į priešingą stovyklą, tačiau turėsite kur kas mažiau priekaištų ir argumentų, kodėl „iPhone“ blogai - mat šis jau irgi įkraunamas bevieliu būdu yra atsparus vandeniui ir dulkėmis ir t. t. Tačiau išliks patyčios, kad nėra ryškaus OLED ekrano ir 3,5 mm ausinių jungties, o ir kaina – sunkiai įkandama eiliniam lietuviui.
Jei mumis nepasitikite, štai ką apie telefoną mano JAV žiniasklaida. 
„Business Insider“ teigia, kad tai puikus telefonas, tačiau rinktis jį vietoje „iPhone X“ galima tik taupant. „CNN“ teigia, telefonu neliko sužavėti, tačiau bevielis įkrovimas – įspūdingiausia naujovė. „Engadget“ sako, kad telefonai nėra tik šiek tiek atnaujinti „iPhone 7s/Plus“ ir atsinaujinti verta. „TechCrunch“ labiausiai patiko nauja kamera ir fotografavimo galimybės, o „Time“ bei „The Verge“ mano, kad nors „iPhone 8“ ir puikus, jį verta pirkti tik senesnių modelių turėtojams.
Beje, ne ką mažiau svarbu –  už testams suteiktą „iPhone 8 Plus“ telefoną nuoširdžiai dėkojame „Bitė Lietuva“. Na, ir tikimės, kad netolimoje ateityje galėsime jums papasakoti ir apie „ iPhone X“.
iPhone 8IT apžvalgosIT apžvalga
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.