„Lenovo“ jogų serija
„Lenovo“ neturi dėl ko atgailauti – niekada nepraradusi tikėjimo nešiojamaisiais, šiais metais ji pristatė bene vienintelį vertą dėmesio įrenginį su operacine sistema “Android“ ir didesniu negu 7 colių įstrižainės ekranu. Tiesa, vadinti „Yoga Book“ planšetiniu kompiuteriu irgi nebus teisinga. Juk tai nėra tas įprastas stačiakampis blynas, kurio vieną pusę dengia ekranas.
Žvelgiant į formą tai greičiau įprastas „Lenovo“ nešiojamasis kompiuteris „Yoga“ – ekranas atsilenkia nuo klaviatūros, kuri gali lenktis tiek, kad atsiduria kitoje ekrano pusėje, taip paversdama kompiuterį planšetiniu. Tik „Yoga Book“ atveju tai nėra klaviatūra.
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad ekranas lanksčiai sujungtas su kažkokiu plastikiniu dangteliu. Pasidėjus šonu atrodo kaip atversta knyga, kurios vienas lapas juodas. Padėjus kaip nešiojamąjį kompiuterį atrodo, kad kažkas užmiršo įrengti klaviatūrą. Keista ir kažkaip beprasmiška? Tai todėl, kad dar nieko nematėte!
Neapgaunamas rašiklio jautrumas
Mat tas juodas plastikinis dangtelis išties yra du įrenginiai viename. Paspaudus kampe esantį mygtuką juodame paviršiuje… atsiranda klaviatūra. Tiesa, ji ne mechaninė, klavišai nesispaus, o veiks palietus paviršių pirštais, tačiau trumpai pažaidus akivaizdu – ja naudotis nepalyginamai patogiau negu rinkti tekstus planšetinio kompiuterio ekrane.
Ryškūs LED šviesų kontūrai apgauna akis, tad atrodo, kad žiūri į tikrą apšviestą klaviatūrą. Pamėginęs maigyti pirštais virtualius klavišus supranti, kad gamintojai sugebėjo apgauti ir juos. Nors lieti visiškai lygų paviršių, spustelėjus klavišą ta vieta šiek tiek suvibruoja, suteikdama pirštui mechaninį paspaudimo pojūtį.
Vis dėlto įdomesni dalykai vyksta tą klaviatūrą išjungus. Ant juodos lentelės galima rašyti ir piešti specialiu rašikliu. Šis veiksmas lygiai toks pats, kaip dirbti su profesionalų pamėgtu „Wacom“ piešimo paviršiumi – ekrane matai, ką pieši ir rašai ant lentelės.
Tiesa, vienas dalykas gerokai patobulintas: planšetinis kompiuteris pažįsta ranka rašytas raides ir iškart paverčia jas skaitmeniniu tekstu. Labai abejoju, kad tai veiks lietuviškai ar kad bus atpažįstamas bet kieno raštas, tačiau funkcija išties naudinga.
Suprantu, jog retas norės kažkokiu rašikliu ant juodos lentelės rašinėti raides, kad ekrane jos virstų rinktu tekstu. Tačiau daug kas džiaugtųsi, jei jų užrašėliai pieštuku bloknote galėtų stebuklingai skaitmenizuotis. Neįtikėtina, bet „Yoga Book“ gali ir tai.
Ant juodojo pagrindo pasidėję bet kokią užrašų knygelę ar sąsiuvinį galite specialiu pieštuku rašyti ar piešti jame ką užsimanę ir viskas atsiras įrenginio ekrane. Aišku, užrašai pieštuku liks ir bloknote.
Bandydami pasidėjome išties neploną, kokių 20 lapų sąsiuvinį ir rašikliu ant jo rašėme stengdamiesi kuo mažiau spausti. Neįtikėtina, tačiau ekrane viskas kopijavosi net tuomet, kai pieštukas vos lietė lapą.
Išties šį tą labai panašaus gautume už 100 eurų įsigiję „Wacom“ gaminamą „Bamboo Spark“, tačiau prie jo reikėtų planšetinio ar kito kompiuterio ir jis niekuomet nevirs klaviatūra. Tad juodas plastikinis „Lenovo Book“ dangtelis išties atrodo ir veikia įspūdingai.
Planšetinio kompiuterio sėkmė
Kaip planšetinis kompiuteris „Yoga Book“ nė kiek nenusileidžia stipriausiems konkurentams. „Atom“ procesorius susidorotų ir su „Windows“, tad „Android“ ji per akis. 10,1 colio ekranas yra „Full HD“, visas įrenginys sveria tik 690 gramų ir tėra 4,55 mm storio. Tiesa, suglaudus abi puses storis padvigubėja, tačiau vis tiek atrodo įspūdingai.
Vienu įkrovimu šis planšetinis veiks 12 val., „Dolby Atmos“ garsiakalbiai paverčia jį visai neblogu įrenginiu pramogoms. Tačiau pirmiausia „Yoga Book“ yra skirtas darbui ir kūrybai. „Android“ planšetiniams tai nėra įprasta paskirtis, todėl „Lenovo“ specialiai jam sukūrė operacinės sistemos patobulinimą „BOOK UI“.
Todėl ši „jogų knygelė“ gali be problemų vienu metu dirbti su keliomis programomis ir net leidžia perkelti tekstą iš vienos programėlės į kitą. Praktiškai visas kompiuteris, tik lengvesnis, plonesnis, žaismingesnis ir be „Windows“, bet su 2048 jautrumo spaudimui lygius turinčiu rašymo įrenginiu.
Atrodo, vienintelis dalykas, kuris gali pakenkti „Yoga Book“ sėkmei, – jei gamintojas užsikels per didelę kainą. Tačiau kol kas to nežinome, tad galime džiaugtis, kad bent kas nors vis dar ieško originalių ir netikėtų sprendimų.
Nes jei ne šis planšetinis, jau skelbtume planšetinių kompiuterių pakasynas. Parodoje „IFA 2016“ praktiškai nė vienas kitas gamintojas net nemėgino girtis naujais šio tipo įrenginiais ir tai labai rimtas simptomas.
Taip, „Acer“ pristatė naują „Chromebook R13“ – taip pat praktiškai normalų konvertuojamą nešiojamąjį kompiuterį su „Chrome OS“, kuriame gali veikti „Android“ programėlės.
Taip, „Huawei“ pristatė 8,4 colio planšetinį pramogų kompiuterį „MediaPad M3“. 349 eurus kainuojantis įrenginys net nepretenduoja vadintis tinkamu darbui, tai tik žaidimams ir filmams skirtas ekranėlis nutolusiems nuo didesnių ekranų.
Ir daugiau nieko. Net persisunkusi tikėjimu planšetiniais kompiuteriais „Samsung“ Berlyne neparodė lauktojo „Galaxy Tab3“. Niekas jo ir nepasigedo – pakako sproginėjančio „Note 7“ (bus jiems praleisti skaičių „6“), tačiau simptomai aiškūs: planšetiniai kompiuteriai vos kvėpčioja.