Paprastas telefonas nepaprastiems žmonėms
Praėjusių metų pabaigoje pristatytas atnaujintas vidutinės klasės „Samsung“ telefonas „Galaxy Core Advanced“ žurnalistų pernelyg nesudomino – 1,2 GHx dviejų branduolių procesorius, 1GB RAM atminties, nepalaiko LTE ryšio. Žodžiu, tipiškas nebrangus telefonas neįperkantiems aukščiausios klasės gaminių. Jis nuo pirmtakų skiriasi nebent kiek didesniu – 4,7 colio – įstrižainės ekranu.
Europos ir Lietuvos rinkose šis telefonas turėtų pasirodyti dar iki vasaros, o Pietų Korėjoje jo kaina – apie 1000 litų. Neįprasta nebent tai, kad telefonas ekrano apačioje turi tris valdymo mygtukus, kurie daugeliui atrodo atgyvena.
Tačiau dabar pristatyti trys nauji šio telefono priedai iš esmės keičia požiūrį į jo paskirtį – atrodo „Galaxy Core Advance“ ir neskirtas daugeliui. O mažuma, kurią tikrai sudomins naujieji priedai ir mygtukai, net labai pasigenda. Na, kiek gi yra išmaniųjų telefonų, skirtų akliesiems ir silpnaregiams?
Trys gyvenimą lengvinančios „smulkmenėlės“
Pirmasis telefono priedas – įspūdingai atrodantis optinio skenavimo stovas „Optical Scan Stand“. Į jį įstačius telefoną automatiškai aktyvuojama optinio skenavimo programėlė, kuri atpažįsta tekstą, užrašytą ant lapo, ir skaito jį balsu.
Spėjame, kad lietuviškai ši programėlė nemokės, tad štai ir skubi užduotis Lietuvos programuotojams, išties norintiems pagelbėti neįgaliesiems.
Kitas priedas – balso žymos „Voice Label“. NFC ryšį naudojančios programuojamos etiketės gali būti klijuojamos ar dedamos ant bet kokio daikto, kambariuose, ant sienų. Priglaudus prie jų telefoną aktyvuojamas balso režimas ir pranešama etiketėje įrašyta informacija. Tai gali būti daikto pavadinimas, elgesio instrukcija, krypties nuoroda ir t.t.
Įdomiausia, jog specialiai šiam telefonui sukurtas ultragarsinis dėkliukas „Ultrasonic Cover“. Į dėkliuką įdėtas telefonas vibracija ar balsu praneša apie kelyje esančias kliūtis. Priekyje stovintį žmogų dėkliukas aptinka 2 metrų atstumu, taigi jis gali pakeisti aklojo baltąją lazdelę.
Akivaizdu, kad tokie priedai kainuos nemažai. Taip pat akivaizdu, jog deklaruojanti pagalbą skurstantiesiems valdžia realiai kur kas labiau padėtų tiems, kuriems pagalbos tikrai reikia, ir kompensuotų tokių įrenginių įsigijimą, o ne kištų pinigus į „Maisto banko“ kruopas, kuriomis „skurstantieji“ kontrabandininkai šeria savo kiaules.