Du beprotiškiausi „Acer“ kompiuteriai gerina pasaulio rekordus

2016 m. rugsėjo 1 d. 17:28
Pirmas pasaulyje nešiojamasis kompiuteris lenktu ekranu? Taip! Galingiausias pasaulyje nešiojamasis žaidimų kompiuteris? Taip. Nepakeliamiausias pasaulyje nešiojamasis kompiuteris? Taip! Ploniausias pasaulyje kompiuteris? Taip! „Acer“ į Berlyne vykstančią parodą „IFA 2016“ atvežė daug visko, tačiau du nešiojamieji kompiuteriai tik juos pamačius manęs vos nepribaigė.
Daugiau nuotraukų (14)
Vienas vos nepritvojo svoriu, dydžiu, parametrais, išvaizda… Žodžiu, į „Predator 21X“ kompanija neįkišo tik skalbimo mašinos ir kulkosvaidžio, nors, atrodo, vietos būtų pakakę ir jiems.
Kitas vos neperpjovė skustuvo plonumo profiliu. Žodžiu, „Swift 7“ toks liesas, kad „Apple MacBook“ nė nebežiūri į veidrodį – tyliai rioglina pas dietologą.
Kompiuteris ar kovinė skraidanti lėkštė?
Tik pamačius naujausią ir žvėriškiausią žaidimams skirtą „Acer“ nešiojamąjį kompiuterį „Predator 21X“ kyla mintis – dabar svarbiausias kompanijos rūpestis bus nuslėpti nuo konkurentų, ką valgė, gėrė, su kuo bendravo ar kiek laiko praleido ateivių laboratorijoje jį kūrę dizaineriai. Šiaip sėdint prie darbo stalo toks monstras tiesiog negali prisisapnuoti.
„Predatod 21X“ paneigia absoliučiai viską, ką apima sąvokos „skreitinukas“ ir „nešiojamasis kompiuteris“. 21 colio įstrižainės 2560 x 1080 raiškos ekranas yra lenktas (pirmas toks pasaulyje, kuris dargi palaiko „Nvidia G-Sync“ prisitaikančio dažnio technologiją), tad užvožus jį kompiuteris vis tiek bus storokas.
Dar smagiau – apatinė dalis su klaviatūra taip pat lenkta, tik į priešingą pusę. Taigi užvožus ekraną šis nešiojamasis kompiuteris labiau primena ančiasnapio nasrus, peraugusį moliuską belgų restorane ar – jei jau prisiminėme kulinariją – milžinišką Užkalnio koldūną.
Galinėje kompiuterio dalyje įrengtos ventiliatorių angos nepadarytų gėdos ir strateginiam bombonešiui.
Pakanka vieno žvilgsnio, kad suprastum: ant kelių pasidėti tokį bus tiek pat malonu, kaip pakišti kojas po priekiniu kombaino ratu. „Acer“ sako, kad jis sveria 8 kg. Mano akys sako: meluoja. Taigi, viena ranka nepasitreniravęs mėnesiuką kelti nesiryžčiau. Taigi, nešiojamuoju vadinti TAI sąžiningai galėtų nebent Žydrūnas Savickas.
Kompiuteryje, aišku, įrengta visaip švytinti (kiekvieno klavišo spalvą gali nustatyti atskirai) mechaninė viso dydžio klaviatūra su „CherryMX“ sistemos klavišais (kas žino – įvertins). Tik ji keistai išdėstyta labai arti priekio, tad tarp jos ir monitoriaus pagrindo gana daug tuščios vietos, o liesti jautraus ploto niekur nematyti. Aha, taip, pasirodo, jis yra – tiesiog reikia apversti skaičių klaviatūrą ir ji virsta liesti jautriu valdymo paviršiumi. Nauja.
O ta erdvė už klaviatūros? Galbūt čia ir galima būtų įrengti virtuvės kriauklę ar kokį unitazą, tačiau šiuo metu ten tik vienas garsiakalbis.
Beje, išties garsiakalbių čia gerokai daugiau – „Predator 21X“ įrengta 4 x 2 garso sistema. Taigi, keturi normalūs ir du žemo dažnio garsiakalbiai. Kai kuriuos jų matote nuotraukose.
Kalbėti apie šio įrenginio technines savybes kažkaip net nepatogu – juk vien pažiūrėjęs matai, kad jis toks galingas, jog lengvai gali užgrobti valdžią vidutinio dydžio šalyje, kokie jau ten klausimai apie procesorių...
Tačiau paklausiau. Ir gavau, ko nusipelnęs. Čia įdiegtas dar oficialiai net nepristatytas keturių branduolių naujausias „Kaby Lake“ septintosios kartos „Intel“ procesorius.
Žinote tą šiuo metu pačią galingiausią žaidimams skirtą vaizdo kortelę „Nvidia GeXorce GTX 1080“? Čia jos įrengtos dvi. Taip – dvi. O kad besisukdamos jos neužsiliepsnotų, kompiuterio aušinimas patikėtas penkiems ventiliatoriams. Taip, penkiems.
Viena labiau reklamuojamų „Acer“ technologijų, kuri įdiegta ne tik šiame kompiuteryje, bet ir parodoje pristatytame naujame 27 colių įstrižainės monitoriuje žaidimams „Predator XB271HUT“, yra „Tobii“.
Tai akių judesių sekimo technologija. Infraraudonieji jutikliai seka, kaip juda žaidėjo akys, ir leidžia žvilgsniu atlikti kai kurias valdymo funkcijas. Pavyzdžiui, nusitaikyti, atverti papildomą meniu, pakeisti apžvalgos kampą ir t.t.
Taigi, šis kompiuteris toks beprotiškai greitas, kad net visiškai galvas pametę žaidėjai gali nežinoti, ką su tuo greičiu daryti. Blogiau yra tai, kad jis toks beprotiškai brangus, kad net labiausiai pakvaišę žaidėjai nepuls jo pirkti.
Kiek brangus? „Acer“ atstovai atsakė tiksliai: „Labai, labai, labai brangus.“ Išties greičiausiai jis net nebus siūlomas prekybos vietose – planuojama tokius gaminti individualiai pagal užsakymą. Pradinė neoficiali kaina – nuo 4500 eurų.
Kompiuteris ar skustuvas?
Pristačiusi riebiausią pasaulyje nešiojamąjį kompiuterį, „Acer“ pademonstravo ir ploniausią. „Swift“ serijos nešiojamieji kompiuteriai išties yra gana paprasti darbiniai arkliukai – nelabai brangūs, su labai ilgai veikiančiu akumuliatoriumi, be liečiamųjų ekranų.
Tačiau naujausias ir įdomiausias jų – „Swift 7“ – turi vieną unikalią savybę. Įrenginio su 13 colių įstrižainės „Full HD“ ekranu storis – mažiau negu 1 cm. Tiksliau, 9,98 mm. Visa kita čia gana įprasta – septintosios kartos „Intel Core i5“ procesorius, 256 GB SSD diskas, iki 8 GB RAM ir 9 val. darbo po vieno įkrovimo.
Tiesa, kadangi įrenginys nesveikai plonas, čia tėra dvi USB-C jungtys ir vienas lizdas ausinėms. Nėra net SD kortelės lizdo. O ekranas, nors ir dengtas „Corning Gorilla“ stiklu, linkęs šiek tiek lankstytis.
Na, bet jei norisi plonumo rekordo, dar iki žiemos galėsite jį nusipirkti už 1300 eurų.
Išprotėję dėl figūros gal susidomės ir… Na, taip, aš neišprotėjęs dėl figūros, bet pro šalį nepraėjau. Žodžiu, gal susidomės ir „Spin 7“ modeliu. Jis keliais milimetrais storesnis, užtat turi liečiamąjį ekraną, gali susilenkti tiek, kad virstų planšetiniu kompiuteriu, čia įdiegtas kiek galingesnis „Intel Core i7“ procesorius.
Tiesa, ir kaina „galingesnė“ bent pora šimtų eurų.
Taigi, gerbiamieji, „Acer“ vožė, tai vožė. O dar kai kas mums mėgino įrodyti, kad kompiuterių amžius jau baigėsi. Tegul kas nors dabar pamėgina mane savo planšetiniu kompiuteriu sudominti taip pat, kaip sudomino šie „Windows 10“ įrenginiai.
Nors, gal ir pavyks – į parodą tik atvykau, tad sekite, ką dar pamatysiu „IFA 2016“…

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.