Būrelis „Smagusis robotukas“ Smilgių mokykloje atsirado tik prieš metus. Jį įsteigė fizikos ir informacinių technologijų mokytojas Gražvidas Ručinskas.
Naujomis technologijomis pedagogas sudomino 25 moksleivius.
Iš specialių „Lego“ detalių vaikai konstruoja įvairius judėti galinčius objektus, jiems įmontuoja sensorinius variklius, o vėliau kompiuteriu užprogramuoja atlikti tam tikrus veiksmus.
Moksleivių sukurti robotai gali važiuoti, pasisukti, judėti įvairiomis trajektorijomis, pakelti krovinį ir net pasakyti žodį.
Kad robotas prabiltų žmogaus balsu, mokiniai pirmiausia įrašo pačių ištartą komandą į kompiuterį, o vėliau speciali programa jį perkelia į robotą.
Jaunieji konstruktoriai yra 5–8 klasių moksleiviai, per pamokas programavimo jie dar nesimoko, tad „Smagiajame robotuke“ žengia pirmuosius šios srities žingsnius.
„Iš pradžių mokėmės pagal instrukciją, objektus rinkome naudodamiesi brėžiniais, o dabar, įgavę programavimo, loginio mąstymo, kūrybos ir komandinio darbo įgūdžių, vaikai jau dirba vadovaudamiesi sava fantazija“, – imliais jaunais protais džiaugiasi G.Ručinskas.
Vienas iš vaikų sukonstruotų robotų juda ant dviejų kojų kaip žmogus, kitas metodiškai važiuoja trikampėmis trajektorijomis, trečias davus komandą sustoja ir kelia krovinį.
Kartu su berniukais robotus konstruoja ir keturios mergaitės.
„Iškritusių vietą iš karto užėmė kiti. Norinčiųjų lankyti yra daugiau, bet neturime galimybių priimti, nėra priemonių“, – sako mokytojas.
Vienas konstravimui reikalingas įrankių ir detalių komplektas kainuoja 1300 litų, dar 370 litų reikia pridėti norint praplėsti konstravimo galimybes.
Du komplektus būrelis gavo pagal projektą, dar du nupirko mokykla, o tris komplektus jauniesiems inžinieriams padovanojo rėmėjai, vietiniai ūkininkai.
Jaunieji konstruktoriai savo kūrinius demonstruoja ant specialaus stalo. Jis yra lygiai toks, ant kokio vyksta robotų varžybos. Smilgiečių komanda dalyvauti šalies varžybose ruošiasi kitais metais.
Dabar vaikai nekantriai laukia, kol bus paskelbta būsimų varžybų tema.
Šiųmečio konkurso dalyviai kūrė įvairius robotus tema „Stichinės nelaimės“. Jie konstravo robotus, kurie nelaimių metu gebėtų padaryti ką nors naudingo. Vieno roboto pasirodymui skiriama 2,5 minutės, per tą laiką jis privalo atlikti kuo daugiau užduočių.
Daugiau skaitykite Panskliautas.lt.