Papildomas krūtis gali turėti net ir vyrai – nustebsite, koks dažnas šis fenomenas

2020 m. rugpjūčio 21 d. 19:40
Žmogus turi dvi krūtis. Toks struktūriškai simetriškas tas mūsų kūnas. Tačiau tūkstančiai žmonių krūtų turi daugiau nei dvi. Ir nemaža dalis jų to net nežino.
Daugiau nuotraukų (1)
Ir vyrai turi krūties audinį – jie netgi serga krūties vėžiu. Tiesą sakant, įsivaizdavimas, kad krūties vėžys yra išskirtinai tik moterų liga, ne vieną užsispyrusį vyrą jau pasiuntė į kapus. Vyrai turi krūtis, net jei jos yra gerokai mažesnės nei moterų, ir nefunkcionalios. Taigi, vyrai gali turėti papildomas krūtis.
Polimastija arba daugiakrūtystė – toks medicininis šio fenomeno pavadinimas. Papildomas krūties audinys susiformuoja dar gimdoje. Vaisiui vystantis, susiformuoja vadinamosios pieno linijos. Palei jas susiformuoja krūties audinys. Su laiku krūties audinys išnyksta iš pašalinių vietų ir susikoncentruoja ten, kur ir turi būti.
Tačiau tai – tik idealus atvejis, o gyvenimas retai būna idealus. Dalis pašalinio krūties audinio kartais lieka ir vaikui augant pasistumia į pačias įvairiausias vietas. Įprastai apie papildomas krūtis sužinoma tik prasidėjus brendimui, o kartais nesužinoma ir visai, jei tas audinys yra gerai pasislėpęs.
Kartais susiformuoja visa papildoma krūtis – yra moterų, kurios gyvena turėdamos tris krūtis. Kartais tokia krūtis neturi spenelio, o kartais atrodo visiškai įprastai. Šiais laikais moterys papildomas krūtis šalina dėl estetinių priežasčių, nes jos dažniausiai nekelia jokio pavojaus sveikatai.
Tačiau papildomas krūties audinys gali atsirasti ne tik krūtinėje – kartais jis susiformuoja ant šono, kojų, lytinių organų ir net veido. Dažnai išsigandę žmonės pamano, kad tai – piktybinis auglys, tačiau kompiuterinė tomografija parodo, kad tai – tik pašalinė krūtis.
Papildomas krūties audinys yra dažnesnis nei manote. Daugelis mano, kad tai – itin retas defektas, pasitaikantis gal kartą ar du tūkstančiui žmonių. Iš tikrųjų papildomą krūties audinį turi 2-6 proc. moterų ir 1-3 proc. vyrų. Per savo gyvenimą tikrai esate sutikę bent šimtą moterų – statistiškai dvi pažinojo šį fenomeną geriau nei kitos.
Be to, pastebima, kad papildomas krūties audinys yra paveldimas. Jei jį turėjo mama, tikimybė, kad jį turės ir dukra, yra beveik 50 proc.
Krūtinėkrūtys^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.