Silicio slėnio startuolis „Pi“ pirmadienį pranešė, kaip teigia, sukūręs pirmąjį pasaulyje belaidį įkroviklį, kuriam nereikia jokių laidų ar kilimėlių, kad įkrautų įrenginius.
Nedidelės vazos dydžio „Pi“ įkroviklis veikia pagal standartinę įkrovimo technologiją, kurią naudoja „Apple“ ir „Android“ išmanieji telefonai, galintys įsikrauti belaidžiu būdu. Tačiau vietoj laidų ar kilimėlių, naujasis įkroviklis telefonus įkrauna magnetinėmis bangomis.
Magnetiniai laukai yra idealus būdas saugiai įkrauti nešiojamus elektronikos įrenginius, sakė „Pi“ vyriausiasis technologas Lixinas Shi, sukūręs įrenginį kartu su Johnu MacDonaldu.
Pagrindinė užduotis buvo nukreipti magnetines bangas, kad jos aptiktų išmaniuosius telefonus, per San Franciske įvykusį pristatymą sakė šio įkroviklio kūrėjai.
„Sunkiausia dalis buvo išsiaiškinti, kaip paversti magnetinį įkrovimą lankstesniu, galinčiu įkrauti daug įrenginių ir plėsti jo naudingumo spektrą, – sakė Lixinas Shi. – Mums prireikė metų parengti matematinius įrodymus, kad visa tai būtų įmanoma.“
Minėta pora mokslininkų rado būdą, kaip suformuoti magnetinį lauką taip, kad jo energija būtų nukreipta į išmaniuosius telefonus, padėtus įkrauti ar naudojamus maždaug trisdešimties centimetrų spinduliu aplink „Pi“ įkroviklį.
Lixinas Shi ir J. MacDonaldas susipažino studijuodami Masačiūsetso technologijų institute ir prie naujojo įkroviklio kūrimo kartu dirbti pradėjo prieš maždaug pusketvirtų metų. Anot J. MacDonaldu, „Pi“ įrenginio skleidžiamas magnetinis laukas yra gerokai silpnesnis, lyginant su naudojamu medicinoje darant įvairias organų nuotraukas. Tačiau jis leidžia „maksimaliu greičiu“ įkrauti įrenginius, sakė jis.
Kūrėjų teigimu, vienu metu vienas toks įrenginys gali įkrauti kelis išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius, padėtus ant stalo šalia jo. Ir žmonės gali laisvai naudotis įrenginiais jų įkrovimo metu.
J. MacDonaldas sakė, kad prekiauti šiais įrenginiais pradėti ketinama jau ateinančiais metais. Vienas jų kainuos „gerokai mažiau nei 200 JAV dolerių“.