Nors grybų invazijos gana dažnos smulkiųjų gyvūnų pasaulyje, šis augalas labai skyrėsi nuo parazitinių rūšių „zombių“, kurie reiškia blogą žinią jų nešiotojams.
Auksanugarę varlę (Hylarana inter-media), apsikrėtusią grybu, mokslininkai aptiko vaikščiodami Kudremucho kalnų masyvo papėdėje Indijos Vakarų Ghatų kalnyne. Nepaisant to, kad šios rūšies atstovės yra nedidelės – nuo 2,5 iki 5 cm ilgio – dėl ryškios spalvos jas lengva pastebėti.
Tačiau ši varlė išsiskyrė iš kitų dėl kitos priežasties. Ant šakelės įsitaisęs žvitrus varliagyvis turėjo tai, ko gamtoje dar niekas nebuvo matęs: iš kairiojo šono jam augo vienas grybo stiebas su kepurėle. Vėliau, remiantis nuotraukomis, buvo nustatyta, kad tai – šalmabudė (Mycena sp.), dažniausiai pastebima auganti ant pūvančios medienos.
Mokslininkai pastebėjo, kad varlė atrodė sveika ir nė kiek nesusirūpinusi dėl ant jos styrančio grybo – kuris, atrodo, naudojosi maistingomis medžiagomis, esančiomis ant drėgnos varliagyvių odos. Tačiau nežinoma, ar grybas buvo „draugas“, ar „priešas“ – nes tyrėjai gyvūno tolesniems tyrimams nepaėmė.
Kalbant apie grybus, ši nauja teritorija gali būti gudri strategija. Grybų kepurėlėse yra sporų, o jų plitimas ir dauginimasis priklauso nuo vėjo, vandens ar atsitiktinio pernešimo. Patekimas ant varlės gali padėti išplatinti šias sporas – o kartu ir grybo rūšį – didesniais atstumais ir taip padidinti koloniją.
Išsami informacija apie atradimą paskelbta žurnale „Reptiles and Amphibians“.
Parengta pagal „New Atlas“.