Popierinio lėktuvėlio „PowerUP FPV“ idėja sužavėjo dar jo nė nemačiusius žmones. Visuomeninio finansavimo portale „Kickstarter“ kūrėjai prašė 100 tūkst. dolerių, o surinko beveik pusę milijono.
Kartu su autonominių skraidyklių gamintoju „Parrot“ sukurtas žaislas išties yra mažas technologinis stebuklas, tad nieko nuostabaus, kad daugybė žmonių pasinaudojo proga jį įsigyti iš anksto ir šiek tiek pigiau – visas „Kickstarter“ lėktuvėlio komplektas kainavo 179 dolerius.
Svarbiausia lėktuvėlio dalis – prie popierinio korpuso pritvirtinamas valdymo įrenginys su dviem varikliukais ir propeleriais. Čia tilpo trijų ašių giroskopas, kompasas, akcelerometras ir net barometras.
30 kadrų per sekundę vaizdą fiksuojanti kamera gali sukiotis aplink savo ašį, taigi ja įmanoma filmuoti ir tai, kas už lėktuvėlio, ir tai, kas priekyje. Be to, ji ne tik tiesiogiai Wi-Fi ryšiu transliuoja matomą vaizdą į jūsų telefoną, bet ir įrašo skrydžio filmukus į SD kortelę.
„Labai didelės raiškos kameros čia nedėjome tyčia. Mums svarbiau buvo, kad signalas nė kiek nevėluotų, juk būtų labai sunku lėktuvą valdyti, jei per vėlai pamatytume kliūtį ir dar signalas, kad reikia sukti lėktuvą, pasiektų pavėlavęs“, – pasakojo „PowerUP Toyr“ darbuotojas Chrisas Michaelsas.
Pats lėktuvėlio valdymas labai paprastas. Programėlė telefone (kol kas tik „iPhone“, bet visai netrukus bus ir „Android“) leidžia matyti tai, ką regi lėktuvo kamera, o spausdami posūkių ir aukščio mygtukus, valdote lėktuvo skrydžio kryptį.
„Aukščio vairų čia nėra – viską valdome didindami ar mažindami propelerių apsukas. Jei sukasi aktyviau – lėktuvas kyla, jei reikia, kad leistųsi – sumažiname apsukas. Posūkiai daromi, kai aktyviau sukasi vienas arba kitas varikliukas. Be to, varikliai neįsijungia, kol lėktuvo nepamėtėji į priekį. Tai dėl saugumo – kad propeleriai į plaukus neįsiveltų ar dar kur“, – rodydamas, kaip tyliau ir garsiau zvimbia motoriukai, sakė Ch.Michaelsas.
Tačiau kur kas įdomiau bus valdyti įdėjus telefoną į virtualios realybės akinius (demonstravo su pigiausiu „Google Cardboard“). Tuomet programėlėje aktyvuojamas FPV režimas („first person view“ – matymas veikėjo akimis) ir valdymas prisitaiko prie virtualios realybės.
Dabar lėktuvėlį nukreipti aukštyn, žemyn ar pasukti galima tiesiog užsidėjus virtualios realybės akinius ir sukiojant savo galvą. Be to, prieš akis matomas vaizdas sukuria visišką skrydžio iliuziją – regite tą patį, ką matytų šio lėktuvėlio pilotas.
Skrenda žaisliukas iki 30 km/h greičiu, Wi-Fi signalu jį valdyti galima iki 90 metrų atstumu, o 550 mAh įkraunamo akumuliatoriaus pakaks 10 min. skrydžio.
„Baterija įsikrauna per kokią valandą. Taigi, turi tris keturias, pakrauni per naktį ir gali beveik valandą skraidyti“, – paaiškino Ch.Michaelsas.
Aišku, buvo įdomu, kaip greitai tokį daiktą sulaužysime, kiek atlaikys lėktuvėlis prasto piloto klaidų?
„Mes jį bandėme daugybę valandų, daužėme į sienas, skandinome purve, pakeitėme gal 15 konstrukcijų. Pagrindinės dalys apsaugotos anglies pluošto, tad lengvai nelūš. Blogiausia būtų, matyt, kaktomuša įskridus į akmeninę sieną. Tačiau detalės pagamintos taip, kad lengvai būtų pakeičiamos“, – sako Ch.Michaelsas.
O netikėtai išsikrovus akumuliatoriui lėktuvėlis bent kiek sklęs ar kris į žemę lyg akmuo?
„Priklauso nuo to, kokį pasidarysite lėktuvą. Juk sparnus kiekvienas gali iš popieriaus pasidaryti, kokius nori. Mes, aišku, pridedame kelis sparnų modelius, bet svetainėje „Poweruptoys.com“ galima rasti ir daugiau pavyzdžių. Tad visi patys gali pasirinkti, kam reikia sklandytuvo, o kam – naikintuvo“, – aiškina žaisliuko kūrėjai.
Štai jums ir žaisliukas Ikarui. Jei tada, kai buvau vaikas, kas nors būtų pasakęs, kad sulauksiu laikų, kai popieriniai lėktuvėliai galės išdarinėti tai, būčiau nė nesuabejojęs, kad sulauksiu ir kelionių laiku bei skrydžių į žvaigždes.