Kaip grūdinome „Cat S50“, arba Nepaskandinamas net sriuboje

2015 m. sausio 20 d. 09:19
Arnoldas Lukošius
Kad naująjį lagaminų, darbo batų ir traktorių gamintojo „Cat“ išmanųjį telefoną pavadintum gražiu, reikia pirma bent jau užsimerkti. Nei lieknumo, nei greitaveikos, nei ekrano ar vaizdo kameros raiškos konkursų šis karstelio iš dviejų puspadžių formos įrenginys nelaimės. Bet kūrėjai to ir nesiekė. Įteikę jį mums pasakė tik tris žodžius: „Daužyti ir skandinti leidžiame.“ Taigi koks pojūtis, kai kelias savaites kišenėje vietoj telefono nešioji ekstremalą ir kaip vis dėlto galima jį sunaikinti laikantis visų gamintojų instrukcijų?
Daugiau nuotraukų (1)
Proletariškas užtaisas
Gamintojai šį įrenginį skiria visiems, kurie nori išmaniuoju telefonu naudotis net ekstremaliomis sąlygomis. Taigi teoriškai jis tinka ir jachtos kapitonui, ir speleologui, ir kalnų slidininkui, ir mūrininkui. Tačiau tik teoriškai.
Jau penktą dieną supratau, kad šis telefonas išties idealiai tinka statybininkams, žemdirbiams ir kitiems, kurie duonai uždirba liedami prakaitą. Sunku netgi pasakyti, kodėl, tačiau neliko jokių abejonių: šis telefonas – tam, kuris ekstremaliai dirba, o ne ekstremaliai pramogauja. Ir toji proletariška „Cat“ dvasia sulig kiekviena diena vis ryškėjo. (Keiktis, tiesa, labiau nepradėjau, bet kur jau ten daugiau...)
Gal tam įtakos turėjo tai, kad nepakeistas telefono skambutis primena atbuline eiga važiuojančio traktoriaus pypsėjimą. Gal tai, kad grubus dizainas tik imituoja gumą ir metalą, o išties telefonas tam gerokai per lengvas, todėl paėmus į delną iškart kyla mintis apie taupymą.
Kad ir kaip būtų, pasidėjęs jį prieš save ant stalo prabangiame restorane pasijunti kvailokai – lyg sėdėtum su veltiniais ir lapine kepure. O juk ekstremalios pramogos daiktas tokioje vietoje puikiai derėtų.
Gal taip lemta, kad traktorių gamintojas sugeba pagaminti gerą telefoną būtent darbui. Ekstremalų telefoną poilsiui turėtų gaminti kalnų slidžių ar lenktyninių motociklų gamintojas. Ekstremalų telefoną armijai galėtų savo automato ragelyje sumontuoti koks Kalašnikovas. Žodžiu, supratote.
Tačiau vėlgi nelaikykite to pasmerkimu – šis telefonas yra stilingas, tiesiog tai darbo ir prakaito, o ne blizgesio ir prabangos stilius.
Pakenčiamos funkcijos
„Naujasis S50 siūlo visas aukštesnės klasės telefonų funkcijas, tačiau, kaip ir visi „Cat“ modeliai, yra ypač atsparus aplinkos poveikiui“, – pristatydamas šį modelį sakė „Cat Phones“ prezidentas Oliveris Schulte.
Taigi ar tvirtumas išmaniojo inteligento nepadarė bukesnio?
Po dviejų savaičių maigymo mano atsakymas – ne. Aišku, reikalauti iš šio telefono „HTC One“ ar „Galaxy Note“ greitaveikos būtų kvaila. Tai vidutinės klasės telefonas už vidutinės klasės telefono kainą ir veikia jis lygiai taip pat gerai, kaip ir kiti tokie pat telefonai.
4,7 colio 1280x720 taškų TFT ekranas nėra kažkoks ryškumo etalonas, tačiau knygas jame skaičiau be vargo, tad funkciją atlieka. Jokia programėlė telefone nė karto nestrigo ir man 1,2 GHz procesorius veikė net geriau, negu iš jo tikėjausi.
O štai 8 MP vaizdo kamera yra tik vidutinė ir ne iš tų, kurios geresnės. Nuotraukos blankokos ir filmuoja taip, lyg naudotum kokių 4 metų senumo telefoną. Lyg ir nieko tokio – 370 eurų sumokėję gauname tiek atsparumo, LTE ryšį, tad geresnei kamerai ir neliko.
Tačiau jei mąstysime ne taupiai, o teisingai, suprasime, kad būtent šiam telefonui gera kamera itin aktuali. Juk ekstremaliomis sąlygomis kelių įrenginių kišenėje neturėsi, o darbo metu daromos nuotraukos gali būti labai svarbios, tad kokybiškas vaizdas tikrai būtų didžiulis pliusas. Apie priekinę kamerą nė nebekalbėsiu – VGA raiška šiais laikais džiugina nebent tuos, kurie tikrai nenori, kad pašnekovas skaipe įžvelgtų jo veidą.
Kitas kiek liūdinantis telefono parametras – gerokai per maža vidinė atmintis. 8 GB visiškai užsikimš tiesiog įdiegus geresnį GPS navigacijos žemėlapį. Tad vėlgi tai greičiau pramogos, o ne darbinio dydžio atmintinė. Aišku, išplėtus ją 64 GB „Micro SD“ kortele (arba 32 GB, kaip padariau aš) jokių problemų nebelieka.
Daug nepostringaujant, telefonas man veikė kaip visi kiti, baterija laikė apie 2 paras, visas įprastas išmaniąsias funkcijas vykdė noriai ir nestrigdamas. Nuotraukas aš šiaip darau kitais įrenginiais, tad rimtų priekaištų greitaveikai nėra.
O štai vienas priekaištas atsparumui atsirado…
Atsparumo normatyvai (imtynės su vandeniu ir...)
Kadangi telefoną man leista kankinti, kaip tik šaus į galvą, jei tai atitiks gamintojo nurodytas specifikacijas, kankinau jį… gerokai mažiau, negu atrodo. Numečiau kokių 30 kartų, tačiau labai nuobodu nuolat lankstytis, o ir aplinkinių aikčiojimai ilgainiui įkyri. Panardinau jį į akvariumą, sriubą ir vonią, bet vėlgi juk nesu undinė, kad tik tuo užsiimčiau.
Gamintojas nurodo, kad šis telefonas atlaikys laisvą kritimą ant betono iš 1,8 m aukščio. IP67 atsparumo drėgmei ir dulkėms sertifikatas reiškia, kad S50 gali 30 minučių išbūti panardintas metro gylyje. Be to, šis daikčiukas turi ir MIL-STD-810G sertifikatą. Tai reiškia, kad telefonas atsparus druskos, dulkių, drėgmės, lietaus, vibracijos, saulės radiacijos poveikiui, jis apsaugotas nuo perkaitimo ar peršalimo.
Kur yra karščio, druskos ir drėgmės? Teisingai – sriuboje! Kaip matote, jautienos sriuba „Lietuvos ryto“ kavinėje telefonui nepakenkė, nors estetinio džiaugsmo irgi nesuteikė. Ištrauktas iš sriubos telefonas visą laiką veikė, nors gamintojo pažadas, kad ekraną galima valdyti ir šlapiais pirštais man kelia abejonių. Valdyti buvo galima, bet labai nestabiliai.
Taigi vandeniui telefonas tikrai atsparus, tai įrodė ir sriuba, ir plovimas po jos ir apsilankymas su filmuojančiu telefonu akvariume (pažiūrėkite filmuką).
Prisipažinsiu, ekrano atsparumo įbrėžimams neišbandžiau – na, nekyla ranka braižyti stikliuko vinimi, nors tu ką. Smūgiai į betoną ir kitokius paviršius įbrėžimų nepaliko, tačiau specialiai ekrano nedaužiau, mėčiau visą telefoną.
Jau stebint krintantį telefoną nė nekyla abejonių, kad jam nieko neatsitiks. Tiesa, nedrįsiu teigti, kad taip pat tvirtai jausčiausi mėtydamas jį ne ant lygaus betono, o ant kyšančios armatūros ar sutrupėjusių betoninių luitų. Mat krintant ant lygaus paviršiaus smūgį sugeria telefono stiklą supanti atsikišusi briauna, o jei koks kampas trenktų tiesiai į jį, gali baigtis ne taip gerai.
Tačiau tai prielaidos, o per bandymus pavyko aptikti ir rimtesnę bėdą. Du kartus iš šešių po smūgio į žemę atsidarydavo SIM kortelę pridengiantis telefono dangtelis. Jau dėdamas kortelę pastebėjau, kad jis kažkaip labai lengvai atsivožia vos spustelėjus.
Spėju, kad tai tiesiog man kliuvusio gaminio brokas, tačiau neišbandžiau jokio kito egzemplioriaus, tad negaliu to tvirtinti. Visais atvejais prieš perkant patarčiau atidžiau apžiūrėti, ar visi dangteliai uždaryti laikosi tvirtai.
Man tai nesukėlė jokių problemų, tačiau jei ant žemės telkšos balutė ir telefonui į ją įkritus tas dangtelis atsidarys, atsparumu girtis nebeteks. O juk tokia situacija neprieštarauja gamintojo pateiktiems atsparumo parametrams.
Ar pirkčiau tokį?
Jei dirbčiau, pavyzdžiui, antenų montuotoju, mūrininku ar dažytoju, jei mano telefonui grėstų kristi iš didelio aukščio ar į didelį mėšlą, geresnio darbo įrenginio nė neįsivaizduočiau. Tiesa, ir tuo atveju labiau trokščiau, kad jį man nupirktų darbdavys, nes namie norisi ko nors švelnesnio ir gracingesnio.
Jei mėgčiau ekstremalų ir prabangų sportą ir man būtų gaila sudaužyti savo telefoną, noriau rinkčiausi kurį nors iš rinkoje esančių aplinkos poveikiui itin atsparių dėklų – jame ir paslėpčiau savo „iPhone“ ar „Samsung Galaxy“. Tiesa, geras dėklas kainuoja beveik kiek „Cat“ telefonas, o tai jau nelietuviškai netaupu.
Labai norisi, kad gamintojai pateiktų rinkai telefoną, kuris yra toks, koks šis atrodo. Iš tikro metalo, su tikrais varžtais ir tikra veržle saugoma kamera. Su kokiomis nors užsitraukiančiomis metalinėmis ekrano užuolaidėlėmis ir krintant ar skęstant išsiskleidžiančia oro pagalve.
Suprantu, kad kainą teks papuošti nuliu, užtat kaip tiks vaidinantiems ekstremalus. Ir instrukcijose galėsite rašyti ne mėtymo aukštį, o tik įspėjimą nemesti ant kojos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.