Panašūs sužeidimai padaromi katei įbrėžus nagu – itin aštrūs lenkti nagai padaro gilias žaizdas, palikdami bakterijas itin giliai po oda. Priklausomai nuo žaizdos gylio ir kūno vietos, bakterijos gali greitai užkrėsti gretimus audinius.
Kačių įkandimai yra vienodai pavojingi tiek žmonėms, tiek gyvūnams. Kačių burnose yra labai daug bakterijų, kurios gali sukelti stiprias odos infekcijas. Viena dažniausiai pasitaikančių bakterijų yra Pasteurella multocida. Katės įkandimo infekuota žaizda būna raudona, ištinusi bei skausminga, o bakterijos greitai plinta į gretimus audinius, taip sukeldamos būseną, vadinamą cellulitis. Bakterijos taip pat gali patekti per kraują į kitas kūno dalis, dėl to atsiranda septikemija, dar vadinama „kraujo apnuodijimu“. Užsikrėtę žmonės gali karščiuoti ir jaustis tarsi sirgdami gripu, o retais atvejais, jeigu netaikomas gydymas, žmogus gali ir mirti.
Todėl įkandus katei primygtinai rekomenduojama kuo greičiau kreiptis į gydytoją, kad įkandimas būtų tinkamai gydomas. Gydytojas greičiausiai išrašys antibiotikų, kad būtų užkirstas kelias infekcijos atsiradimui ir išplitimui, o kartais žaizda gali būti ir susiūta.
Tokiais atvejais katė greičiausiai bus tikrinama, ar yra paskiepyta nuo pasiutligės ir ar skiepų galiojimo laikas dar nesibaigė. Ji gali būti uždaryta ir stebima 10–14 dienų.
Taigi nenumokite ranka, jei katė įkando jums ar jūsų šeimos nariui, nes pasekmės gali būti rimtos.
Šaltinis: Vcahospitals.com