Savaitė virtualioje realybėje – ateitis ar kvailystė?

2024 m. rugsėjo 4 d. 08:52
Lrytas.lt
Vienas iš virtualios realybės (VR) bendrovės „studioDisrupt VR“ įkūrėjų Jackas Wilmotas nusprendė 168 valandas – kitaip tariant, savaitę – praleisti užsidėjęs virtualios realybės akinius.
Daugiau nuotraukų (1)
„Tai turbūt kvailiausias dalykas, kurį esu kada nors daręs. Na, bet sveiki atvykę į savaitę ateityje“, – prieš kelerius metus pradėdamas eksperimentą sakė J.Wilmotas.
Kad padarytų savo patirtį dar realesnę, J.Wilmotas visą šią savo eksperimentinę savaitę tiesiogiai transliavo per vaizdo transliacijų platformą „Twitch“, o apibendrintą vaizdo įrašą patalpino socialiniame tinkle „Youtube“.
Taisyklės buvo gana paprastos. Vaikinas turėjo dvejas poras akinių, vieni buvo prijungti prie kompiuterio, o kiti –kiek mobilesni, belaidžiai. Užmerkęs akis jis galėjo greitai pasikeisti tarp šių dviejų akinių porų. J.Wilmoto buto langai buvo uždengti – jis nurodė, kad taip padarė tam, jog jo fizinis kūnas nebūtų priklausomas nuo cirkadinių ciklų.
Mobilesnė jo VR akinių versija turėjo priekyje įmontuota kamerą, per kurią jis galėjo „matyti realybę“, t. y. aplinkui esančius daiktus, savo kambarį ir t.t.
J.Wilmotas visą savaitę dirbo, valgė ir sportavo virtualioje realybėje. Miegas jam pasirodė patogesnis – nors vaikinas pripažino, kad akys kurį laiką perštėjo.
„Jei pajauti stresą, gali įsijungti gamtos vaizdus bent dešimčiai minučių. Jei jautiesi energingas, gali įsijungti fizinį žaidimą – tai buvo naujos taisyklės realybėje, kurią susikūriau pats. VR technologijoje galime rasti viską“, – sakė J.Wilmotas.
Vaikinas tiki, kad virtuali realybė yra tai, ką pats susikuri. Jei nori pabūti vienas, gali praleisti laiką žaisdamas žaidimą – pavyzdžiui, žudydamas drakonus virtualiosio realybės „Skyrim“ žaidimo versijoje. Jei nori pabendrauti, gali prisijungti prie VR forumo – tai virtuali, nemokama bendravimo platforma, kurioje su kitais žmonėmis bendrauji susikūręs avatarą. J.Wilmotas buvo prisijungęs net prie virtualaus meditacijos seanso, į kurį susirinko žmonės iš įvairių pasaulio vietų.
„Virtualioje realybėje galima pabūti kitu žmogumi arba vairuoti erdvėlaivį ir kalbėtis su draugais. Labai lengva surasti tai, kas tau patinka. Lengva susirasti draugų, bendrauti. Ir tai jau nėra bendravimas per ekraną, prie kurio šiandien esame pripratę, virtualioje realybėje tu stovi vienoje vietoje su kitu žmogumi“, – teigė J.Wilmotas.
Po septynių dienų virtualioje realybėje J.Wilmotas turėjo iš naujo suvokti kas yra realus gyvenimas. Nusiėmus akinius vaikinas pastebėjo, kad jam šiek tiek svaigsta galva ir jis kurį laiką nesiorientavo aplinkoje – tačiau grįžti į normalų gyvenimą jam pavyko beveik iš karto.
Kaip vieną didžiausių realaus gyvenimo privalumų, J.Wilmotas įvardino vos nusiėmęs akinius: „Oho, grafika tikrai gera“.
Parengta pagal „Science Alert“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.