Gyvūnų lingvistikos tyrimas parodė, kad karvės mūkia skirtingais akcentais, būdingais tik tam tikrai konkrečiai bandai. Londono universiteto fonetikos profesorius Johnas Wellsas sumanė ištirti šalies ūkininkų teiginius, kad jų žalmargės mūkia vietiniu akcentu.
Lloydas Greenas iš Glastonburio (Anglijos) teigia, kad daug laiko praleidžia su savo karvėmis, ir todėl pastebėjo, jog jos tikrai mūkia Somerseto akcentu. Vyras sako, kad kalbėjo ir su kitais ūkininkais, kurie pastebėjo panašias tendencijas savo bandose.
Profesorius J.Wellsas patvirtino šiuos ūkininkų teiginius. Jis sako, kad šis reiškinys yra patikrintas ir su paukščiais. Jau seniau buvo išsiaiškinta, kad tos pačios rūšies paukščiai čiulba skirtingai skirtinguose, net ir tos pačios šalies, regionuose. Anot profesoriaus, galvijų bandose galima susidurti su daugybe skirtingų akcentų, kurie skiriasi kiekvienoje jų grupėje.
„Kai žmonės mokosi kalbėti, jie išmoksta tarmę, kuria kalba tėvai. Lygiai taip pat vyksta ir su karvėmis bei jų mūkimu“, – teigia lingvistikos ekspertė iš Vakarų Anglijos universiteto Jeanine Treffers-Daller.
Šis tyrimas praplėtė žmonių suvokimą apie galvijus bei jų pasaulį. Šios žinios papildo senesnius tyrimus, kurių metu buvo išsiaiškinta, kad dėl streso karvės ima elgtis lesbietiškai, o taip pat kad karvės formuoja ilgalaikes draugystes bei įsimena nuoskaudas.
Parengta pagal „The Register"