Pirmiausia moksliniai atradimai šiemet skatino pakeisti mitybą: vieni mokslininkai nustatė, kad veganizmas gali sumažinti biologinį amžių vos per aštuonias savaites, o protarpinis badavimas kartu su mankšta – padėti numesti svorį.
Taip pat buvo patvirtinta, kad Viduržemio jūros dieta gali padėti išlaikyti smegenis jaunas ir rekomenduota padidinti suvartojamų skaidulų kiekį – nes mokslinikų teigimu, jų trūkumą turi dauguma mūsų.
Tačiau kai kurie tyrimai atskleidė prieštaringus rezultatus. Pavyzdžiui, vienas tyrimas susiejo protarpinį badavimą su 91 proc. didesne širdies ir kraujagyslių ligų mirties rizika, o kitas įspėjo apie galimą vėžinių mutacijų atsiradimą valgymo metu po protarpinio badavimo. Taip pat buvo iš naujo tyrinėjama kalorijų apribojimo nauda – ir nustatyta, kad tai, atrodo, yra geriausias būdas pailginti gyvenimo trukmę.
Daug diskusijų sukėlė ir perdirbto maisto vartojimo poveikis. Nors vienas tyrimas parodė, kad vengiant tokių produktų kognityvinių funkcijų pablogėjimo rizika sumažėja 12 proc., ilgalaikio Harvardo tyrimo rezultatai rodo, kad jie nėra tokie pavojingi, kaip manyta anksčiau.
Tuo tarpu svorio metimo vaistai, įskaitant „mankštos poveikį imituojančias“ tabletes ir „Ozempic“ alternatyvą, kurios nesukelia raumenų nykimo, tapo viena pagrindinių šių metų sensacijų.
Kalbant apie mankštas, tyrimai taip pat parodė, kad paprastas vaikščiojimas gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą bei sumažinti nugaros skausmus, o viena mankšta per savaitę gali sumažinti kognityvinių funkcijų pablogėjimą net 13 proc.
Mokslininkai taip pat atrado būdą perprogramuoti baltuosius kraujo kūnelius, kad jie surastų ir naikintų senstančias ląsteles – o tai gali būti raktas į senėjimo sulėtinimą. Be to, naujas tyrimas atskleidė, kodėl senstant nyksta raumenys ir kaip galėtume visiškai sustabdyti šį procesą.
Dar vienas svarbus pasiekimas buvo pasiektas Jungtinėje Karalystėje – atlikto tyrimo metu nustatytas paprastas būdas, kuris gali padėti sumažinti alergiją žemės riešutams net 71 proc.
Atsirado vilčių ir kovojant su plaukų slinkimu – buvo nustatyta, kad natūraliai organizme esantis cukrus gali padėti kovoti su vyrų nuplikimu.
Medicinos srityje daug vilčių teikia naujas kvėpavimo testas, galintis anksti diagnozuoti plaučių vėžį. Tuo tarpu Airijos mokslininkai mano, kad rado būdą, padėsiantį sukurti vakciną nuo egzemos.
Kalbant apie psichologinę sveikatą, atlikti tyrimai atskleidė, kad laimė nebūtinai priklauso nuo pinigų. Kai kurių skurdžiausių pasaulio bendruomenių, kurios labiau remiasi gamtos ištekliais nei pajamomis, pasitenkinimo gyvenimu lygis buvo aukštesnis nei šalyse, kurios pirmauja laimės reitinguose.
Ir galiausiai, tyrimas patvirtino, kad laikas, praleistas su šunimi, gerina savijautą ir smegenų veiklą, rašo BBC.