Šiame tyrime mokslininkai stebėjo poras žmonių, vaikštančias atskirai – o tada kartu, ir išmatavo jų ėjimo greičius. Mokslininkams pavyko išsiaiškinti, kad vyrai eina žymiai lėčiau, kuomet jie eina su moterimi – tačiau tik tuomet, kai ši moteris yra jų romantinė partnerė. Kalbant apie kitas poras (ne romantines), kiekvienas iš kartu einančių šiek tiek (tačiau nežymiai) prisitaiko prie kito ėjimo greičio.
Įdomu tai, kad kai kartu eidavo dvi moterys, jos taip pat sulėtindavo ėjimo tempą, o kartu einantys vyrai eidavo greičiau nei įprasta. Tyrimo autoriai mano, kad šie skirtumai atsirado dėl evoliucijos – kadangi vyrai, pritaikydami savo ėjimo greitį (sulėtindami 7 procentais), neša energetinę naštą, moterys aukoja padidėjusį kalorijų deginimą, kad galėtų eiti kartu.
Taigi, jeigu moteris nori sužinoti, ar vyras yra ja susidomėjęs, tai padaryti gali labai paprastai – pakviesti vyrą pasivaikščioti ir žiūrėti, kiek daug jis sulėtins savo tempą dėl moters.
Grįžtant prie tyrimo – jis parodė, kad kiekvienas žmogus turi savo optimalų ėjimo greitį, kuris sumažina energijos sąnaudas tam tikram atstumui nueiti. Kadangi kiekvieno žmogaus optimalus ėjimo greitis skiriasi dėl masės ir apatinių galūnių ilgio, jis taip pat skiriasi priklausomai nuo lyties – įprastai vyrai turi didesnį optimalų ėjimo greitį. Tai potencialiai sukuria energetinę dilemą kartu einant skirtingų lyčių grupėms.
Tyrimo metu mokslininkai stebėjo skirtingo stoto, masės ir lyties žmonių ėjimo greitį einant kartu. Tyrimo dalyviai parinkta trasa turėjo eiti vieni, su savo antrąja puse (tiek susikibę, tiek nesilaikydami už rankų), taip pat su tos pačios bei skirtingos lyties draugais. Einant jų greitis buvo matuojamas kas 100 metrų.
Tyrėjams pavyko išsiaiškinti, kad vyrai eina žymiai lėtesniu greičiu, kad prisitaikytų prie moterų greičio – tačiau tik tais atvejais, kai moteris yra jų romantinė partnerė. Draugų (tiek tos pačios, tiek skirtingų lyčių) greitis einant kartu žymiau nepasikeitė. Tad žymesni ėjimo greičio pokyčiai yra būdingi tik tarp romantinių partnerių.
Šie tyrimo rezultatai sutampa su kitais duomenimis, kurie rodo, jog vyrai eina greičiau nei moterys tiek eidami vieni, tiek su kitais vyrais. Tyrimo rezultatai taip pat rodo, kad ėjimo greičiai moters ir moters poroje bei moters ir vyro poroje beveik nesiskiria.
Esant paprastai draugystei, vyrai taip pat sulėtina greitį, tačiau ne taip stipriai. Dar daugiau – pastebėti skirtumai tarp vyro ir vyro porų bei moters ir moters porų patvirtina hipotezę, kad socialinis artumas yra atspindimas pasirenkant ėjimo greitį.
Ankstesnio tyrimo metu buvo pastebėta, kad moterys jaučiasi itin artimos su savo draugėmis moterimis ir todėl moterys eidamos kartu pasirenka lėtesnį ėjimo tempą – ir netgi lėtesnį nei su savo romantiniu partneriu. Tuo tarpu vyrai nesijautė artimi su kitais vyrais draugais, todėl jie ėjo greičiau nei eina vieni.