Išmanieji žaislai – ne tik vaikų pramogai

2015 m. birželio 19 d. 11:25
lrytas.lt
Lietuvos tėvai pamažu pradeda suprasti, kad išmanūs žaislai – ne tik pramoga, bet ir puiki proga vaikams mokytis naujų kalbų ar įgūdžių. Tokie žaislai skatina vaikus būti rūpestingais, atsakingais, lavinti judesių koordinaciją ar įsitraukti į aktyvesnį sportą.
Daugiau nuotraukų (2)
„Pastebime, kad Lietuvos tėveliai vis aktyviau savo mažiesiems ieško išmaniųjų žaislų ne vien žaisti, bet ir tobulėti. Juk vaikai daug greičiau mokosi, jei tuo pačiu metu gali ir linksmintis bei smagiai leisti laiką“, – sako „Bitė Lietuva“ atstovas Egidijus Adomkaitis.
Gegužę išmaniųjų žaislų bendrovės „Bitė Lietuva“ salonuose buvo parduota 3 kartus daugiau nei žiemos mėnesiais.
Vienu populiariausių žaislų iki šiol išlieka išmanusis kalbantis „Furby“, kurį tėveliai neretai laiko tik smagiu plepučiu, linksminančiu mažylius gana taikliomis frazėmis ir judesiais. Tačiau kalbantis gyvūnėlis, kuriame užprogramuota šimtai jaustukų ir posakių anglų kalba, gali tapti linksmu ir draugišku mokytoju.
Jo ištariamos frazės dažniausiai tiksliai atitinka tai, ką sako ar su plepiuoju padarėliu daro jo šeimininkas. Bendraujant ir mokant žaislą kalbėti, vaikas lengvai įsimena tas frazes, kurias jis sako padarėliui, ir tas, kuriomis jam atsakinėja žaislas.
„Taip mažieji mokiniai ne tik greičiau išmoksta anglų kalbos, bet ir įgyja nuolat lydintį draugą, nes vaikas mato, kada padarėlis liūdi, džiaugiasi, kada su juo reikia švelniai pabendrauti ar paguldyti pietų miego. Išmanusis žaislas suprogramuotas taip, kad žaidžiant reikėtų juo rūpintis, maitinti, būti draugiškam – jaunasis šeimininkas mokomas elgtis atsakingai“, – teigė E.Adomkaitis.
Keičiantis nuotaikai žaislas rodo skirtingas mimikas, reaguoja į glostymą, papurtymą ar į uodegos timptelėjimą: „Jei su žaislu elgiamasi švelniai – jis patenkintas, jei grubiai – pyksta ir niurzga. Taip žaislas pats moko savo mažąjį šeimininką malonaus ir draugiško elgesio.“
Skatina vaikus daugiau judėti
Dar vienas labai aktualus šių laikų klausimas – kaip susitarti su vaiku, kad šis daugiau judėtų, tyrinėtų pasaulį ir neleistų dienų priešais televizorių ar kompiuterį. Anot E.Adomkaičio, pasitelkus išmaniuosius priedus, galima be vargo juos sudominti sportu, pakviesti pažaisti kartu futbolą ar krepšinį ir visa tai paversti linksmu žaidimu su užduotimis ir įvertinimais.
„Puikus to pavyzdys – specialios išmaniosios apyrankės. Jos padeda tėveliams lengviau suprasti, ar vaikai juda pakankamai ir pasiūlyti judresnių užsiėmimų, pavyzdžiui, pažaisti gaudynių, lenktynių, futbolą ar bet kurį kitą judresnį žaidimą“, – teigė išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Kiekvienam vaikui tėvai gali sukurti specialų dienos aktyvumo režimą, tuomet apyrankė stebi, kiek vaikas juda, ar atlieka kitas tėvų parinktas užduotis ir progresą įvertina lengvai suprantama 100 balų skale.
Automobilių modeliais ar skraidyklėmis mažieji gali gerinti savo judesių koordinaciją, reakciją ir atidumą, išmokti apskaičiuoti važiavimo kelią ir judėjimo greitį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.