Taigi, „Bloomberg“ pranešimas, kad „Apple“ svarsto perspektyvą ateityje atsisakyti „Intel“ procesorių ir „Mac“ kompiuteriuose bei pereiti prie savo gamybos ARM, kokius šiuo metu naudoja iOS įrenginiuose, pernelyg nenustebino. Tiesa, tik 2006 m. pradėjusi bendradarbiauti su „Intel“, kompanija, anot gandų, tikrai neskubės nieko keisti ir bent jau iki 2017 m. bendradarbiavimas tęsis. Juolab, kad ir „Bloomberg“ informacijos šaltinis, „trys anonimai, gerai susipažinę su „Apple“ tyrimų kryptimi“, neatrodo absoliučiai patikimas.
Pastaruosius metus stebima tendencija, kai mobiliosios sistemos sugeba atlikti vis daugiau iki tol tik stacionariems kompiuteriams būdingų funkcijų, o „pilnos“ operacinės sistemos vis dažniau pasitelkia mobiliųjų sistemų aplikacijas (pavyzdžiui, socialinius tinklus). Ypač aiškiai tai pademonstravo „Windows 8“, kurių lietimui pritaikyta jungtis atsirado ir didžiųjų kompiuterių ekranuose, o tuo pasinaudoję gamintojai pradėjo tiekti stalinius liečiamus monitorius.
Tolesnis logiškas žingsnis būtų pritaikyti didžiąsias operacines sistemas nors ir mažiau našiems, tačiau kur kas ekonomiškesniems mobiliųjų sistemų procesoriams. Juolab, kad taip greitai augant jų galiai, daugeliui funkcijų jos visiškai pakaks. Tad, jei gandai teisingi, ateities „MacBook“ kompiuteriai gerokai pasikeis. Įsivaizduojate visas funkcijas vykdantį nešiojamąjį kompiuterį, kuris tik kiek storesnis už popieriaus lapą ir nepakrautas gali veikti parą?
Kaip ir reikėjo tikėtis, tiek „Apple“, tiek „Intel“ komentuoti šiuos gandus atsisakė. Juolab, kad šiais laikais planuoti tiek toli į priekį nebūtų išmintinga – kas žino, kokios bus septintosios kartos i7 procesorių galimybės?