Greta įmonės stendo stovi vaikinas, prie kurio kūno, ties krūtine, priklijuotas neįprastas prietaisas – minėtoji „e. tatuiruotė“ ir USB atmintinę primenantis nedidelis įrenginys.
„Tai – jo elektrokardiograma, realiuoju laiku“, – rodydama į išmaniojo telefono ekraną paaiškino „Rotex“ bendraįkūrėja Nanshu Lu.
Ši mažiau nei 10 dolerių kainuojanti „e. tatuiruotė“ yra laikina, o sykį priklijuota prie kūno gali būti naudojama iki septynių dienų.
Teksaso universiteto Ostine mokslininkė paaiškino, kad tokiu būdu galima fiksuoti, matuoti ir analizuoti pačius įvairiausius žmogaus kūno parametrus. „Tarkim pritvirtinus prie krūtinės galima fiksuoti širdies ritmą, kvėpavimo dažnį, prakaitavimą, temperatūrą. Visam tam užtenka vieno lipduko. Užklijavus jį ant galvos galima fiksuoti smegenų bangas, registruoti elektroencefalogramą. Priklijuota prie rankų, kojų ar kitų vietų raumenų, tokia „e. tatuiruotė“ gali fiksuoti jų aktyvumą“, – vardijo N.Lu.
Tokių duomenų panaudojimo paskirčių yra daug: nuo sveikatos tyrimų, sportinio aktyvumo sekimo iki kompiuterinių žaidimų ar programų valdymo.
N.Lu su šiuo projektu dirba jau septynerius metus, o startuolis „Rotex“ buvo įkurtas tik prieš kiek daugiau nei metus. Tiesa, pačiai mokslininkei labiau rūpi ne komercija, o produkto tobulinimas.
Šiuo metu tam, kad „e. tatuiruotė“ veiktų, prie jos būtina tvirtinti papildomą įrenginį su baterija. Mokslininkė užsiminė kurianti naują „lipduko“ versiją, kuriai jau nebereiks tokių priedų.
„Ateityje, tikimės, nebereikės prijungiamos „dėžutės“ – visas įrenginys bus minkštas, lankstus, nes galėsime reikiamą elektros energiją perduoti belaidžiu būdu. Taip pat kuriame visiškai skaidrią „e. tatuiruotės“ versiją“, – sakė N.Lu.