Nuobodoka tobulybė
„Sony“ liko ištikima sau, tad ir šį sykį pristatė normalaus dydžio ir kompaktišką „Z5“ modelius. Abu telefonai išsaugojo tą patį „Sony“ būdingą stačiakampės šokolado plytelės dizainą, abu turi itin galingą „Snapdragon 810“,“Sony Xperia Z5“ turi 5,2 colio įstrižainės „Full HD“ raiškos ekraną, „Z5 Compact“ – 4,9 colio ir raiška mažesnė – 720p.
Didžiausias pokytis – naujos kameros. Galinės jutiklis dabar net 23 MP. Ji aprūpinta nauja automatinio fokusavimo sistema, 24 mm kampo objektyvu ir galimybe vaizdą artinti penkis kartus. Priekinė kamera yra 5 MP.
Jau seniai gaminanti itin kokybiškus, tačiau pirkėjų vis neįvertinamus telefonus „Sony“ kantriai aria tą pačią vagą. Todėl galime saugiai teigti, kad ir vėl populiaresnis taps „Z5 Compact“ modelis. Nes jis išlieka pasaulyje unikalus mažiausias aukščiausios klasės parametrus turintis „Android“ telefonas, taigi nenorintys didelio ekrano, bet norintys aukščiausio lygio parametrų tiesiog bus priversti rinktis šį modelį.
Telefonų įjungimo mygtukas nuskaito ir pirštų atspaudą. Gana originalu – tai vienintelis matytas telefonas, kurio pirštų atspaudų jutiklis įrengtas šone. Veikia labai greitai, bet tai jau įprasta šių metų flagmanams.
Taigi abu nauji modeliai pagaminti vadovaujantis sveiku protu, o ne siekiant savireklamos? „Sony“ liko ištikima praėjusiais metais vadovo išsakytiems žodžiams apie aukštesnės raiškos ekranų telefonuose beprasmiškumą?
Taip, liko. Jei tik nepastebėsime trečiojo „IFA 2015“ pristatyto Z5 serijos telefono – „Sony Xperia Z5 Premium“.
Tačiau nepastebėti jo nepavyko – labai jau ryškiai akino veidrodinė jo galinė nugarėlė. Ir iškart laidojo iliuzijas apie „Sony“ nenorą gaminti ką nors reklamai, o ne pirkėjui.
Nepakeliamas blizgesio lengvumas
„Nugarėlė veidrodinė, kad būtų paprasčiau darytis asmenukes galine kamera. Matai savo atspindį ir fotografuoji“, – kruopščiai valydamas telefoną, kurį panorau apžiūrėti, sakė jį demonstruojanti mergina.
Po minutės supratau, kad melavo. Telefonas toks blizgus yra tam, kad kuo ryškiau matytum visų žmonių, kurie jį čiupinėjo pirštų antspaudus. Išties, pagalvojus, labai protingas sprendimas – išsitrauki telefoną iš kišenės, kruopščiai nuvalai, palieki ant stalo, o grįžęs gali atlikti daktiloskopinę analizę ir nustatyti, kas čiupinėjo.
Arba galima linksmintis apsimetant, kad prie gatvės daraisi asmenukę, o išties saulės zuikučiais akinti vairuotojus. Na, gerai, negalima, bet kam tada šiam „Xperia Z5 Premium“ veidrodinė nugarėlė?
Taigi pažintis su šių matų „Sony“ gigantu, stebuklu, unikumu ir keistenybe man prasidėjo nuo nugarėlės.
Paėmus į ranką jis atrodo gerokai apkūnesnis už du savo brolius. Tai lemia 5,5 colio įstrižainės ekranas, kiek didesnis svoris, jis ne toks plonas. Tačiau rankoje laikyti patogu, tad apkūnumo įspūdis greičiau psichologinis – juk žinai, kad laikai rankose įrenginį nesveikos raiškos ekranu.
Ką reiškia 4K raiška 5,5 colio įstrižainės ekrane? Ogi nieko nebereiškia. Akis ir 2K raiškos ekrane taškų neįžvelgė, o čia ir vidutinis mikroskopas nebeturi galimybių. Taip, vaizdas itin raiškus ir ryškus, tačiau sunku pasakyti, tai lemia didžiulė raiška ar technologija „Sony Triluminous“, gerokai paryškinanti spalvas.
Darbuotojai tvirtina, kad akumuliatorius laiko gerai, nors niekam ne paslaptis, kad kuo didesnė ekrano raiška, tuo godžiau telefonas ryja vatus.
Iš esmės „Premium“ nuo kitų „Z5“ tik ir skiriasi ekrano raiška bei veidrodine nugarėle. Tai, aišku, ne trūkumas, nors man kur kas malonesnis atnaujinimas atrodo pagerinta kamera ir tai, kad nebereikia dangteliu pridenginėti telefono įkrovimo lizdo, o jis irgi atsparus vandeniui.
Tikras „Z5 Premium“ trūkumas paaiškėjo visai ne IFA parodoje. To trūkumo nepamatysi, kad ir kiek žiūrėtum į šią blizgančią šokolado plytelę. Didžiausią trūkumą netyčia atskleidė būsimi šio telefono pardavėjai Jungtinėje Karalystėje.
Tai – jo kaina. Anot aptiktų vienos parduotuvės duomenų, numatyta, kad jis kainuos 629 svarus. Tai 861 euras! Arba 955 doleriai! Tai brangiausias kada nors pirkėjams siūlytas „Sony“ telefonas.
Suprantama – sukišti 806 taškus į ekrano colį kainuoja, bet vis tiek nesuprantama, kodėl reikia daugiau mokėti už tai, ko neįžvelgi? Žodžiu, užmirškite, ką sakiau anksčiau. „Sony“ nutarė pagaminti įrenginį, kuris skirtas tik tam, kad apie jį būtų rašoma, o ne kad būtų perkamas.
Gal ir gerai. Juk rašome. Ir tikrai geriau negu kartu su telefonais pristatytas keistas, perpus perlaužtą tušinuką primenantis „Bluetooth“ priedėlis.
Nors jei labai norite prajuokinti žmones kalbėdami į prie ausies pridėtą perlaužtą šratinuką, galite jį įsigyti. Ne kasdien pamatysi pusę šratinuko, kurio šone švyti maži simboliukai ir kuriuo galima valdyti telefono muzikos grotuvą.