Kas diriguoja telefonų gamintojams?

2016 m. balandžio 6 d. 11:22
Ar įsivaizduotumėte šiandieninį savo gyvenimą be išmaniojo telefono? Tyrimai rodo, kad šį įrenginį turi ir kasdien juo naudojasi apie 80 proc. lietuvių. Tačiau kiekvienam mūsų išmanusis telefonas yra svarbus dėl skirtingų jo funkcijų. Kokios telefonų savybės (be jo „pirmykščių“, tai yra, skambinimo ir žinučių rašymo) šiuo metu vartotojams yra aktualiausios?
Daugiau nuotraukų (1)
Universalus įrankis, bet...
Pasak Simono Skupo, „Samsung Electronics Baltics“ padalinio Lietuvoje vadovo, mobiliųjų įrenginių populiarumą lėmė jų universalumas: „Išmanieji telefonai perėmė ne vieno prietaiso funkcijas, dėl to nebenaudojamų prietaisų tik daugės. Dėl išmaniųjų telefonų universalumo jie tapo kasdienio gyvenimo kompanionais.“
Kita vertus, nors išmaniųjų telefonų gamintojai siekia savo įrenginius padaryti kuo universalesnius, kiekvieno žmogaus poreikiai skiriasi – vienas dairosi telefono, labiausiai tinkamo žaidimams, kitam išmanusis įrenginys tapo nepamainomu, kai reikia įamžinti svarbias akimirkas, trečias neįsivaizduoja, kaip be telefono reikėtų dirbti.
Aktyvūs žmonės – itin reiklūs
Nemažus reikalavimus telefonų gamintojams kelia aktyvų laisvalaikį propaguojantys arba aktyvų darbą dirbantys žmonės. Jie dažniausiai ieško patvaraus įrenginio, su tvirtu korpusu ir ilgai veikiančia baterija.
Drėgmė, dulkės, netyčiniai nukritimai – visa tai dar prieš keletą metų dažniausiai reikšdavo atsisveikinimą su savuoju įrenginiu arba apvalią sumą kainuojantį remontą. Tačiau situacija su kiekvienu nauju telefono modeliu keičiasi. „Pavyzdžiui, naujajame „Samsung Galaxy S7“ telefone specialistai pirmą kartą pritaikė IP68 standartą, todėl įrenginiai yra atsparūs dulkėms ir vandeniui – žmogus pusvalandžiui prietaisą gali panardinti pusantro metro vandens gylyje ir šis išliks sveikas“, – teigė S.Skupas.
Anot jo, specialistai nuolat ieško mažiausiai besibraižančio ekrano ir patvariausio korpuso variantų, atsižvelgdami ir į tai, kad dėl to negali nukentėti telefono dizainas.
Virtuali realybė – žaidimų mėgėjams
Yra žmonių grupė, kuriai viena svarbiausių telefonų funkcijų – galimybė žaisti žaidimus. Virtualiai realybė tampa vis labiau prieinama, jos turinys taip pat darosi gausesnis, todėl telefonų gamintojai neabejoja, kad telefonas gali atstoti tradiciškai žaidimams skirtus kompiuterius ar žaidimų konsoles.
„Virtuali realybė verčia naują lapą mūsų pažinimo puslapyje – būdami namuose mes galime nukeliauti į bet kurį pasaulio kraštą, patirti tai, kas realiame pasaulyje yra neįmanoma. Žaisdami virtualioje realybėje žmonės paprastai labiau įsijaučia į siužetą, tai kuria didesnį įspūdį, kas labai patrauklu žaidimų mėgėjams.“ – teigė S.Skupas.
Nauji saugumo standartai
Telefone laikome neįtikėtiną kiekį informacijos tiek apie save, tiek apie kitus. Be to, kai kurių žmonių telefonuose galima rasti ir nemažai su darbine veikla susijusios konfidencialios informacijos. Dėl šios priežasties siūlomi įvairūs išmaniųjų įrenginių saugos sprendimai – nuo paprasto slaptažodžio, pirštų atspaudų skaitiklio, iki platformų, viename telefone leidžiančių atskirti darbinę ir asmeninę erdvę bei kartu sumažinti įsilaužimo prie svarbios informacijos galimybę.
„Saugumas svarbus ir dėl plėtojamų mobiliųjų atsiskaitymų galimybių. Tai reikalauja užtikrinimo, jog telefone esančiomis sąskaitomis nepasinaudos niekas kitas. Dėl šios priežasties gamintojai nesustoja ir toliau tobulina telefonų apsaugos technologijas“, – sakė technologijų ekspertas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.