Ši „Google“ žemėlapio funkcija iš esmės nėra tokia jau nauja – jau nuo 2012 m. kiekvienas norintis galėjo pasinaudoti „Google“ žemėlapyje numatyta funkcija „Photo Sphere“, paversti savo darytas panoramines nuotraukas vienu 360 laipsnių vaizdu (kaip tuose pačiuos „Google“ gatvių vaizduose) ir įkelti visiems matomą pasaulio gabalėlį savo akimis.
Naujovė yra ta, kad dabar su „Photo Sphere“ kurtus kadrus galima sujungti vieną su kitu ir sukurti lygiai tokį patį maršrutą, kokį matome originaliame „Google Maps Street View“ žemėlapyje.
„Ši funkcija įgalins pelno nesiekiančias gamtosaugos organizacijas, aktyvistus kurti savo vaizdus ir taip populiarinti nuostabius gamtos kampelius, kuriuos jie lanko ir kuriuos nori apsaugoti“, – savo tinklaraštyje parašė „Google Maps“ produkto vadybininkas Evanas Rapoportas.
„Be to šis įrankis suteikia galimybę fotografams atskleisti tam tikros vietovės grožį, išskirtinumą, kitu kampu – pavyzdžiui, tam tikru dienos metu, žiemą ar vasarą, vykstant kultūriniams renginiams ir nakties ramybės metu. Žodžiu, parodyti tai, ko dabartiniai „Street View“ žemėlapiai neatskleidžia.“
Beje, savo pastebėjimą pats E.Rapoportas papildė savo kelionės į Dunluce pilį Šiaurės Airijoje metu sukurtu vaizdų žemėlapio gabalėliu.
Štai tiek. O dabar, gerbiamieji, pradėkime bijoti. O ką jei kaimynas tyčia nufotografuos mano kiemą su žaidžiančiais vaikais, kad visokie ten iškrypėliai juos matytų? O ką, jei kažkas įdės gatvės vaizdą kuriame ant tvoros džiūsta mano trumpikės? O ką, jei kokie atvykėliai tyčia nufotografuos mūsų mylimą miestelį kuo šlykščiau ir padarys mums gėdą? O ką…
O aš kol kas eisiu ir pažiūrėsiu, ar pavyks telefonu padaryti pasivaikščiojimo po tokią nuostabiai apsnigtą Sapieginę nuotraukų žemėlapį.