Šis rodiklis per pastaruosius 3 metus beveik nepakito, nepaisant JAV valdžios pastangų skatinti naudojimąsi internetu. Tiesa, šis 13 procentų rodiklis yra žymiai mažesnis nei 2000 metais. Tuomet net 48 procentai amerikiečių nesinaudojo internetu.
2013 metais atlikta apklausa parodė galimas priežastis, dėl ko kai kurie amerikiečiai nesinaudoja internetu. Trečdalis jų (34 procentai) nesinaudoja internetu, nes jie neturi jokio poreikio tai daryti arba nemano, kad internetas yra svarbus jų gyvenime. Dar 32 procentai internetu nesinaudojančių žmonių teigė, kad jiems internetu naudotis yra pernelyg sunku, įskaitant 8 procentus apklaustųjų, kurie nurodė, jog jie yra „per seni išmokti“ naudotis internetu. Tuo metu 19 procentų apklaustųjų nurodė, kad įsigyti kompiuterį jiems yra per brangu.
Naujausias tyrimas apie amerikiečių naudojimąsi internetu rodo, kad nesinaudojimo internetu priežastys priklauso nuo įvairių demografinių kintamųjų, įskaitant amžių, išsilavinimą, pajamas bei bendruomenės rūšį.
Senoliai yra žmonių grupė, kuri dažniausiai sako „ne“ internetui. 4 iš 10 vyresnių nei 65 metų amžiaus žmonių nesinaudoja internetu, kai šiuo privalumu nesinaudoja vos 1 procentas žmonių, kurių amžius svyruoja tarp 18 ir 29 metų. Pajamos bei išsilavinimas taip pat yra svarios priežastys, dėl ko žmonės nesinaudoja internetu. Maždaug trečdalis suaugusiųjų, neturinčių vidurinio išsilavinimo, nesinaudoja internetu, tačiau šis rodiklis proporcingai krenta sulig didesniu žmonių išsilavinimo lygiu. Suaugusieji iš šeimų, kurių pajamos siekia mažiau nei 30 000 dolerių per metus, yra 8 kartus mažiau linkę naudotis internetu negu dauguma daugiau uždirbančių suaugusiųjų.
Provincijoje gyvenantys žmonės yra du kartus mažiau linkę naudotis internetu nei žmonės, gyvenantys miestuose ar priemiesčiuose. Ir nors seniau būdavo matomas akivaizdus naudojimosi internetu skirtumas tarp rasės grupių, naujausias tyrimas rodo, kad baltieji, juodaodžiai bei ispanakalbiai yra vienodai linkę naudotis internetu.
Vis dėlto, dauguma amerikiečių yra linkę naudotis internetu. Ilgainiui vis mažiau ir mažiau žmonių nesinaudoja internetu, o tam tikrais periodais šio rodiklio kritimas buvo drastiškas. Pavyzdžiui, 2000 metais net 86 procentai vyresnių nei 65 metų amžiaus žmonių nesinaudojo internetu, o šiandien šis rodiklis yra daugiau nei perpus mažesnis.
Šaltinis: Pewresearch.org.