„MWC 2014“: Ar dužo rusiškas „YotaPhone“ su dviem ekranais?

2014 m. vasario 25 d. 16:43
Arnoldas Lukošius, specialiai Lrytas.lt iš Barselonos
Keistas įrenginys su dviem ekranais taip pat sėkmingai galėtų vadintis ir rusiška egzotika – „Yota Devices“ įsikūrė būtent toje šalyje. „Tai didžiausia inovacija nuo to laiko, kai atsirado „iPhone“, – apie savo gaminį sako kompanijos vadovas Vladas Martynovas. Jo teigimu, naudojimasis telefonu, kurio ekranas visada įjungtas, yra iš esmės kitoks. O suabejojus, ar du ekranai nepaverčia telefono pernelyg jautriu smūgiams, jį pristatinėjęs darbuotojas sviedė įrenginį ant žemės tiesiog prieš mano kamerą.
Daugiau nuotraukų (1)
„Šis telefonas iš esmės skiriasi nuo kitų. Juk kai turi vieną ekraną, kuris nuolat išsijungia ir jį reikia įjungti, dažnai praleidi reikalingą informaciją ar žinutes. Nori sekti, pavyzdžiui, savo rytinio bėgimo duomenis, o ekranas išsijungia, lyg sakytų: „Oi, aš dabar labai užsiėmęs kažkuo kitu, tai jau palauk.“ „YotaPhone“ niekada to nesako – jis visada dirba tau“, – rodydamas tai vieną, tai kitą telefono ekraną pasakojo kompanijos atstovas.
„Tai iš esmės kitas naudotojo potyris – telefonas yra visada aktyvus, o ne tik reaguoja į jūsų prašymus.“
Paklausus, kokią įtaką toks aktyvumas turi baterijai, pašnekovas nurodo, kad skaitant knygą vieno įkrovimo pakaks 50 valandų nuolatinio skaitymo. Taip yra dėl to, kad priekinis telefono ekranas yra įprastas LED IPS, jame veikia įprasta „Android“ aplinka, programėlės... Žodžiu, kaip normalaus išmaniojo telefono.
O štai įrenginio nugarėlė tik išjungus atrodo juoda. Iš tiesų joje įmontuotas elektroninio rašalo ekranas. Toks pats, kokius turi elektroninių knygų skaityklės. Jis pasyvus, o spiginant saulei užrašai jame matyti net geriau. Svarbiausia – ekranas bateriją naudoja tik tuo metu, kai atnaujina puslapį. Kol rodo statišką pranešimą, energijos jam visiškai nereikia.
Didžiausias rašalinių ekranų trūkumas yra lėtumas ir polinkis dūžti. Taigi žaidimų jame nepažaisi, tačiau žinutėms, elektroniniams laiškams, pranešimams ir knygoms skaityti jis – idealus.
O paklausęs, ar telefonas neduš, išprovokavau demonstraciją.
„Abu ekranai padengti tvirtu „Gorilla“ stiklu, todėl nukritus ne ant paties kiečiausio paviršiaus, tikrai nieko neatsitiks. Aišku, priklauso ir nuo kritimo kampo, ir nuo smūgio jėgos – čia ne sportinis įnagis, o telefonas“, – sulaukiau paaiškinimo.
Vienintelis klausimas, į kurį negavau atsakymo, – šio telefono kaina.
„Ar tai svarbiausia? Juk čia visiškai naujas potyris. Be to, turėjome išspręsti itin sudėtingas technines užduotis. Įprastuose telefonuose antena, baterija, visi ryšio mazgai yra prie nugarėlės, o čia vietoje nugarėles – antras ekranas. Jis negali labai kaisti. Todėl kiek galima daugiau įrangos reikėjo išdėstyti aplink rėmą. Išspręsti tokias problemas nebuvo paprasta“, – teigė V.Martynovas. Kitaip sakant, mažos kainos tikėtis neverta.
Tiesa, jei mėgstate skaityti, erzina, kai žinutę pamatote tik atvėrę telefono ekraną, norite kiekvieną kartą paėmę į rankas įrenginį iškart matyti, kas naujo, pirmosios kartos „YotaPhone“ galima įsigyti internetu. Vokietijoje jo kaina – 499 eurų.
Šis, tik parodoje „MWC 2014“ pristatytas antrosios kartos modelis, yra plonesnis, saugesnis, turi NFC ryšį, belaidį įkrovimą, keturių branduolių „Qualcomm 800“ procesorių ir naują nuo vagių saugančią sistemą. Tiesa, kol kas jo kaina neaiški, o Rusijos ir Europos parduotuves jis turėtų pasiekti tik šių metų pabaigoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.