Kiekvienas užsukęs į ją šį sekmadienį galėjo paragauti roboto sumaišyto sauso martinio, pabendrauti su mechaniniu nuodėmklausiu, paklausyti suprogramuotų niurzgėjimų ar tiesiog ryžtingai gurkštelėti trijų besišlapinančių Briuselio berniukų maišomo gėrimo. Jie, aišku, irgi mechaniniai, tačiau čiaupai įmontuoti ten, kur ir tikėjomės.
Skambant robotų atliekamai muzikai, lankytojai gali patirti, kaip technologijų, humoro ir gėrimų mišinys padeda įveikti nuobodulį.
„Pasaulyje, kuriame robotai ir žmonės petys į petį kaunasi su nuoboduliu, yra vienintelis renginys, kuris baigiasi robotams šokant „Žmogų“, o mėsos gabalams (mums) – šlovinant robobarmenus“, – rašo kiekvienais metais kovo pradžioje vykstančio renginio organizatoriai.
Keistą šou organizuoja didžiausia pasaulio robotų varžybas rengianti bendruomenė „Robogames“. Per festivalį mechaniniai barmenai varžosi su žmogiškaisiais - kas paruoš skanesnį gėrimą ir geriau užims klientą. Robotai laimi dažnai.
Matyt, niekas nesistebi, kad robotas kokteilį gali sumaišyti tiksliau – po velniais, koks baro savininkas nesvajotų apie darbuotoją, kuris niekada neprapila pro šalį, visuomet tiksliai laikosi recepto, pats yra abstinentas, o algą ima tik elektra. Tad šiame šou dalyvaujantys robotų kūrėjai kelia sau sudėtingesnę užduotį – darbą jų robotai turi atlikti dar ir stilingai!
Būtent taip dirba šiais metais pristatytas robotas „Shake“. O gal tai trys robotai vienomis smegenimis? Žodžiu, gal ir ne visiems patiks, kad į jų taurę šlapinasi trys berniukai, tačiau niekas neapkaltins jų kūrėjų neišradingumu. Ir nereikia jaudintis, kad kokteiliai bus šiltoki – robote veikia ir aušinimo sistema.
Taigi, gal užteks robotus versti tik grindis siurbti – jie gali atlikti kur kas įspūdingesnius darbus. Vieni jau sugeba patys mokytis skristi, kiti – maišo puikius kokteilius. Tad, gal išsisiurbkime kambarius patys – robotai turi ir įdomesnių užsiėmimų.