Amerikoje, Las Vegase, vykusioje parodoje „CES 2016“, be kitų stebuklų, pamačiau ir daugybę įrenginių, lengvinančių kūdikių priežiūrą ar bent saugančių jaunų mamyčių nervus, ir tai net nestebina. Ten pat vyko ir „Best of Baby Tech“ apdovanojimai, kuriuose geriausius išmaniuosius sprendimus kūdikiams rinko „Facebook“ įkūrėjo sesers Randi Zuckerberg vadovaujama komisija.
Dirbantiems sunkiausią darbą pasaulyje bet kokia pagalba ne pro šalį. Tad pristatome įrenginius, kurie buvo įvertinti.
„Owlet“ – mažylio gyvybę saugantis pelėdžiukas
Mažytis, specialioje kojinaitėje paslėptas ir kūdikiui naktį ant kojos dedamas išmanusis monitorius „Owlet“ gavo aukščiausią tiek komisijos, tiek balsavusių žmonių įvertinimą. Ir ne šiaip sau.
Pasaulyje jau gyvena trys vaikučiai – Andrew, Pia ir Eastonas, kurių gyvybę išgelbėjo šis „pelėdžiukas“. Jie naktį nustojo kvėpuoti, bet monitoriaus „Owlet“ laiku įspėti tėvai spėjo atgaivinti savo jau pradėjusius mėlynuoti mažylius.
„Kūriau „Owlet“ ne kaip dar vieną aktyvumo apyrankę ar išmanųjį laikrodį vaikams, o kaip labai svarbią problemą sprendžiantį įrankį, kuris gali kai ką pakeisti“, – sako dėl savo idėjos gerai mokamą darbą metęs ir metus pusbadžiu gyvenęs kompanijos įkūrėjas Zackas.
„Owlet“ išties yra labai tikslus pulso matuoklis, kuriame įdiegta iki šiol tik ligoninėse taikyta technologija. Jis siunčia signalą į tėvų turimą imtuvą arba telefoną ir jis iškart įspėja, jei deguonies kiekis kūdikio kraujyje krinta žemiau normos.
JAV nuo uždusimo kasmet miršta dešimtkart daugiau kūdikių, negu jų žūsta automobilių avarijose, tad nemažai tėvų negaili 250 JAV dolerių (231 euro) šiam įrenginiui.
„The Starling“ – protą įžiebianti žvaigždutė
„The Starling“ – mažas žvaigždutės formos plastikinis daikčiukas, kuris prisisega prie kūdikio drabužėlių. Ir jis klausosi. Nieko daugiau, tik klausosi ir skaičiuoja žodžius, kuriuos per dieną išgirsta arba pats ištaria jūsų mažylis.
Po to remdamasis jais pateikia analizę – savo telefono ekrane galite matyti ne tik informaciją apie žodžių skaičių, bet ir analitinius duomenis apie jų įvairumą, galiausiai suprasti, ar viską darote, kad jūsų vaiko protinė raida vyktų sklandžiai.
Kūrėjai rėmėsi žymiausių universitetų atliktais tyrimais, kurie rodo, kad kalbėjimas su vaiku nuo pat gimimo lemia visą jo būsimą gyvenimą. Jo girdimi ir suvokti žodžiai skatina mąstymą, tad kuo daugiau vaikas iki 4 metų jų išgirs, tuo daugiau galės pasiekti savo gyvenime.
Protingiausi vaikai iki ketverių metų kiekvieną dieną išgirsta 27 397 žodžius. Ar jūsiškis irgi? Žvaigždutė, kainuojanti 169 JAV dolerius (156 eurus), padės to siekti.
„SensorSafe“ – atgaivinanti atmintį kėdutė
Kompanijos „Evenflo“ vaikiška automobilinė kėdutė „Embrace DLX“ turi paprastą, tačiau kartais neįtikėtinai praverčiančią funkciją. „Sensorsafe“ technologija aktyvinama, kai įsodinę ir prisegę vaiką pajudate automobiliu kokio nors tikslo link. O tą tikslą pasiekus ir išjungus variklį, ji signalu įspėja, kad vaikas vis dar automobilyje.
Atrodytų juokinga, tačiau JAV kartą per devynias dienas kartojasi istorija, kai, atvažiavę į parduotuvę ir užmiršę vaiką automobilyje, tėvai jį randa mirusį nuo perkaitimo ar sušalimo. Būtent to ir neleis 150 JAV dolerių (139 eurų) kainuojanti kėdutė su įdiegta nauja technologija.
Svarbiausia, kad belaidį signalą iš kėdutės gaunantis imtuvėlis prisijungia prie specialaus OBD lizdo (tokie įrengti daugelyje šiuolaikinių automobilių), tad kėdutė visiškai integruojama į automobilio sistemas ir pranešimus gaunate iš paties automobilio kompiuterio.
„Kinsa“ – matuoja temperatūrą be kančių
Auginantys kūdikį puikiai žino, kad pamatuoti jam temperatūrą – beveik toks pat varginantis darbas, kaip jį maudyti. 50 JAV dolerių (46 eurus) kainuojantis termometras „Kinsa“ tai padaro per sekundę – pridedi prie ausies, paspaudi mygtuką ir turi tikslų atsakymą. Miegantis kūdikis net nepabus.
Termometras puikiai veikia ir vienas, tačiau prijungus prie telefono programėlė įrašys ir rodys, kaip sergančio vaiko temperatūra kito tarp matavimų, tad gydytojas iš jūsų gaus informaciją, kurią kitaip surinktų nebent ligoninėje.
Pats infraraudonųjų spindulių jutiklį turintis termometras irgi įsidėmi pastaruosius 50 rodmenų.
„Freemie“ – kad nesijaustum karve
Kūdikiai maitinami mamos pienu, o mamos kankinasi tą pienelį melždamos. Tai nepatogu, skausminga, vargina, nepriimtina viešosiose vietose. Kliūčių tiek, kad dažna savo vaiką liaunasi maitinti kuo anksčiau.
„Freemie“ sukūrė specialius indelius, kurie tuo pat metu yra ir prie krūties dedami pientraukio čiulptukai. Tai neišsprendžia visų problemų, bet padaro šį procesą gerokai patogesnį, švaresnį ir leidžia jį be jokios gėdos atlikti bet kurioje viešojoje vietoje.
Mat, prijungti prie bet kurios pompos, šie indeliai tiesiog įdedami po liemenėle ir siurbti pieną gali nors ir vaikščiojant parke – procesui nebereikia savo rankų.
Lyg ir netechnologinis įrenginys, tačiau vis tiek labai išmanus ir dažnai naudingas. Indeliai su visomis prijungti reikalingomis dalimis kainuoja 60 JAV dolerių (55 eurus).