„Samsung Galaxy S4“ – geras telefonas, kuriam tik šiek tiek pritrūko idėjų

2013 m. balandžio 27 d. 20:18
Arnoldas Lukošius
Po iškilmingo pristatymo penktadienį,  Lietuvoje šeštadienį pradėta prekyba „Galaxy S4“ išmaniuoju telefonu. Šį sykį mes nenuskriausti – jokio monopolio vienam operatoriui ir jokio atsilikimo nuo pasaulio. Taigi, prasidėjo išsiveržusios į mobiliųjų technologijų lyderes, „Samsung“, flagmano „Galaxy S4“ era? Neskubėkite. Taip, šis telefonas turi puikią bateriją, greičiausią procesorių, neįtikėtinai gerą „Full HD“ AMOLED ekraną ir 13 MP fotokamerą. Jis lygiai tokių pat išmatavimų, kaip „Galaxy S III“, tik plonesnis ir jo ekranas didesnis. Tačiau kam reikalingos visos tos funkcijos, kurios labiausiai džiugina, kai jas atjungi?
Daugiau nuotraukų (1)
Ką gausime (tikrai gerai)
Taigi, „Galaxy S4“ turi keturių branduolių 1,9 GHz procesorių „Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 Krait 300“ – aštuonių branduolių versija numatyta Europai skirtam 4G modeliui. Jame sukasi „Android 4.2.2“ operacinė sistema, įdiegta 13 MP priekinė ir 2 MP galinė kamera. 2600 mAh talpos baterija, kaip jau įprasta „Samsung“, pakankamai patvari.
Jau įprasti 2 GB RAM atminties, NFC jungtis, 16 arba 32 GB vidinė atmintis, praplečiama micro SD kortele ir, aišku, 5 colių įstrižainės, 1080p raiškos „Super AMOLED“ ekranas. Beje, 441 ppi taškų tankio ekrano kokybė smarkiai pagerėjo lyginant su pirmtako „Galaxy S III“, tad kritikams į jį žiūrėti nepatartume – tikrai sužavės… Hmm, tai kur tada žiūrėti?
Neįprasta, tačiau itin funkcionali detalė – infraraudonųjų spindulių siųstuvas, įgalinantis telefoną paversti bet kokio televizoriaus nuotoliniu valdymo pultu.
Išvaizda (nebe taip gerai)
Jei rankose laikėte „Galaxy S III“ arba „Galaxy Note 2“, galima nieko daugiau ir neberašyti – tokia pati plastikinė nugarėlė, taip pat įmontuota vaizdo kamera, tokie patys valdymo mygtukai ekrano apačioje. Vienas platus ir tikras „Namų“ (kurio savo „Note 2“, matyt, niekada nespaudžiau) bei du virtualūs – „Meniu“ ir „Atgal“. Tiesa, virtualieji mygtukai užsidega tik juos palietus, tad kartais tenka sulošti loterijoje „atspėk teisingą“.
Skirtumas tik toks, kad šio telefono blykstė ne šalia, o po kamera (arba atvirkščiai, jei laikote horizontaliai), tačiau šis skirtumas aktualus nebent mėginsiantiems ant jo užmauti seną dangtelį.
Taigi, dizainas prastas? Faktas – grožiu šis konkurentas tikrai nusileidžia tiesiog stebuklingai išvaizdžiam „HTC One“. Plastikas su vientiso aliuminio korpusu gali konkuruoti taip pat sėkmingai, kaip Vilniaus gatvių tepliotojas Solomonas su Mikelandželu.
Tačiau smerkdami irgi nepersistenkime. Svarbiausias plastikinės nugarėlės pliusas – ji nusiima. Tai patogu įsigijus papildomas baterijas, bei saugiai įstatant „micro SD“ kortelę, praplečiant vidinę telefono atmintį dar 64 GB (arba mažiau, jei pirksite pigesnę).
Taigi, estetika ir vėl susirungia su praktiškumu. Parduotuvėje estetika dažnai laimi. Tačiau įjunkite „Galaxy S4“ ekraną ir… Aha, kur dabar ta estetika?
Funkcijos (trikdančiai)
Oho (arba, jei moderniai, tai „Waw“) – ko jau ko, o įvairiausių papildomų funkcijų gyvenimo patogumui čia įdiegta tiek, kiek prieš 30 metų nebūtų nė į „MAZo“ priekabą tilpę. Ir „Air View“, leidžianti pirštu vedžiojant virš ekrano pamatyti papildomą informaciją. Ir „Air Gestures“, leidžianti mojant ranka virš ekrano stumdyti nuotraukas arba pastraipas.
„Smart Scroll“ reaguoja į akių judesius ir slenka tekstą nė neprisilietus. Na, gerai, išties reaguoja į ekrano palenkimą, tačiau tekstas slenka. „Smart Pause“ sustabdo žiūrimą vaizdo filmą, jei nukreipiate akis nuo ekrano. „Group Play“ leidžia prisijungus prie vieno bevielio tinklo žaidimą žaisti keliuose telefonuose, arba sujungus kelis telefonus priversti visus groti tą pačią dainą. Aišku, visi telefonai privalo būti „Galaxy S4“, tačiau tai jau niekai – juk visas pasaulis jau perka „Samsung“.
Įspūdinga? Dar įspūdingiau, tai, kad visi telefoną išbandę užsienio apžvalgininkai vienu balsu tvirtina, kad visų tų funkcijų niekada nepanaudosite. Niekada niekada. Visiškai niekada, nebent tik girdamiesi jomis prieš draugus.
Kodėl? Labai paprasta. „Air View“ veikia tik su keliomis „Samsung“ programėlėmis, taip nepavyks valdyti nei „Chrome“ naršyklės, nei „G-mail“ pašto programos. „Air Gestures“ veikia netiksliai ir išvis, kokia nauda mojuoti virš ekrano, jei jį galima ramiai paliesti? Na, gerai, nebent skaitant maisto ruošimo receptą, kai pirštai aplipę tešla. Ar dažnai tenka?
„Smart Scroll“ veikia lyg ir neblogai, tačiau kada to prireiks? Važiuojant troleibusu? Kai krato? Nežinau – negi sunku spūstelėti pirštu? „Smart Pause“ mano akis seka taip pat tiksliai, kaip meteorologai dangų – kartais atspėja, kad nusisukau, tačiau dažniau daro bet ką, bet kada. Nežinau, gal kalti akiniai, o gal žiūrėti mėgstu ne tuo kampu, tačiau ir senesniuose modeliuose įdiegta panaši ekrano atjungimo funkcija geriausiai sugebėdavo mane tik sunervinti.
Taigi, daugelį tų funkcijų jau antrą dieną tiesiog atjungsite. Ar telefonas dėl to taps prastesniu? Jokiu būdu! Jo procesoriaus pajėgų pakanka bet kokios raiškos ir sudėtingumo žaidimams, jis puikiai atkuria „Full HD“ filmus ir, šiaip – veikia fantastiškai. Tiesiog pats žinojimas, kad čia įdiegta daug visko tik vardan to, kad būtų įdiegta, šiek tiek trikdo.
Liūdna, kad trikdo ne tik vartotoją. Užsienio apžvalgininkai nurodo, kad papildomas programų krūvis šiek tiek lėtina procesorių, dėl to „Samsung Galaxy S4“ įsijungia, pavyzdžiui, beveik triskart lėčiau negu lyg ir prastesnių parametrų „HTC One“ (jo procesorius toks pats, tik nustatytas 1,7 GHz greitis).
Vertėjas (nudžiugina ir… nuliūdina)
Iš esmės ši funkcija tiesiog fantastiška. Fantastiška, beje, tiesiogine šio žodžio reikšme – dar ne taip seniai būtent fantastiniuose filmuose ateiviai ant krūtinės nešiojo dėžutė, kuri viską vertė neišmanėliams aborigenams.
Čia viskas labai panašu. Telefonas pats gali pakartoti pasirinkta kalba jam balsu pasakytą tekstą. Liūdina net ne tai, kad lietuvių kalbos šis vertėjas nemoka – gal kokie entuziastai ją ir įdiegs. Ir net ne tai, kad lietuvišką akcentą kalbant angliškai įkanda itin sunkiai.
Liūdniausia, kad iš to vertėjo nebus jokios naudos ten, kur jo reikia! Mat veikia jis tik prisijungus prie interneto. Įsivaizduojate – atskrenda ateiviai, iškilmingai susako tekstą į savo dėžutę, o toji tyli. Vadas klausia: „Kas yra, technike?“ O tas jam: „Čia nėra mūsų interneto, vertėjas neveiks, vade“. Technikas spėja pasiekti laivą, kitus aborigenai suvalgo.
Taigi, „Samsung“, jei jau nori konkuruoti su labai panašią paslaugą teikiančiu „Google“ vertėju, tiesiog privalo suteikti galimybę į telefono atmintį atsisiųsti bent jau dvi kalbas – suprantamą ir tos šalies, kur keliauji. Vietos užims daug, tačiau geriau pilna atminties kortelė, negu sąskaita už mobilų internetą iš Rusijos.
Vaizdo kamera (galėtų būti ir geriau)
Esant geram apšvietimui 13 MP raiškos kamera veikia tikrai gerai. Spalvos ypač ryškios, tačiau neiškraipytos. Filmuoja puikiai. Už „Galaxy SIII“ kamerą tikrai geresnė ir net kiek šviesesnė. Deja, toli gražu nepakankamai…
Vėlgi, palyginkime su kitu išskirtiniu „Android“ įrenginiu „HTC One“, kurio gamintojai tiesiai pareiškė, kad megapikselių lenktynės tapo beprasmėmis, o telefonui svarbiausia gerai fotografuoti tamsoje.
Deja, tamsoje ir be blykstės „Galaxy S4“ fotoaparatas tiesiog bejėgis. Iliustracijoje matote, kaip atrodo prietemoje darytas kadras su „HTC One“ ir, tas pats kadras su „Galaxy S4“. Diena ir naktis. Be to, „Galaxy S4“ kamera dar ir gerokai lėtesnė už šio konkurento.
Tiesa, kiek reabilituoja įdiegtos papildomos funkcijos. Pavyzdžiui, galimybė daryti pusiau „gyvas“ nuotraukas. Aišku, tai jau mačiau bandydamas „Nokia Lumia 920“, tačiau šį sykį „Nokia“ bent negalės girtis, kad pateikė tai kur kas anksčiau – Lietuvą abu telefonai pasiekė beveik vienu metu.
Gal kam pravers ir galimybė vienu metu fotografuoti abiejomis kameromis, tačiau aš nesugalvoju kada to gali prireikti. O galimybė tiesiog videobendravimo metu uždėti sau pieštus akinius ar dar kokį papuošalą mane tiesiog gasdina. Na, gerai, tai jau asmeniniai vaikystės siaubai - šiaip ar taip, galima ir nenaudoti, o kitam, žiū, patiks.
Nebloga funkcija - įgarsintos nuotraukos. Paprasta - nuotrauką palydi kelių sekundžių garso įrašas. Kai pagalvoji, gal ir nieko kada nors prisiminti, kaip ten buvo. Tik funkciją pristatyme iliustravusi piršlybu nuotrauka kvepia giliu nenuoširdumu – taip ir įsivaizduoji, kaip mergina stabdo besiperšantį vaikiną ir reikalauja viską pakartoti įrašui.
Sveikata (jau įdomiau)
Jau „Galaxy SIII“ pristatyme demonstravusi telefono galimybes veikti su įvairiais sveikatingumo įrenginiais, šį sykį „Samsung“ darbą atliko beveik iki galo. Programėlė „S Health“ telefoną paverčia asmeniniu dietologu, treneriu ir net šiokiu tokiu kardiologu.
Aišku, vien programėlė čia nepadėtų, todėl „Samsung“ specialiai šiam telefonui pagamino kelis priedus – svarstykles, kurios perduoda informaciją į telefoną, apyrankę „S band“, kuri matuoja nueitus žingsnius, nuplauktą atstumą (atspari vandeniui) ir net kiek valandų naktį miegojai giliai, o kiek - varteisi. Ji duomenis įsidėmi net jei telefono nėra šalia, o vėliau juos perduoda viską registruojančiam bendražygiui. Dar yra ir prie krūtinės tvirtinamąs širdies plakimo matuoklis.
Vėlgi, nepaneigsite – visą tai jau matėme, visą tai jau gamina kiti, be to tie įrenginiai veikia ne tik su „Samsung“ (šie – tik). Tačiau užmanymas pagirtinas. Negana to, telefonas prisijungęs prie duomenų bazės gali pranešti jums, kiek kalorijų turi vienas ar kitas valgomas patiekalas. Deja, išmaniosios šakutės, kuri tokius duomenis surinktų ir pasiųstų į telefoną „Samsung“ nesugalvojo… 
Išvada
Jei paskaitę nutarėte, kad šis telefonas yra šlamštas – klaikiai klystate. Kaip ten bebūtų, tačiau šiuo metu tai geriausias „Android“ sistemos telefonas pasaulyje. Na, arba būtų geriausias, jei ne tas gražuoliukas „HTC One“.
Taigi, nusipirkę nesuklysite – „Samsung“ paskutinius kelis metus gamina itin kokybišką „geležį“, tad galime tikėtis patikimo, kokybiško ir greito draugo. Kadangi parametrai labai panašūs, drąsūs estetai gali rintis „HTC One“, o man – pragmatikui – baterijų keitimo galimybė, net saulės atokaitoje matomas itin ryškus ekranas bei praplečiama atmintis yra svarbiau už vientisą aliuminio korpusą.
O ir ta atskirai parduodama „Galaxy“ nugarėlė su ekrano dangteliu pravers – brangu, tačiau nemokami gyvenime tik svarbiausi dalykai, o visada švarus ir apsaugotas ekranas, deja, kainuoja. Beje, šio modelio nugarėlė su langeliu netgi labai gražiai keičia ekrano veikimą - užvėrus langelyje matysite laikrodį bei ateinančias žinutes, o atsiliepti galima nė neatvėrus. Kita atskirai parduodama nugarėlė turi specialią įrangą bevieliam įkrovimui. Jos, tiesa, nerodė, tad kol kas nieko daugiau šia tema neparašysiu.
Dar viena ne mažiau svarbi detalė, kad „Samsung Galaxy S4“ vienu metu šį šeštadienį pradeda prekiauti visi trys didieji mobiliojo tinklo operatoriai Lietuvoje ir visi užspringdami žada stulbinančias nuolaidas pirmiesiems pirkėjams.
Taigi, tiek. Laukiame, ką į tai atsakys „HTC“. Nes jei tokiu gražuoliu pradės prekiauti tyliai, estetai liks laukti „iPhone 6“ – jie inertiški, tie aliuminio žmonės.
Galaxy S4SamsungApžvalga
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.