Gazuotuose gėrimuose esantys anglies dioksido burbuliukai besvorėje aplinkoje ne kyla į viršų, o lieka atsitiktinai pasiskirstę po visą gėrimą – net jį išgėrus. Tai reiškia, kad gazuoti gėrimai, įskaitant gaiviuosius gėrimus ir alų, kosminės kelionės metu tampa putojančia painiava.
Subsistemų vadovė ir NASA programų vadovė Vickie Kloeris iš Johnsono kosmoso centro, kuri yra atsakinga už maisto sistemas erdvėlaiviuose ir Tarptautinėje kosmoso stotyje, sako, kad gazuoti gėrimai nekeliauja į kosmosą, kadangi mikrogravitacijoje dujos ir vanduo neatsiskiria. Buvo atlikti eksperimentai su specialiai mikrogravitacijai pritaikytais vandens dozatoriais – tačiau juos dar reikia tobulinti.
Net jei ir mikrogravitacijos dozatorius būtų ištobulintas, nėra garantijų, kad gazuoti gėrimai kosmose bus naudojami. Kadangi ten nėra gravitacijos, gazuotuose gėrimuose esantys anglies dioksido burbuliukai keliauja pro astronauto virškinamąjį traktą – priešingai nei Žemėje, kur jie yra išraugėjami – todėl tai gali sukelti šalutinių poveikių.