„Samsung“ prisiėmė kaltę
Užsidegantys „Galaxy Note 7“ akumuliatoriai, iš viso kompanijai atnešę apie 3 milijardus eurų tiesioginių nuostolių, – kas dėl to kaltas? Akivaizdu, kad „Samsung“ patys negamina visų dalių ir „Galaxy Note 7“ atvejis nebuvo išimtis – akumuliatorius gamino kitas gamintojas. Bet darė tai pagal griežtas „Samsung“ specifikacijas. Tad kas kaltas?
Atsakomybę už nesugebėjimą identifikuoti ir įvertinti problemas, kilusias dėl baterijos konstrukcijos bei gamybos proceso klaidų prieš pristatant telefonus rinkai, prisiėmė pati „Samsung“ – ir rimtai ėmėsi tyrimo: buvo nusamdyti nepriklausomi ekspertai, kurie skirtingomis sąlygomis tyrė 200 000 „Galaxy Note 7“ telefonų. Įdomu tai, kad visus tyrimo duomenis „Samsung“ atvėrė – t.y. jais naudotis gali net ir konkurentai.
Ar šis incidentas buvo didelis smūgis „Samsung“? Neabejotinai, taip – tie jau minėtini 3 milijardai yra tik tiesioginis nuostolis, o kur dar smūgis įvaizdžiui ir vartotojų lojalumui (S.Skupo teigimu, „Note“ vartotojai yra patys lojaliausi prekinio ženklo vartotojai, lojalumu lenkiantys net „Apple“ produkcijos vartotojus).
Bet yra ir viena teigiama šio reikalo pusė: jei tik įmonė nuspręs ir toliau palaikyti „Note“ prekinį ženklą, „Note 8“ (ar kaip jis besivadintų) bus pats saugiausias telefonas pasaulyje. Nes daugiau rizikuoti tokiu dalyku įmonė tiesiog negali.
Atsisako pigių modelių
Kita naujiena – šiokie tokie pokyčiai įmonės produktų rinkodaroje. „Samsung“ atsisako pigių pradedančiųjų lygio telefonų, ir net tame pačiame pradedančiųjų lygyje palieka tik aukštesnės kainos įrenginius. S.Skupas pasidalino ir Lietuvos išmaniųjų statistika: jo pateiktais duomenimis, vienas iš trijų Lietuvoje parduodamų išmaniųjų kainuoja daugiau nei 400 eurų.
O šviežiausia naujiena – „Samsung“ pradėjo prekybą nauja išmaniųjų telefonų įrenginių serija „Samsung Galaxy A“. Tai – vidutinės klasės telefonų serija, o Europoje bus siūlomi du modeliai: „Samsung Galaxy A3“ ir „Samsung Galaxy A5“.
„A3“ turi 4,7 colių įstrižainės ekraną, 13 megapikselių galinę ir 8 megapikselių priekinę kameras, 2 GB RAM atminties, aštuonių branduolių 1,6 GHz procesorių ir neišimamą 2350 mAh akumuliatorių. „A5“ yra kiek didesnis ir galingesnis – turi 5,2 colio įstrižainės ekraną, 3 GB RAM, 16 MP tiek priekinę, tiek galinę kameras, aštuonių branduolių 1,9 GHz procesorių ir neišimamą 3000 mAh akumuliatorių. „A3“ turės“ 16 GB vidinės atminties, „A5“ – 32 GB, į abu modelius galima įdėti iki 256 GB dydžio „microSD“ kortelę.
Gera naujiena yra ta, kad nors tai ir nėra gamintojo flagmanai, abu jie turi IP68 sertifikatą, reiškiantį, kad įrenginys yra atsparus dulkėms bei gali būti panardintas iki 1,5 m gėlame vandenyje, iki 30 minučių.
„A3“ bazinė kaina bus 329 eurai, „A5“ – 429 eurai.
Daugiau priedėlių
S.Skupas užsiminė, kad šiemet „Samsung“ pristatys ir daugiau priedėlių išmaniesiems telefonams, o susitikime suteikė galimybę susipažinti su keletu iš jų: išmaniuoju laikrodžiu „Galaxy Gear 3“ (turinčiu net du skirtingus dizainus – klasikinio tipo „Classic“ ir sportinio tipo „Frontier“), belaidžiu nešiojamuoju garsiakalbiu „Level Box Slim“ (turinčiu ir integruotą mikrofoną, tad galintį veikti ir kaip laisvų rankų įranga) ir išmaniąja apyranke „Samsung Gear Fit 2“.
Dauguma šių įrenginių (o gal ir visus) netrukus išbandys Lrytas.lt, tad daugiau apie juos papasakosime netrukus.