Utar Pradešo valstija siekė pagerinti per vieną dieną pasodintų medžių pasaulio rekordą, kuris prieš tai priklausė Pakistanui. 2013 metais Pakistane per 24 valandas buvo pasodinti 847 275 medžiai.
Akcijos metu buvo sodinama 80 medžių rūšių šalia geležinkelių, kelių bei kituose valstybei priklausančiuose žemės sklypuose.
2015 metais vykusioje Paryžiaus klimato kaitos konferencijoje Indija įsipareigojo miškų atsodinimui skirti 6,2 milijardo dolerių. Siekiama miškais apsodinti 12 procentų Indijos žemių ir padidinti bendrą miškais apsodintų žemių plotą iki 29 procentų.
Nors ši suma atrodo įspūdingai, Kalifornijos universiteto aplinkosaugos teisės profesorius Edwardas Parsonas teigia, kad ši iniciatyva tėra lašas jūroje palyginus su kitais Indijos klimato kaitos įsipareigojimais. Indijoje užterštumas, miškų kirtimas ir žemių panaudojimas yra didžiausios aplinkosauginės problemos.
Kitos valstybės taip pat siekia atsodinti miškus. Štai praėjusį gruodį Afrikos šalys sutarė miškais užsodinti 100 milijonų hektarų ploto žemių. Tą patį mėnesį Niujorke (JAV) įvairios šalys, organizacijos bei kompanijos užsibrėžė tikslą net 350 milijonų hektarų ploto nualintos žemės atsodinti miškais.
Iniciatyvos autoriai teigia, kad apie 60 procentų pasodintų medelių turėtų išgyventi, o likusieji – žūti dėl vandens trūkumo ir įvairių ligų. Tiesa, Gineso pasaulio rekordų knygos organizacijai prireiks apie 2 mėnesių, kad patvirtintų, ar Utar Pradešo valstija pagerino Pakistano rekordą. Tiesa, Indijos valdžia teigia, kad akcijos metu buvo pasodinta 49,3 milijono medžių. Tad neabejojama, kad medžių sodinimo rekordas buvo pagerintas.
Šaltinis: News.nationalgeographic.com