Leidinys kalbėjosi su keliais „Deebot X2“ savininkais, kurie teigė, kad į jų „Deebot X2“ buvo įsilaužta gegužės mėnesį. Vienas iš jų, teisininkas iš Minesotos Danielis Swensonas, sakė, kad su šeima žiūrėjo televizorių, kai iš roboto garsiakalbio pradėjo sklisti triukšmas, „panašus į nutrūkusį radijo signalą“. Jis teigė, kad iš naujo nustačius slaptažodį ir perkrovus robotą, jis vėl pradėjo leisti garsą, tik šį kartą tai buvo aiškiai girdimas balsas (jis spėjo, kad paauglio), kuris šaukė keiksmažodžius.
Kiti šių siurblių naudotojai iš El Paso ir Los Andželo pateikė panašius pasakojimus. Vienas iš jų pasakojo, kad kažkas, pasinaudojęs robotu, erzino šunį, šaukė ant jo ir jį vijosi.
Bendrovė „Ecovacs“ pareiškime nurodė, kad „nustatė prisijungimo duomenų klastojimo atvejį“ ir užblokavo IP adresą, iš kurio jis kilo. Bendrovė teigė „neradusi jokių įrodymų“, kad įsilaužėlis buvo gavęs prieigą prie naudotojų prisijungimo vardų ir slaptažodžių.
Praėjusiais metais tyrėjai atskleidė trūkumą, kuris leido apeiti „Deebot X2“ PIN kodą ir gauti prieigą prie dulkių siurblio. Savo pareiškime „Ecovacs“ teigia, kad ji problemą išsprendė ir kad taip pat planuoja „dar labiau sustiprinti saugumą“ lapkričio mėnesio atnaujinimu.
Prie debesijoje esančių paskyrų prijungti išmaniųjų namų įrenginiai jau daugelį metų yra tokių istorijų priežastimi. Kartais tai būna įsilaužimo, o kartais – tiesiog pažeistų įgaliojimų rezultatas. O kartais tai būna bloga programinė įranga, rodanti kito siurblio savininko kameros vaizdą.
Parengta pagal „The Verge“.