Komandos, kuriai vadovavo matematikas Persi Diaconisas, teigimu, metant monetą ji šiek tiek svyruoja.
„Pagal Diaconiso modelį moneta daugiau laiko ore praleidžia pradine puse į viršų, – rašo nauja komanda dar nerecenzuotame straipsnyje. – Dėl to yra didesnė tikimybė, kad moneta nusileis į pradinę padėtį.“
P.Diaconisas, remdamasis mažesniu monetų metimų skaičiumi, nustatė, kad maždaug 51 proc. atvejų monetos nusileidžia ant tos pačios pusės, kuria gulėjo prieš išmetant. Naujoji komanda pasamdė 48 žmones, kurie metė 46 skirtingų valiutų maniutas metė 350 757 kartus – ir nustatė, kad iš viso buvo 50,8 proc. tikimybė, jog moneta nusileis atgal į pradinę padėtį.
„Jei pastatytumėte dolerį už monetos metimo rezultatą (t. y. sumokėtumėte 1 dolerį ir laimėtumėte 0 arba 2 dolerius, priklausomai nuo rezultato) ir pakartotumėte statymą 1000 kartų, žinodami monetos metimo pradinę padėtį vidutiniškai uždirbtumėte 19 dolerių“, – aiškina komanda.
„Kai monetos metimas naudojamas priimant sprendimus dėl rimtų priežasčių, monetos pradinę padėtį geriausia paslėpti“, – sąžiningą sprendimo būdą pataria tyrėjai.
Tyrimas paskelbtas žurnale „arXiv“.
Parengta pagal „IFLScience“.