Šis keistas padaras – paprastasis žalčiagalvis – yra invazinė žuvų rūšis, galinti kvėpuoti oru ir šliaužioti žeme. Praėjusį mėnesį vieną jų Misūryje sugavo žvejys.
Gegužės 25 d. žuvis buvo pagauta Veino apygardoje esančiame ežere. Tai ketvirtas kartas, kai valstijoje pastebėtas paprastasis žalčiagalvis, teigia Misūrio gamtos apsaugos departamentas (MDC).
Paprastasis žalčiagalvis (Channa argus) turi ilgą kūną ir į gyvatės panašią galvą, padengtą pitono rašto žvynais.
Šios žuvys gali užaugti iki 1 metro ilgio ir yra plėšrūnės, mintančios kitomis žuvimis, taip pat vėžiagyviais, varlėmis, mažais ropliais ir kartais nelaimingais mažais paukščiais bei žinduoliais.
Priešingai nei dauguma žuvų, gyvenančių vien tik vandenyje, paprastasis žalčiagalvis gali kvėpuoti oru. Šios žuvys taip pat gali kelias dienas išgyventi sausumoje, jei tik išlieka drėgnos, ir net sugeba šliaužioti kaip gyvatės, kad sigrįžtų į vandenį.
Ši rūšis nėra vietinė JAV – iš tikrųjų ji kilusi iš Azijos – ir kelia grėsmę vietinėms rūšims, kurias medžioja ir su kuriomis konkuruoja dėl išteklių.
Šios rūšies žuvys Misūrio valstijoje aptiktos jau ketvirtą kartą – pirmoji buvo rasta griovyje 2019 m., o dar dvi buvo sugautos pernai – ir tai buvo nemaža staigmena žvejui, sugavusiam laimikį, rašo „IFLScience“.