„Samsung Gear S3“ – traktoriaus ar gelbėjimo ratas tavo rankai?

2016 m. rugsėjo 11 d. 13:45
Parodoje „IFA 2016“ eidamas į „Samsung“ salę susipažinti su naujausiu rimtu kompanijos išmaniuoju laikrodžiu iš visų jėgų koviausi su savo skeptišku požiūriu į išmaniuosius laikrodžius, akinius, batus, kelnaičių gumikes ir... na, supratote. Išeidamas kovą tęsiau ir tęsiu iki šiol. Tik štai vis nelaimiu. Bet dabar apie tai, ką pajutau ketvirtį valandos pabendravęs su vienu geriausių išmaniųjų laikrodžių pasaulyje. Ir be jokio skepticizmo.
Daugiau nuotraukų (15)
Akims
Jis didelis. O, Dieve, koks jis didelis! Nesakau, kad bjaurus ar neproporcingas. Jis seksualus kaip dvimetrinė go go šokėja – iš toli žiūrėti gražu, bet arti priėjęs pasijunti nesaugiai. Kaip per dideli lieti automobilio ratai – savininkas didžiuojasi, o visiems kitiems nejauku.
Nors ne viskas čia taip blogai. Didelis laikrodis reiškia didelį ciferblatą, patogesnį ekraną, didesnį akumuliatorių, o ir dideliems žmonėms labiau tiks.
Nieko nesuprantate? Tai ir norėjau perteikti. Stoviu prie stendo, vartau tą „Gear S3“ ir taip pridedu prie rankos, ir taip, o galvoje tik kažkokių prieštaringų įspūdžių makalynė.
Pradėkime nuo pradžių. Prieš metus pristatytas „Gear S2“ savo estetiniu dizainu ir subalansuota lengva forma sužavėjo net karščiausius „Samsung“ niekintojus. Gana plonas ir lengvas, lyg prilipęs prie riešo, tuo pat metu su klasikinio laikrodžio ciferblatu, sportiškai ovalus, bet vis tiek solidus. Žodžiu, „Gear S2“ jei ne funkcijomis, tai bent išvaizda tapo reiškiniu. Kas pasikeitė šiais metais?
Supantis ciferblatą valdymo ratukas liko ir jo funkcija lygiai ta pati – galima valdyti programėles, jas pasirinkti, keisti ekrane rodomus duomenis.
„Gear S2“ ekranas 1,2 colio įstrižainės, tad padidėjo jis labai nežymiai – „Gear S3“ ekranas yra 1,3 colio. Tačiau išvaizda kur kas agresyvesnė – tas supantis kampuotesnis ir labiau dantytas, lyg būtų skirtas bekelei, o „Gear S2“ – autostradai. Naujasis laikrodis ir daugiau nei milimetru storesnis. Taigi, ant riešo jis jau ne kuklus aksesuaras, o įžūlus pareiškimas – štai kokį turiu laikrodį!
Du siūlomi „Gear S3“ modeliai – „Frontier“ ir „Classic“ – skiriasi gana smarkiai. Nors abiejų korpusai vienodo dydžio, pagaminti iš nerūdijančiojo plieno, ekranai apsaugoti naujausios kartos „Gorilla Glass SR+“, juodas „Frontier“ atrodo gerokai grubesnis, lyg tikras traktorius prieš inteligentišką „Classic“ limuziną.
Iš pirmo žvilgsnio aišku – „Gear S3 Classic“ tiks bet kuriam solidžiam verslininkui ir atrodys ne blogiau už rimtą šveicarišką laikrodį. „Frontier“ labiau derės karininkui ar kokiam sportiškam avantiūristui – prie kostiumo jis būtų lyg kerziniai batai.
Deja, nei vienas, nei kitas daugeliui moterų greičiausiai netiks – 46 mm laikrodžio diametras ne tik gerokai viršija moterims siūlomus iki 36 mm diametro standartus, bet ir labai jau grubus.
Smegenims
„Gear S3“ AMOLED ekrano raiška – 360x360 taškų – kaip ir „Gear S2“. Tad taškų tankis labai nežymiai mažesnis. Keista, tačiau praėjus metams laikrodyje įrengtas procesorius nė kiek nepakito – ir naujajame „Gear S3“ jis 1 GHz dviejų branduolių.
RAM atmintis padidėjo nuo 512 iki 768 MB, o vidinė atmintis liko 4 GB ir jos išplėsti galimybės nėra. Aišku, laikrodžio užduotys yra kitos, tad tos atminties prireiks nebent muzikai, kai bėgiojama be telefono. Tiesa, tam reikės ir „bluetooth“ ausinių – laikrodis muziką atkurti gali, bet ausinių lizdo neturi (ačiū Dievui).
Du pagrindiniai dalykai, dėl kurių „Galaxy S3“ taip tuktelėjo, – gerokai didesnė baterija ir įmontuota ryšio su „Samsung Pay“ terminalais antena. „Gear S2“ mokėjimus galėjo vykdyti tik per NFC terminalus.
Baterija padidėjo ryškiai – „Gear S2“ turėjo 250 mAh, naujasis modelis – 380 mAh. Žinant, kad operacinė sistema „Tizen“ išties gana ekonomiška, galima patikėti „Samsung“ teiginiu, kad „Galaxy S3“ įkrovus veiks 3–4 dienas.
Be to, protingai sureguliuotas taupusis režimas tą laiką dar gerokai pailgins. Likus 15 proc. įkrovimo laikrodis atjungia dalį funkcijų, o jei vis tiek nerasime kur įkrauti, virsta tik laiką rodančiu ekranėliu. Taip galima ištempti dar parą su 5 proc. akumuliatoriaus.
Galimybė atlikti mokėjimą bet kuriame magnetinę kortelę skaitančiame terminale kol kas lietuviams nebus aktuali – Lietuvos įstatymai tam dar nepribrendo.
„Gear S3 Frontier“ gaminamas ir tik su „Wi-Fi“ ryšiu ir su LTE ryšio galimybe, kuris laikrodį paverčia visiškai savarankišku telefonu – galite kalbėtis, klausytis muzikos, interneto radijo, sekti savo judėjimą žemėlapyje ir t.t. Tiesa, interneto naršyklės laikrodžiui nėra, bet sunku įsivaizduoti norinčius tokia naudotis.
„Gear C3 Classic“ modelio su LTE ryšiu nėra – „Samsung“ įsitikinę, kad tie, kam patinka klasikinis dizainas, be telefono niekur neis. Labai keistas įsitikinimas, tačiau prie to mes jau įpratę – juk „Samsung“ jau demonstravo puikias „žinias“, kad „Galaxy Note 5“ europiečiams nereikia, kad „Samsung“ nešiojamųjų kompiuterių ar fotoaparatų Baltijos šalims nereikia, ir t.t.
Visi modeliai turi GPS imtuvą ir IP68 atsparumą vandeniui – nardyti netiks, bet paplaukioti galima.
Veiklai
Visa ši informacija labai graži, bet išmanusis laikrodis turi būti dar ir kažkuo naudingas. Taigi, ką išties galima nuveikti su „Samsung Gear S3“, kad nebūtų beviltiškai gaila už jį sumokėtų 399 eurų?
Na, pirmiausia jis gerai atrodo, tad rankinio laikrodžio funkciją atliks puikiai. Ekranas nustatytas visą laiką įjungtu režimu, taigi nuo tikro laikrodžio faktiškai nė neatskirsi.
Tiesiog laikrodžio ekrane galima rašyti žinutes. Netgi pirštu! Taigi, nereikia trauktis iš kišenės telefono, kad pažiūrėtum SMS, elektroninį laišką ar parašytum trumpą atsakymą.
Taip pat nereikia traukti telefono, kad atsilieptum į skambučius ar juos atmestum, – laikrodis turi ir garsiakalbį, ir mikrofoną. Mikrofonas leidžia paversti laikrodį diktofonu, balso komandomis valdyti telefono funkcijas, atlikti paiešką internete, skambinti ištarus vardą ir t.t.
Tiesa, kameros neturi, tad fotografuoti slaptų dokumentų nepavyks. O štai žiūrėti savo turimas nuotraukas – prašom.
Daugiausia naudos išmanieji laikrodžiai, kaip jau įprasta, suteikia sportuojantiems. Be jokio telefono galima sekti savo judėjimą, matyti kasdienį aktyvumą žemėlapyje, čia įdiegti spidometras, altimetras/barometras, giroskopas leis matyti ir aukščio, ir atmosferos slėgio pokyčius, nuspėti orą ir tiksliai žinoti įveiktą atstumą bei judėjimo greitį.
Aišku, yra ir širdies pulso matuoklis. Taigi, kartu su bet kokia sportui skirta programėle laikrodis virs labai rimtu įrankiu, puikiai matuojančiu veiklą, kalorijas ir net galinčiu rekomenduoti sportavimo režimą.
Laikrodis pasirūpins ir saugumu. Kritiniu atveju galima aktyvuoti pagalbos signalą ir vietos nustatymo galimybes, tad net nebeturėdami galimybės pasiekti telefono galėsite įspėti šeimą, draugus ar skubios pagalbos tarnybas apie kilusį pavojų ir jūsų buvimo vietą. (Ją tikrai greičiau supras artimieji negu tarnybos.)
Laikrodžio operacinei sistemai „Tizen“ šiuo metu jau sukurta apie 10 tūkst. programėlių. Daugelis jų – beprasmis šlamštas, tačiau yra keletas ir labai naudingų.
Tiesiai iš programėlės laikrodyje galima išsikviesi „Uber“, be telefono naudotis „Spotify“. Tiesa, tik kol yra internetas, – į laikrodžio atmintį iš ten muzika neįkeliama. Tiesiai laikrodžiu galima valdyti daugybę išmaniųjų namų įrenginių, gauti naujienų portalų pranešimus ir ekranėlyje matyti svarbiausias žinias.
Ne kosmosas, tačiau išmanieji laikrodžiai kol kas ir yra tokie ne visai iškepti įrenginiai... Oi, žadėjau išjungti savo skepticizmą, o jis jau grįžta. Metas baigti tos didžiausios „Samsung“ naujienos parodoje „IFA 2016“ pristatymą.
Samsungišmanusis laikrodisIFA 2016
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.