Anot išradėjo, tai toli gražu nėra mokslinė fantastika, ši technologija gali virsti tikrove jau šiemet.
„Li-Fi“ duomenų perdavimo technologija yra draugiška aplinkai, saugi ir ganėtinai pigi – jei tinkamai išnaudojama esama apšvietimo infrastruktūra, nereikia jokių brangių elementų, – „Li-Fi“ privalumus vardina prof. H. Haas. – Be to, duomenų perdavimo šviesos spektre terpė yra 10 tūkst. kartų didesnė palyginti su „Wi-Fi“ radijo bangų technologijomis.“
Profesorius numato, jog šiuo metu informacijai perduoti naudojamos technologijos – GSM bei „Wi-Fi“ – bus naudojamos ir ateityje, o „Li-Fi“ ryšys taps priemone didesnių duomenų srautų perdavimams. Taip pat šviesa perduodama informacija gali tapti alternatyva ten, kur „Wi-Fi“ naudojimas yra ribojamas.
Beprotiška idėja profesoriui gimė rengiant projektą su studentais. Atrasta technologija pasirodė esanti ne tik įdomi, bet ir perspektyvi bei reikalinga, leidžianti itin greitai perduoti informaciją. Šiuo metu atliekami bandymai, skaičiavimai ir tyrimai, kaip „Li-Fi“ gali papildyti esamas duomenų perdavimo sistemas ir tapti kiekvieno kasdienybe.
Būsimiems išradėjams LOGIN svečias pataria prisiminti, kad nėra savaime suprantamų dalykų, tad nereikia bijoti mąstyti nestandartiškai. Verta išbandyti visas kilusias idėjas, kad ir kokios juokingos jos atrodytų. Anot jo, bandymų kelyje svarbiausia nebijoti nesėkmių.
„Li-Fi“ sukūrimo istorija bus viena iš realizuotų neįtikėtinų idėjų, kuriomis su LOGIN konferencijos dalyviais balandžio 18-19 dienomis dalinsis 70 pranešėjų iš viso pasaulio. Mes ten būsime, tad pažadame kiek pajėgsime perduoti ir jums.