Už pirmąjį žemės lopinėlį, esantį kažkur Šropšyre, mokamas dviejų peilių mokestis – duodamas vienas bukas, o kitas aštrus peilis. Už antrąjį žemės sklypą duodamas 6 didžiulės pasagos bei 61 vinis.
Nuomos mokesčio ceremonija yra seniausia teisėta ceremonija Anglijoje (išskyrus, žinoma, karūnavimą) ir vyksta laikotarpiu tarp šv. Mykolo (spalio 11 d.) ir šv. Martyno (lapkričio 11 d.) dienų karališkajame teisingumo teisme.
Ši ceremonija atsirado dar 1211 metais, o nuomos mokestis mokamas karalienės patikėtiniui (angl. remembrancer) Anglijos teisingumo teisme. Šis patikėtinis, kurio paskirtis buvo surinkti viską, kas priklauso karalienei, dėvi teismo peruką su trikampe kepure – teismo teisėjo simbolika. Jis sėdi prie stalo su languota staltiese – viduramžiais staltiesės langeliai buvo naudojami tam, kad būtų pasižymima, kiek dar nuomos mokesčių liko surinkti.
Ši ceremonija yra tokia sena, kad jau nebėra tiksliai žinoma, kur yra tie du žemės sklypai, už kuriuos mokamas nuomos mokestis. Nepaisant to, Londono miestas jau šimtus metų moka šį mokestį ir ketina tai daryti dar nemažai metų.
Be to, nuomos mokesčio dydis per daugelį metų taip ir nepasikeitė. Pirmasis nuomos mokestis yra mokamas už žemės sklypą, žinomą kaip „The Moors“ (šarvuotis), esantį kažkur Šropšyre. Įrašai rodo, kad pirmą kartą mokestis už šį žemės sklypą buvo sumokėtas 1211 metais, kai nuomininkas, vardu Nicholas de Morrs užėmė 73 hektarų žemės sklypą, už kurį mokėjo dviejų peilių mokestį.
Bėgant metams, teisės į šį žemės sklypą perėjo Londono miestui. Dėl to Londonas tradiciškai moka karalienės patikėtiniui dviejų peilių mokestį – vieną buką ir vieną aštrų peilį.
Ceremonijos metu karalienės patikėtinis turi patikrinti peilius. Bukuoju peiliu ant lazdyno šakelės išraižoma žymė, simbolizuojanti mokestį, o aštriuoju peiliu ši šakelė perkertama.
Antrasis nuomos mokestis mokamas už kalvę Tvyzerio alėjoje, kažkur netoli Strand gatvės. Manoma, kad pirmasis nuomininkas Walteris Le Brunas buvo kalvis, kuris įkūrė savo verslą netoli tamplierių žemių 1235 metais. Vėl gi, vėliau teises į šią nuosavybę perėmė Londono miestas.
Nuomos mokestis už šį žemės sklypą yra 61 vinis ir 6 arklio pasagos. Šios milžiniškos arklio pasagos datuojamos dar nuo 1361 metų ir yra, ko gero, seniausios egzistuojančios pasagos. Jos buvo sukurtos kovoms turnyruose. Įdomu tai, kad kasmet Londonas perduoda tas pačias pasagas ir vinis, o iškart po ceremonijos visa tai yra grąžinama Londonui, oficialiai šiuos daiktus miestui išnuomojant.
Nuomos mokesčio ceremonija yra vieša ceremonija, o jos metu karalienės patikėtinis apsirengia ceremoniniais rūbais, peruku ir trikampe kepure. Taip pat sakoma istorinė kalba.