Kažkas tokio! „Moto Z“ – telefonų pasaulio šveicariškas peilis

2016 m. rugsėjo 5 d. 09:29
Nesakau, kad žiauriai kankinamas nepakeisčiau nuomonės, tačiau „IFA 2016“ koridoriais numynęs 20 kilometrų iškilmingai pareiškiu – įdomiausio parodos telefono titulas be konkurencijos atitenka išmaniajam, kurį savo stende pristatė „Motorola“. Ir ne todėl, kad „Moto Z“ jau pelnė ploniausio pasaulyje telefono titulą, o jo brolis „Moto Z Play“ vienu įkrovimu veiks ne mažiau kaip 50 val. Net ne todėl, kad tai modulinis telefonas. Tiesiog jo kūrėjai stulbinamai gracingai išsprendė užduotį, į kurią kiti išsilaužė dantis.
Daugiau nuotraukų (19)
Modulinis „Moto Z“ jau nėra visiškai šviežia naujiena. Keistai atrodantį, itin plokščią, lyg nuo nugaros nulupta oda telefoną be ausinių lizdo „Motorola“ pristatė dar vasaros pradžioje. Parodoje Berlyne buvo pristatytas kiek labiau įperkamas ir kiek patogesnis jo brolis „Moto Z Play“. Tačiau pirmiausia apie svarbiausia – keistus kontaktų taškelius abiejų modelių nugarėlėje ir kokią galią jie suteiks telefono pirkėjui?
Muzikos centras, vaizdo projektorius ir kosminis fotoaparatas
Modulinį telefoną kadaise susapnavo „Google“. Idėja aiški – iš dalių surenkamas telefonas leistų kiekvienam susimokėti tik už tas savybes, kurių nori, ir atsisakyti, ko nereikia. Metų pradžioje modulinį telefoną paversti realybe pamėgino LG. Nepasakysime, kad modulinis „LG G5“ nepavyko. Tiesiog niekas modulių jam gaminti nesirengia, tad ir lieka tie keli, kuriuos pasiūlė LG.
Lietuvoje šis telefonas išvis nieko nesudomino (beje, labai nepelnytai), o dabar LG dar ir nutrauks telefonų prekybą Baltijos šalyse, tad ši modulinė istorija mums jau nebeaktuali.
„Moto Z“ – jau kitas bandymas kurti modulinį telefoną. „Moto Z“ pirkėjas gauna visiškai veikiantį ir išbaigtą įrenginį. Tiesiog jis dar gauna ir galimybę jį paversti tobulesniu. Kitaip negu LG, „Motorola“ nutarė, kad nuimama nugarėlė yra pats geriausias sprendimas moduliniam telefonui. Todėl čia papildomi moduliai labai paprastai prisiklijuoja magnetu pakeisdami visą galinę telefono nugarėlę. Paprasta, labai greita ir gautas įrenginys neatrodo lyg kreivas išsigimėlis – tiesiog telefonas labai smarkiai pastorėja.
Tiesa, kai kada pastorėja tikrai labai smarkiai. Su JBL garso kolonėlės moduliu telefonas primena visai normalią plytą. Taip, dabar jis gali gana garsiai atkurti muziką, o ir papildomas akumuliatorius leis groti 10 val., tačiau naudotis tokiu telefonu tikrai nebebus patogu. O ir pats modulis vietos užims kaip „Bluetooth“ kolonėlė.
Modulis-projektorius paverčia telefoną visai padoriu vaizdo projektoriumi. Ant sienos galima projektuoti net 70 cm įstrižainės vaizdą, tad tai jau beveik kino teatras. Tiesa, lemputė nėra labai galinga, todėl geriausiai veiks tamsoje. Vėlgi neatrodo, kad konkrečiai šis modulis bus labai populiarus. Su juo telefonas irgi tampa bent 1,5 cm storio.
Bene įspūdingiausias modulis paverčia „Moto Z“ normaliu fotoaparatu su iki 10 kartų vaizdą artinančiu objektyvu. Svarbiausia, kad šį modulį puošia kompanijos „Hasselblad“ logotipas. Kas nežinote, šios švedų kompanijos fotoaparatu Mėnulyje fotografavosi pirmieji astronautai, o ir dabar jos fotoaparatai laikomi vienais geriausių ir brangiausių pasaulyje.
Sisteminis fotoaparatas „Hasselblad X1D“ kainuoja apie 9000 eurų, kiek kainuoja šis „Moto Z“ modulis – neskelbiama. Tačiau tai faktiškai atskira kamera su savo objektyvu, jutikliu, atskira blykste. Tad jei kainuos pigiai, matyt, „Hasselblad“ prie jo arčiau pavadinimo nebuvo priėję.
Modulio paverstas fotoaparatu telefonas atrodo… kaip fotoaparatas. Kalbėti juo taip pat patogu, kaip fotoaparatu. Kažkuo labai primena jau beveik užmirštą „Samsung Galaxy K Zoom“.
Papildomo akumuliatoriaus modulis – pats suprantamiausias ir, matyt, bus populiariausias „Moto Mods“ priedėlis. Daug kas tikrai susitaikys, kad telefonas pastorėjo dvigubai, jei jis veiks keturis kartus ilgiau.
Nenorintys jokių priedėlių turės užsidėti galinį dangtelį, nes be jo telefonas atrodo šiek tiek preparuotas. Pliusas – dangtelių yra daug, net medinių, tad būsi stilingas.
Nors vartydamas rankose visus tuos modulius šiek tiek abejoju būsima jų sėkme, pati idėja klijuoti modulį magnetu vietoj galinio dangtelio – kol kas geriausia, kokią teko matyti.
Galėtume pasvajoti, kad tokie kontaktai kada nors virstų standartu ir moduliai būtų universalūs visiems įrenginiams, nes be to treti gamintojai į modulių verslą tikrai kol kas nesivels. Bet kam tos beviltiškos fantazijos? O „Motorola“ vis tiek pliusas – „Moto Z“ man pasirodė įdomiausias telefonas, kurį laikiau rankose šiais metais.
Du modeliai Europai, geriausias – tik Amerikai
„IFA 2016“ pirmą kartą parodytas „Moto Z Play“ – tai pigesnė ir paprastesnė anksčiau pristatyto „Moto Z“ versija. Abiejų ekranai 5,5 colio AMOLED, bet „Moto Z“ yra 2K raiškos, o „Moto Z Play“ – 1920x1080.
„Moto Z“ yra ploniausias telefonas pasaulyje (5,2 mm storio), be ausinių lizdo (jos jungiasi į USB-C per specialų perėjimą), su 4 GB RAM atmintine ir „Snapdragon 820“ procesoriumi. „Moto Z Play“ gerokai storesnis (7 mm), turi ausinių lizdą, RAM atmintinė čia 3 GB, o procesorius tik „Snapdragon 625“.
Tiesa, „Moto Z Play“ galinė kamera 16 MP, o „Moto Z“ – tik 13 MP raiškos (priekinės abiejuose – 5 MP). Be to „Moto Z Play“ akumuliatorius gerokai talpesnis (3510 mAh prieš 2600 mAh) ir tai paverčia jį bene ilgiausiai vienu įkrovimu veikti galinčiu telefonu pasaulyje.
Įpirkti „Moto Z Play“ irgi galėsime lengviau – numatoma kaina – 499 eurai. „Moto Z“ kaina – 699 eurai.
Tačiau išties liūdna europiečiams turėtų būti dėl to, kad bene geriausias šios serijos modelis – „Moto Z Force“ – bus siūlomas tik amerikiečiams. Nuo standartinio „Moto Z“ jį skiria vienintelė, bet itin svarbi savybė – šis telefonas turi legendinį neskylantį „Motorola“ ekraną. Ekrano stiklas, pagamintas taikant specialią technologiją, gali nebent aptrupėti, tačiau net labai smarkiai daužomas neskyla kaip visų kitų telefonų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.