Kukli aplinka
Kad HTC išgyvena ne pačius geriausius laikus, matome tik užėję į salę. Londono „Olympia“ centras, kur antradienį 15 val. vietos laiku prasidėjo atnaujinto „HTC One“ pristatymas, tikrai netviska „Samsung“ prabanga. Nei milžiniškų plakatų, nei prabangiais užkandžiais nukrautų stalų – trys raidės „HTC“ virš įėjimo, kelios malonios merginos ir paslaptinga dūmų uždanga užlieta fojė.
Tačiau nešvaistydama pinigų tuščiam blizgesiui kompanija netaupė pristatomo „HTC One M8“ dizainui ir funkcionalumui.
Svarbiausia, kompanija demonstruoja stulbinantį operatyvumą. Kol sėdėjome laukdami pristatymo pradžios, trisdešimties parduotuvių Londone darbuotojai priiminėjo naujųjų telefonų siuntą savo sandėliuose.
Prekyba Londono parduotuvės naujuoju „HTC One“ prasidėjo tą pačią akimirką, kai baigėsi oficialus pristatymas. Skelbiama, kad tai didžiausio mąsto HTC telefono pristatymas. Juo prekiaus 230 operatorių iš daugiau 100 šalių. Jau nuo balandžio 3 dienos telefonas bus prieinamas visoje Europoje, Azijoje ir Afrikoje.
Nekuklios galimybės
Pirmasis scenoje žodį tarė HTC vadovas Europai, Azijai ir Afrikai, Philas Blairas, pažadėjęs, kad kompanija žengė dar vieną žingsnį idealo link. Daugiau neaušinęs burnos jis į sceną pakvietė HTC kompanijos vadovę, Cher Wang.
„Mes gaminome išmaniuosius telefonus tuomet, kai pasaulis dar neįsivaizdavo, kas yra išmanus telefonas. O mūsų visų laikų geriausiai parduodamas telefonas „HTC One“ iki šiol laimi apdovanojimus ir vis dar vadinamas geriausiu pasaulyje. Todėl atnaujintą M8 kūrėme be jokių kompromisų“, – pažadėjo ji ir į sceną pakvietė produkto dizainerį, Scottą Croyle.
Štai kada prasideda tai, kas išties įdomu. Tiesa, iškart įspėsiu – apie technines charakteristikas, kamerų raišką, operatyvinės atminties dydį ir kitus nuobodžius dalykus jis nekalbėjo. Tačiau išskirtinius privalumus apžvelgė konkrečiai.
Korpusas
„2013 m. sukūrėme pirmąją anteną, kuri montuojama tiesiai į telefono korpusą. Dabar žengėme dar toliau – šio telefono korpusas turi dar mažiau detalių ir dar daugiau metalo, kuris tiesiog apgaubia stiklą. Gautas rezultatas – prabangius, tačiau labai malonus rankoje įrenginys“, – sako S.Croyle. Ir nemeluoja.
Telefonas iš arti primena prabangią viryklę iš šlifuoto plieno. Šiek tiek matinis, švelnus ir patogus delne, 5 colių įstrižainės ekranas pakankamai didelis, tačiau nėra pernelyg gremėzdiškas.
Atleiskite, kad taip giriu, tačiau palaikius rankoje šio telefono neįmanoma nepamilti – jis tiesiog nuostabus. Sakydamas, kad jis labiau primena papuošalą, Scottas neperdėjo.
Vartotojo potyris
Kokia patogi, greita ir estetiška „HTC Sence“ vartotojo sąsaja prisiklausėme jau pristatant pirmąjį „HTC One“. Scottas teigia, kad viskas dar kartą patobulinta. Daugiau erdvės, daugiau šiltų spalvų, paprasčiau skaityti. Beje, spalvos įgijo ir papildomo funkcionalumo – skirtinga veikla žymima skirtinga spalva, tad kur kas patogiau susiorientuoti, kas yra kur.
„Dabar galite kurti savo paskyras kiekvienai temai. Pavyzdžiui, domina mane sportbačiai. Surenku pavadinimą ir sukuriu asmeninę sportbačių paskyrą. Dabar tame lange gausiu viskas žinias susijusias su jais – nuo kainų, parduotuvių iki žinių ar mokslinių darbų. „HTC Sence“ tapo dar labiau individualizuota“, - sako S.Croyle.
Norintys gali čia nusistatyti pageidaujamus televizijos kanalus ir radijo stotis, parinkti populiariausi sporto kanalai, įdiegtas dar patobulintas visų įrenginių nuotolinio valdymo pultas.
Garsas
„HTC One“ garsas jau tapo legenda. Du į priekį nukreipti garsiakalbiai kūrė garsą, kurio kokybei neprilygo nė vienas konkurentas. „HTC One M8“ kokybė dar pagerėjo. Čia įrengtas daugiakanalis stiprintuvas kuris gerina atkuriamo garso dažnių kokybę ir dar mažina iškraipymus. Be to nauja garsiakalbių ertmės forma įgalina bent 30 proc. padidinti garsumą ir erdvės pojūtį.
Nauja funkcija įgalina perbraukus ekraną trim pirštais klausomą muziką iškart nukreipti į bevielį garsiakalbį ar stiprintuvą. Kompanija jau sutarė su daugelių gamintojų, kad šią funkciją palaikytų. Taigi, jei mobiliajame telefone žiūri filmą be ausinių, geresnio pasirinkimo tiesiog nėra.
Baterija
„Gera naujiena – baterija didesnė, o energijos vartojimas sumažėjo. Todėl telefonas veiks bent 40 proc. ilgiau negu pirmtakas. Nustebsite, kaip ilgai jis veiks! O netrukus atnaujinsime ekstremalaus taupymo funkciją ir telefonas veiks dar ilgiau.
Pilnai įkrovus jis galės budėjimo režime veikti bent 2 savaites. Naršant internete taip nebus, tačiau jei užmiršote pakrovuklį ir norite tik skambinti, tikrai galėsite gerokai pratęsti veikimo laiką“, – sakė kompanijos atstovas.
Intuityvumas
Šiame telefone įdiegta nemažai automatinių funkcijų, kurios automatiškai nuspėja, ką norite daryti.
„Atsakykite - dažnai maigote savo telefono įjungimo mygtuką? Dauguma čia susirinkusių tai daro matyt kelis šimtus kartų per dieną. O dar ekrano atrakinimas. Turintys „HTC One M8“ galės tai užmiršti.
Itin mažai energijos reikalaujančių jutiklių pagalba telefonas tiesiog atspės, ką rengiatės daryti. Net neįjungę ekrano vienu rankos judesiu galite paleisti kameros, naršymo internete režimus. Du kartus pabeldi į ekraną ir matai laikrodį.
Reikia atsiliepti, bet rankos nešvarios? Pakanka pridėti telefoną prie ausies ir galite pradėti kalbėti“, – sako Scottas.
Tačiau, matyt, didžiausią naujovė telefone – kameros funkcijos.
Kamera
HTC liko ištikima „Ultra Pixel“ kamerai, kurią dar patobulino. Žadama, kad ji puikiai veiks esant bet kokiam apšvietimui, o automatinis ryškumo nustatymas truks tik 200 milisekundžių. Be to, dabar numatyta galimybė kaip profesionaliame fotoaparate rankiniu būdu nustatyti visus kameros parametrus ir juos išsaugoti.
Filmuojant galima paspausti pauzę, pakeisti kampą ir tęsti filmavimą taip iškart kuriant išbaigtą filmą. Pasirinkus sulėtinto filmavimo režimą galima jau po to pasirinkti, ką sulėtinsime, o ką rodysime normaliai, taip išgaunant kur kas dinamiškesnį vaizdą.
Beje, įdiegta filmų montavimo funkcija gali automatiškai pritaikyti kadrus prie fono muzikos ritmo. Taigi, girtis savo video darbais galės net labai vidutinių gabumų operatorius.
Visiškai atnaujinta nuotraukų paieškos funkcija. Programa gali atpažinti žmonių veidus, tad nesunku kurti albumus pagal tai, ką fotografavote.
5 MP raiškos itin plataus kampo priekinė kamera skirta mėgstantiems video skambučius ir fotografuoti save. Žodžiu, madingi dalykai irgi neužmiršti.
Pagaliau paaiškėjo ir tai, kodėl telefono nugarėlėje įrengtos dvi kameros. Tiesiog jos įgalina kur kas išmaniau fiksuoti vaizdo gylį. Dvi kameros akimirksniu nustato, kuris objektas toliau, kuris arčiau, o tai įgalina padaryti kadrus, kurie iki šiol buvo neįmanomi. Artumo ir tolumo efektas prilygsta profesionalaus fotografo darbui, o išgauti jį labai lengva – palietus ekrano vietą būtent ji tampa ryškiausia.
Informacija apie kadro gylį leidžia taikyti efektus, kurie kur kas tobulesni. Scottas pripažino, kad nekantriai laukia, kaip šią naują įrangą išnaudos programėlių kūrėjai.
Kas dar?
Specialiai telefonui sukurtas dėklas „Dot View“ nepanašus į nieką, ką siūlo kiti. Ekraną dengia lyg koks tinklelis, pro kurį galima pamatyti rodomą informaciją taškais. Neatvėrus dangtelio galima skambinti, žiūrėti koks oras, pamatyti, kad atėjo žinutė ir t.t. Žodžiai to vaizdo neperduos, tas pažiūrėkite nuotraukas ir video.
Pasibaigus pristatymui širdy liko labai dvejopas jausmas. Viena vertus – eilinį kartą HTC parodė, kad moka kurti itin estetiškus ir funkcionalius telefonus. Iš kitos pusės – ar to pakaks, kad žmonės pultų juos pirkti ir išgelbėtų ant prarajos krašto atsidūrusį gamintoją?
Kaip ten bebūtų, bet pikčiausia, kad dabar neturiu to telefono kišenėje – sėdžiu, štai, ir pavydžiu estų žurnalistui, kuriam išbandyti jį davė.