Matyt, ne veltui 8 iš 12 populiariausių pasaulyje telefonų gamintojų yra iš Kinijos. Ir nors kol kas pirmąsias dvi vietas užimančios korėjiečių „Samsung“ ir amerikiečių „Apple“ gerokai atsiplėšę nuo konkurentų, jų populiarumas lėtai smunka, o štai „Huawei“, „Lenovo“, „Oppo“, „ZTE“, „Xiaomi“ – nenumaldomai auga.
Ar tik ne todėl, kad ir įdomiausias naujoves vis dažniau pirmiesiems pavyksta realizuoti kinams? Laikai, kai solidus europietis šaipėsi iš kinų kokybės ir idėjų, po truputį apauga legendomis, o kinų gamintojai toliau mindo konkurentus pristatydami tai, apie ką neseniai tik svajojome.
„Lenovo“ pristatytas telefono „CPlus“ prototipas tiesiog gali būti apvyniojamas aplink riešą. Telefonas 4,26 colių įstrižainės ekranu gaminamas dviejų dydžių, tiksliau – ilgių (storesniam ir mažesniam riešui), ir dvylikos spalvų.
Ekrane rodomas vaizdas pats prisitaiko prie to, kaip naudojatės telefonu. Jei laikote rankoje tiesų – matote įprastą „Android“ vartotojo sąsają. Sulenktas aplink riešą telefonas virsta išmaniuoju laikrodžiu, vaizdas ekrane prisitaiko prie jo formos.
Tiesa, „gaminamas“ – kol kas labai drąsus žodis. Sukurti tik veikiantys prototipai, kuriuos „Lenovo“ žurnalistams rodė konferencijoje „Lenovo Tech World“.
Tačiau bent keliais parametrais jie gerokai toliau pažengę negu panašūs konkurentų bandymai. Šio telefono nugarėlė pagaminta lyg iš kietų segmentų, kurie, kaip kokie tanko vikšrai, leidžia telefoną sulenkti viena kryptimi ir tik tam tikruose taškuose.
Panašu, kad segmentuose įrengtos ir nelanksčios dalys. Juk tai, kad nepavyksta lankstyti akumuliatoriaus ar elektroninių schemų, labiausiai ir stabdo besilankstančių telefonų kūrimą.
Beje, „Lenovo“ neapsiribojo aplink riešą apsivyniojančiu telefonu ir kartu pristatė per pusę sulenkiamą planšetinį kompiuterį-telefoną „Folio“. Sulenktas per pusę jis virsta išmaniuoju telefonu su 5,5 colių ekranu (lenkiamas ekranas lieka išorėje), o ištiestas – planšetiniu kompiuteriu 7,8 colių įstrižainės 1925x1440 raiškos ekranu.
Tiesa, bent filmuotame vaizde abiejų gaminių ekranai atrodo labai nepatikimai ir pigiai – lyg padengti celofanu į kurį vyniojamos gėlės. Aišku, lankstaus apsauginio stiklo kol kas niekas nesukūrė, tačiau vis tiek norėtųsi, kad planšetinis kompiuteris atrodytų kaip įrenginys, o ne kaip užrašų knygelės viršelis.
Bet kuriuo atveju, „Lenovo“ žengė didžiulį žingsnį, kad mums pasiūlytų didelį, bet mažą ekraną. Pagaliau galime tikėtis, kad netrukus naudosimės kažkuo panašiu.