Retas ir neįprastas radinys aptiktas renovuojant pastatą Achterdamo rajone Alkmaro mieste, esančiame Šiaurės Olandijos provincijoje.
Vykstant darbams, savivaldybės archeologų komanda aptiko senų, labai nusidėvėjusių plytelių grindų liekanų. Nors toks radinys nėra neįprastas, tyrėjai pastebėjo, kad kai kuriose vietose plytelės buvo pakeistos kaulais.
Grindims panaudoti galvijų kaulai. Visi kaulai buvo supjaustyti taip, kad būtų vienodo ilgio. Atrodo, kad kaulai buvo panaudoti skylėms grindyse užpildyti, nors kodėl būtent toks sprendimas buvo priimtas, lieka neaišku.
„Labai džiaugėmės turėdami galimybę savo akimis pamatyti šias kaulais sutvirtintas grindis. Visada didelė garbė atrasti ką nors iš seniai praėjusios epochos ir papildyti Alkmaro istoriją nauja informacija“, – pareiškime sakė Nancy de Jong.
Tokio tipo grindys yra labai retas radinys, tačiau keli žinomi pavyzdžiai paprastai datuojami XV amžiumi. Mokslininkai šiuo metu aiškinasi, kokio senumo gali būti radinys Alkmare.
Iš esmės šios grindys galėtų būti datuojamos XV amžiumi, tačiau namas, kuris dabar stovi toje vietoje, buvo pastatytas tik apie 1609 m. Tačiau gali būti, kad šis namas buvo pastatytas ant originalių, senesnių pamatų – tai dažnai pasitaikantis reiškinys.
Pagrindinis klausimas, kylantis dėl naujausio atradimo, yra tas, kodėl kaulai buvo naudojami plytelėmis išklotų grindų dalims užpildyti. Tuo laikotarpiu, kuriuo galėjo būti išklotos grindys, plytelės nebuvo itin brangios.
Archeologai mano, kad kaulai ten galėjo būti sudėti dėl ypatingos priežasties – galbūt dėl to, kad jų dizainas gerai derėjo prie to, kam tuo metu buvo naudojamas pastatas. Tačiau kaulai taip pat galėjo būti tiesiog pigus būdas užpildyti tarpus grindyse.
Mokslininkai planuoja toliau tirti grindis, kad nustatytų, ar kaulų yra daugiau, nei šiuo metu matyti, ir išsiaiškintų, kaip buvo naudojamos patalpos, rašo „Newsweek“.