Neįtikėtinas būdas kaip klounai kuria savo istoriją

2018 m. spalio 16 d. 15:28
Lrytas.lt
Ar mėgstate klounus? Gal norėtumėte apsilankyti klounų muziejuje? Jei taip, tai pietvakarių Anglijoje esančiame Wookey Hole miestelis ir jame įkurtas klounų muziejus yra kaip tik jums. Čia galima rasti 300 klounų veidų, kurie stebi kiekvieną ateinantį lankytoją iš už stiklinės vitrinos.
Daugiau nuotraukų (5)
Labai didelė dalis šios kolekcijos yra realistiški veidai, nupiešti ant keramikinių kiaušinių. Ši muziejaus dalis yra atskira ir vadinama Klounų kiaušinių registru. Jį dar praėjusio amžiaus penktajame dešimtmetyje įkūrė vieno Londono cirko klounas Stanas Bultas. Šis registras leidžia apsaugoti klounų sukurto makiažo dizaino autorines teises nuo kopijuoti mėgstančių ir vaizduotės neturinčių žmonių.
Muziejus taip pat pagerbia ir žymius praeities klounus, kurie įkvepia šia profesija užsiimančius žmones ir šiandien.
Vienas iš tarptautinio cirkų klounų klubo įkūrėjų, S.Bultas anksčiau pats dažydavo klounų veidus ant tuščių vištos kiaušinių, tačiau jam tai buvo tiks laisvalaikis. Žinoma, vėliau paaiškėjo, kad tai turėjo ir praktinių aspektų – tai leido klubui registruoti jo narių makiažo dizainus.
Tuščiaviduriai kiaušiniai buvo laikomi S.Bulto namuose iki pat jo mirties 1966 m., o vėliau perkelti į vieną iš Londono restoranų. Per daugelį metų kiaušiniai sutrūkinėjo ir suiro, iš jų liko tik 24, kurie eksponuojami Wookey Hole muziejuje.
Kiaušinių dažymo tradicija buvo atnaujinta 1979 m. kai klounų klubas išsiplėtė ir tapo tarptautiniu klounų klubu. Jo nariais galėjo būti ne tik profesionalių cirkų klounai, bet ir kiti, įvairiausių cirkų, klounai.
Kiaušinių dažymo menininkas, šiuo metu tai Debbie Smithas, dažo keramikinius kiaušinius kiekvienam klounui ir juos užregistruoja. Priešingai nei S.Bulto kiaušiniai, šie turi ne tik veidus, bet ir įvairius klounų kostiumų elementus. Patys klounai prisideda prie šio proceso siųsdami nuotraukas kaip pavyzdžius, kuriuose jie matomi su apranga ir makiažu.
2007 metais fotografas Lukeas Stephensonas lankėsi Rytų Londono bažnyčioje ir fotografavo paukščius. Būtent tada jis išvydo kiaušinius su klounų veidais. Fotografas pasakoja, kad jam tai pasirodė labai keista, bet tuo pačiu šis vaizdas jį labai suintrigavo.
L.Stephensonas užfiksavo jam įsimintiniausius kiaušinius, o 2015 m. grįžo į tą vietą, kad įamžintų likusius. Tiesa, visi muziejuje esantys klounų veidai yra geravaliai – tai yra esminis reikalavimas tiems, kurie nori jog jų veidai atsidurtų registre. Pats fotografas sako, kad vien dėl to nori tapti klounų, kad gautų savą kiaušinį.
Neseniai L.Stephensonas parašė knygą apie Klounų kiaušinių registrą bei tragiškus, neįtikėtinus ir liūdnus klounų, matomų muziejuje, gyvenimus. Jis pasakoja, kad vienas klounas buvo nužudytas su žvakide. Knyga buvo išleista 2017 metais ir vadinasi „The Clown Egg Register Book“.
Parengta pagal atlasobscura.com
KlounaiIstorija^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.