Šiems drugeliams labai reikia druskų, todėl jie ieško maistingųjų medžiagų, o šiuo atveju – natrio. Tačiau norint suprasti, kodėl šiems drugeliams reikia druskų, pirmiausiai reikia suprasti unikalią Peru, kur ir gyvena šie drugeliai, geografiją.
Toliau nuo krantų, žemyno gilumoje Andų kalnai tarsi atitveria orą bei mineralų telkinius nuo lietaus, kuris atkeliauja nuo Ramiojo vandenyno. Nors toje vietoje yra džiunglės, kuriose drėgmės tikrai netrūksta, čia lietus jau atkeliauja nuo Atlanto vandenyno. Prieš pasiekdamas Peru džiungles šis lietus keliavo per visą Braziliją, beveik per visą Pietų Ameriką, todėl jau yra praradęs beveik visus mineralus. Šis lietus dar turi išsaugojęs keletą rūšių mineralų, tačiau jame visiškai nėra natrio.
Taigi natrio ieško ne tik Peru drugeliai, bet ir visi čia gyvenantys žolėdžiai. Gyvūnams reikia druskų, kad jie galėtų reguliuoti savo kūnus. Natūralu, kad žolėdžiai gauna mažiau druskų iš gamtos, todėl jų turi ieškoti papildomai, iš alternatyvių šaltinių.
Būtent dėl šių reiškinių dauguma gyvūnų Peru elgiasi taip keistai. Pavyzdžiui, papūgos paupiuose laižo molį, o prakaituotas žmonių kūnas tiesiog traukte traukia vabzdžius. Juos taip pat pritrauks ta vieta, kurioje „paliksite“ savo šlapimą.
Šaltinis: BBC