Ši suma dar 2011 metais buvo skirta informatikos ir kompiuterių mokslų profesoriui Filippo Menczeriui ir jo komandai. Šie pinigai naudojami vystant projektą „Truthy“ (lietuviškai tai galima būtų išversti kaip „nebūtinai teisinga, bet skamba lyg būtų teisinga“). Ši sistema kiekvieną valandą apdoroja tūkstančius socialinio tinklo „Twitter“ pranešimų, susijusių su memais ar demotyvacijomis. Taip siekiama išsiaiškinti, kaip ir kokiu greičiu memai sklinda socialiniuose tinkluose – bei kas lemia jų populiarumo didėjimą ir mažėjimą.
„Truthy“ realiu laiku renka „Twitter“ pranešimus ir analizuoja juos, pasitelkiant duomenų gavybos, socialinio tinklo analizės bei kitokius modelius. Mokslininkai planuoja panaudoti šį algoritmą „socialinei taršai“ aptikti, kuri gali pakenkti įprastoms diskusijoms socialiniuose tinkluose.
Deja, „Truthy“ nėra tobula – ji aptinka tik tam tikras grotžymes (angl. hashtag) bei raktinius žodžius, kurių dauguma yra politinės prigimties. Pavyzdžiui, suvedę #tcot (angl. Top Conservatives on „Twitter“ – liet. Žymiausi konservatoriai „Twitter“ tinkle) rasite įvairių lentelių, diagramų, žemėlapių bei kitokios informacijos, bet sistema neveikia, jeig bandysite paiešką pop kultūros ar pramogų temomis.
Mokslininkai mano, kad ši sistema gali pasitarnauti viešajam interesui – o tuo tarpu jie ir toliau tobulins sistemos algoritmą, kad ateityje ji būtų universalesnė.