Mirties atvejai užfiksuoti Kvango provincijoje, kuri yra šalies pietvakariuose ir pietuose ribojasi su Angola. Nuo lapkričio 10 d. iki lapkričio 25 d. provincijoje esančioje vadinamojoje Panzi sveikatos zonoje nuo paslaptingos ligos mirė nuo 67 iki 143 žmonių, naujienų agentūrai „The Associated Press“ (AP) sakė provincijos gubernatoriaus pavaduotojas Rémy Saki.
„Regione laukiama epidemiologijos ekspertų komandos, kuri paims mėginius ir nustatys problemą“, – sakė R. Saki.
Remiantis pranešimais, paslaptingos ligos simptomai panašūs į gripo ir apima aukštą temperatūrą, galvos skausmus ir kosulį.
Susirgusiųjų skaičius vis didėja, tačiau apskritai regione trūksta gydymo priemonių, „Reuters“ sakė pilietinės visuomenės lyderis Ceforienas Manzanza. „Panzi yra kaimų zona, todėl kyla problemų dėl vaistų tiekimo“, – sako jis. Pranešimuose nepaminėta, kokie gydymo būdai galėtų padėti gydyti nukentėjusiuosius.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovas spaudai agentūrai „Reuters“ sakė, kad PSO apie ligą buvo įspėta praėjusią savaitę ir kartu su vietos valdžios institucijomis atlieka tyrimą. Šiuo metu PSO vietoje dirba komanda, renkanti mėginius analizei, AP sakė anoniminis PSO darbuotojas.
Provincijos sveikatos apsaugos ministras Apollinaire Yumba agentūrai AP sakė, kad pareigūnai pataria visuomenei būti atsargiai ir susilaikyti nuo kontakto su mirusiųjų kūnais, kad būtų išvengta galimo užsikrėtimo.
Tuo tarpu Kongo Demokratinė Respublika taip pat susiduria su dideliu beždžionių raupų protrūkiu, kuris rugpjūtį buvo paskelbtas tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatos situacija. Lapkričio pradžioje bendras įtariamų beždžionių raupų atvejų skaičius Afrikos žemyne viršijo 50 000, iš kurių didelė dalis – Kongo Demokratinėje Respublikoje.
Gruodžio 1 d. duomenimis, 20 Afrikos šalių pranešė apie 13 081 beždžionių raupų atvejį, patvirtintą laboratoriniais tyrimais, įskaitant 55 mirties nuo šios ligos atvejus, pranešė PSO. Daugiausia patvirtintų atvejų yra Konge – 9513, toliau seka Burundis – 2334 ir Uganda – 716. PSO pažymėjo, kad nemažai atvejų, kurie „kliniškai atitinka beždžionių raupus“, oficialiai nepatvirtinti, nes trūksta tyrimų.