Išbandyti lenktą monitorių pasiūlė „Samsung“, atgabenusi 27 colių (61 cm) įstrižainės ekraną turintį modelį S27D590C. Jis skirtas žaidėjams, tačiau, kadangi didžiąją dienos dalį praleidžiu darbe, čia jį ir išpakavau. Du privalumai viename: ir vaizdas didesnis, ir nusprendęs pailsėti galiu ramia sąžine įsijungti kokį žaidimą – juk testuoju monitorių!
Bet apie žaidimus vėliau. Pirmiausia – įspūdis. Monitoriaus išlinkis nėra drastiškas, o traukiant jį iš dėžės atrodė, kad daiktą sulenkė ne gamintojas, bet neatsargus kurjeris, nusprendęs trumpam prisėsti ant pakuotės. Užkėlus ekraną ant lengvai surenkamo stovo, beliko prijungti elektros maitinimą ir išsirinkti pageidaujamą jungtį – HDMI arba „Display Port“ (jų laidai buvo pridėti pakuotėje). Viskas, vaizduoklis paruoštas vaizduoti.
Pirmąją dieną buvo išties neįprasta dirbti žiūrint į lenktą darbalaukį. Ir, kadangi monitorius plačiaekranis, teko gerokai dažniau sukioti galvą. Ypač rašant ir redaguojant tekstus (o būtent tai ir veikiu visą dieną). Žinoma, galėjau teksto rengimo programai skirti tik pusę ekrano ir, kaip iki šiol, sėdėti sustabarėjęs. Bet kai visą dieną sėdi sustingęs, net tokie menki judesiai – vienas malonumas.
Vėliau akys įprato prie ekrano išlinkio – jau po kelių dienų atrodė, kad jis yra tiesus ir tik pažiūrėjęs į šalia esantį nešiojamojo kompiuterio monitorių mačiau skirtumą. Beje, pati „Samsung“ aiškina, kad šio monitoriaus išlinkis yra identiškas žmogaus akies lęšiukui, taigi prie jo lengva įprasti ir jis neerzina akių. Svarbiausia – sėdėti tiesiai priešais ekraną (t.y. centre), nes žiūrint iš šono vaizdas atrodo nebe toks natūralus.
Savaitgalį monitorius keliavo į namus, kur jį išbandžiau prijungęs „Xbox 360“ žaidimų kompiuterį. Kadangi monitorius turi automatinį žaidimų režimo nustatymą, pačiam ryškumo, kontrasto ir kitų parametrų rinktis nereikėjo – viskas buvo padaryta automatiškai.
Vaizdo kokybė ir detalių atvaizdavimas – išties puikus. Visgi aš nemėgstu įsikniaubti į ekraną, todėl pultelio maigymas žiūrint į 61 cm įstrižainės ekraną, kai šalia stovi dukart didesnis televizorius, orgazmo nesukėlė. O kai prie lubų prilipęs projektorius siūlosi rodyti 3 m įstrižainės vaizdą, tas monitoriaus išlinkimas atrodo vis mažiau reikšmingas...
Bet, kaip sakoma, kiekvienam savo. Vieniems patinka žiūrėti į plačias lankas, kitų akiai malonesnis mažytis, bet prižiūrėtas, rūtų darželis.
Be to, ekrano dydis reikšmingesnis žaidžiant veiksmo ar lenktyninius žaidimus, o strateginiams labiau tinka monitorius.
Kokybiniai S27D590C paramentrai žaidimų mėgėjų neturėtų nuvilti: „Full HD“ raiška, kontrastas siekia 3000:1, šviesumas – 350 cd/m2. Jis turi du integruotus 5 W garsiakalbius, kurie išgelbės tuos, kurie neturi kokybiškų ausinių ar namų kino sistemos.
Paminėjimo vertas ir valdymo mygtukas, kuris yra įrengtas monitoriaus galinėje dalyje, apatiniame dešiniajame kampe. Išvaizda ir veikimu jis labai primena žaidimų pulteliuose esančią svirtį – galima paspausti ir judinti keturiomis kryptimis (aukštyn, žemyn, kairėn, dešinėn). Tokiam valdymui pritaikytas ir nesudėtingas nustatymų meniu.
Beje, testuojant monitorių nuolat pasikartodavo viena keistenybė: naudojant „Display Port“ jungtį, perkrovus kompiuterį (arba jam „užmigus“ ir vėl įsijungus) ekranas klaidingai parinkdavo raišką. Pakeisti jos kompiuteryje nebuvo leidžiama, tačiau monitorių išjungus ir vėl įjungus viskas susitvarkydavo. Naudojant HDMI kabelį to nebuvo.
S27D590C kaina – apie 360 eurų. Panašios kokybės ir techninių parametrų monitorių tiesiu ekranu galima įsigyti beveik perpus pigiau.